Skutečná

Skutečná https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/459323/bmid_skutecna-AJs-459323.png 4 102 23

Střípky jednoho neobyčejného a inspirativního života, které dojmou i pobaví. Talentovaná herečka a dokumentaristka Petra Nesvačilová píše v souboru krátkých příběhů a zamyšlení o svých vzpomínkách na dětství na vsi i nabitých dnech herečky z povolání, které jsou něčím vždy trochu nevšední. Petřiny texty nepostrádají vtip ani autentický a nepřikrášlený vhled do života za stříbrným plátnem. Neváhá si ze sebe udělat legraci, je nesmlouvavě upřímná – snad i proto oplývá její kniha jedinečnou a milou atmosférou, která připomíná příjemně strávené odpoledne s blízkou kamarádkou.... celý text

fruitbueno
12.12.2021 4 z 5

Při pohledu na soukromí a niterné myšlenky či úvahy autorky mi bylo až nepatřičně, jako bych nahlížela někam, kde je to cizí, soukromé a přitom vřelé a otevřené. Krátkým textům dominuje hezký jazyk, otevřenost, odvaha přiznat se i k věcem, které si obvykle za rámeček nedáváme a obzvláště obdivuju nádherný vztah k rodině, mezilidským vztahům v rodině nebo vzpomínky na dětství. Z textu čiší taková člověčina a příjemná atmosféra, že na dálku autorce posílám povzbuzení k další literární tvorbě.

Kniznicerv
04.11.2021 3 z 5

Na knize oceňuju zejména velkou otevřenost nechat čtenáře nahlédnout do svého světa a myšlenek. Líbí se mi smysl pro detail, všímat si v životě i docela obyčejných věcí, a umět je poutavě a uvěřitelně popsat. S mnoha pocity herečky se jisté dokážeme ztotožnit a taky jsme se tak mnohokrát cítili. Očekávání nebyla velká, proto jsem byla touto knihou krátkých fejetonů z každodenního života příjemně překvapena.

kaka
02.11.2021 5 z 5

Skutečná a přesto tak neskutečná !! Kniha je čtivá, pobaví i dojme... měla jsem při čtení pocit, že den s touhle knihou, je jako den s pravou přítelkyní...Péťo, děkuji Ti a gratuluji k této nádherné knize a to ne jen po vizuální stránce (!)

životopisy, biografie paměti, memoáry české herečky

Petra Nesvačilová
česká, 1985