Špinavá práce

Špinavá práce https://www.databazeknih.cz/img/books/82_/8208/bmid_spinava-prace-f9S-8208.jpg 4 36 7

Gangster Charlie Parker série

Rychlé bouráky, ostří hoši v italských kvádrech, lehká holka na každém rohu a do toho jako všudypřítomná hudba štěkání samopalů a kvílení policejních sirén. Prostě gangsterská Amerika jak ji znáte ze starých filmů. Ale něco je přeci jinak. Výběrčí výpalného, dealeři drog ale i hackeři, bezohledná politika studené války a ropná krize – tím vším se prodírá Charlie Parker. Dříve špička v jemné práci s elektronikou, dnes jen pěšák v gangových válkách. Za každý den života musí platit – krví, kterou prolije, kouskem duše, který ztratí při každém zmáčknutí spouště. Sledujte jeho boj v sérii několika povídek, odehrávajících se v bouřlivém období na pomezí jaderné války. A pokud máte odvahu, nahlédněte i do daleko neradostnější budoucnosti.... celý text

Krukron
02.01.2020 4 z 5

Kraťoučká jednohubka od pana Schinka. Je to super rychlé počtení a líbilo se mi to, ač je z toho cítit lehká nevypsanost, kterou jsem nečekal, protože už jsem za sebou měl jeho ostatní knížky. Ale nezklamal, to určitě ne!

lyriq
10.09.2018 5 z 5

Špinavá práce mě mrtě bavila. Už v minulém tisíciletí jsem se stal obrovským fanouškem Falloutu a tak si u této knihy nemůžu nic, než užívat atmosféru. Až už jde o čisté postapo příběhy Ellingtona, nebo neméně příjemné retro scifi s Charliem. Za mě je to plný počet.

trudoš
03.12.2017 4 z 5

Petr Shink představuje sérii šesti povídek z alternativní minulosti Ameriky 30. let minulého století. V tomhle světě zmaru jsou slova jako destrukce, úpadek či beznaděj asi to nejhezčí co uslyšíte. Průvodcem hlavní části budiž gangster Charlie Parker, jenž měl tu smůlu a narodil se. Kdyby se mu tahle smutná událost nestala, možná by se vyhnul spoustě toho střílení, mlácení a mučení. Dva příběhy nás pak zavedou do doby, kdy Charlie je už nějakou dobu pod drnem (jaderná válka je prostě pech) a jeho post antihrdiny nahradí hazardní hráč jménem Ellington. A krvavá jízda může začít nanovo.
Předimenzovaná noir stylistika Petra Schinka, který se pohybuje na hranici cynické ironie a sadistického humoru, zřejmě nejednomu čtenáři šlápne na kuří oko. Moc tomu nepřidá ani často se opakující synopse zápletek a reálie prohnilé společnosti, ve které zřejmě neexistují normální lidé. Přesto jsem se bavil každou jednu povídku, už jen pro ty spanilé hrátky s českým jazykem v duchu klasické drsné školy.

Valentine
23.01.2014 1 z 5

Tohle kraťoučké dílo se mi teda ale vůbec nelíbilo. Nemastné, neslané, nezajímavé, až nudné. Století páry bylo mnohem lepší.

Deara-chan
03.04.2013 3 z 5

Keď som túto knihu videla v knižnici, tak som si hovorila, že to bude zaujímavé, ale trochu ma to sklamalo. Zas ale aby som pravdu povedala čítala som už aj oveľa oveľa horšie...
A tiež neviem ako by mohla vzniknúť tá ropná kríza, keď už teraz existujú spôsoby ako ju nahradiť... ale dajme tomu.
A hlavne Charlie Parker prežíva všetky smrteľné zranenia a má konskú dávku šťastia aj keď má zlý deň :)

orson
13.09.2012 4 z 5

Ale jo, nakonec to byla příjemná oddechová gangsterská povídka, která mi docela sedla. Svět, ve kterém se odehrává je docela zajímavý, děj je vcelku přímý a rychlý, žádné velké překvapení ani pointa se nekoná. Prostě relaxační četba na dobrou noc :)

LordSnape
05.07.2012 2 z 5

Tak tohle mi nesedlo. Hlavní hrdina je téměř nesmrtelný, všechny povídky jsou podle stejného scénáře: Parker se připlete k nějakému průseru, gangu či bossovi, dostane nakládačku, je téměř mrtvý, pak se nadopuje se drogami a jede se dál. Posléze se už jen trefuje a předvádí, jak dobře ovládá pouliční boje. Svět není vykreslen nijak vábně, což dle mého autor solidně odflákl a samotné souboje jsou ve výsledku dost nezajímavé.