Smrt zpívající ryby

Smrt zpívající ryby https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/158629/smrt-zpivajici-ryby-158629.jpg 2 17 9

Karel Schwarz série

Titul knihy vychází z cikánského přísloví „Žena, která nebyla nikdy svému muži nevěrná, je zpívající ryba“. Na malebném ostrůvku, v cukrově bílém domku, uprostřed rozlehlého soukromého jezera v Alpách je nalezena mrtvola mladé ženy, zrovna když nedaleko odtud tráví na golfovém hřišti dovolenou s přáteli soukromý detektiv Karel Schwarz s krásnou asistentkou Marií. K mrtvole se nikdo nehlásí, už vůbec ne majitel romantického přírodního areálu, očividně ji ani nezná. Švýcarská policie je bezradná, proto se ze známosti obrátí také na dvojici českých detektivů. Ti zavražděnou dívku identifikují prakticky okamžitě, protože v ní poznávají jednu z hereček sledovaných českých televizních seriálů. Brzy se ukáže, že její tajemná smrt zdaleka nezůstane jedinou... První vydání.... celý text

Marla
29.06.2023 1 z 5

Hrozná hloupost, slepenec učebnice golfu, novinových článků a vikipedie. Detektivní to nebylo ani trochu a dočetla jsem s vypětím všech sil jen proto, že jsem byla zvědavá, kdo je v tomto nesmyslu hlavní padouch.

Luigi1
08.02.2022 1 z 5

Tak tohle byla slabota.

Jiho226
08.03.2021 1 z 5

Nerada jsem takhle radikální,ale tohle se opravdu hodně nepodařilo. Celé velmi nečtivé,přesto jsem věřila v nějaký zajímavý závěr,který ale nepřišel. Náhody,chaos,nesmyslnost...celá kniha velká zbytečnost...Nejzajímavější pasáž se týkala církevních restitucí - bohužel málo při očekávání detektivního příběhu..

jprst
14.10.2020 1 z 5

Jsem prostě nepoučitelný, ale nic dalšího ke čtení po ruce momentálně nebylo. Bohužel, z toho, co jsem z autorovy tvorby přečetl, byla tahle kniha výrazně nejhorší a současně pro mě i varováním před dalšími detektivkami tohoto autora.

dagmar5477
10.10.2019 2 z 5

Tahle kniha byla velkým zklamáním. Je to zkrátka slátanina všeho možného, jen né detektivka.

13werka
03.08.2019 odpad!

Podepisuju se pod to, co napsal níže čef. V množství omáčky by se utopila i lepší zápletka, než tahle slátanina s nepravděpodobným motivem i vrahem.

čef
11.07.2019 1 z 5

Začnu citátem ze str. 229: „Dneska sice pííše každej, aale dost hovadin“. Tato věta vystihuje vše. Každý může vymyslet triviální až blbý příběh tak na 20 stránek, do toho vrznout něco co dobře zná např. golf jako pan autor, pak si vygooglit nějaké zajímavosti a staré frky, CTRL C a CTRL V a celé to propojit oslími můstky a hned má tak 230 požadovaných stránek ani se nezapotí. Tak takhle to umění potom vypadá, Ale, kdo ví, třeba se najdete v golfu, zasmějete se nad vámi neznámými vtipy, poučíte se o Švýcarsku, dějinách různých míst, restitucích majetku církvím a pohoršíte se nad politickými gaunery u nás a bude vám dobře. A to vám přeji.

bábuška
21.02.2017 3 z 5

Autor má ve svých knihách zajímavá řešení při pátrání, ale je tam mnoho prostoru věnováno golfu, a protože tomuto sportu vůbec nerozumím, musím tyto pasáže přeskakovat. Za to se omlouvám.

jarin58
24.07.2015 3 z 5

Příjemná detektivka proložena vtípky z golfu.