Skrytá moc

Skrytá moc https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/207324/bmid_skryta-moc-gAJ-207324.jpg 4 40 11

Jack Ryan série

Je to už několik desítek let, co mladého analytika CIA, dnešního amerického prezidenta Jacka Ryana st., vyslali na zdánlivě jednoduchou misi, při níž měl vyšetřit smrt agenta, který prověřoval podezřelé aktivity jisté švýcarské banky. Ryanovi se po usilovném pátrání podařilo nejen rozkrýt finanční machinace, ale také odhalit existenci zabijáka KGB s krycím jménem Zenith. Samotného atentátníka se mu však nikdy najít nepovedlo. V temném světě tajných operací se však nikdo a nic nemůže skrývat věčně…... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , BB art

Command Authority , 2013

molen
27.08.2023 5 z 5

Další vynikající díl. Řadím mezi nejlepší a v současné době velmi aktuální. Jako by autor už předem věděl. Líbí se mi prolínání současnosti a třicet let starého případu, který řešil Ryan starší. Je znát vliv jiného autora, kniha více rozvádí děj a chybí klasické rozsáhlé popisy, na které jsem v sérii už zvyklá.

ThomasRuhe
28.08.2022 3 z 5

Tento román je velice realistický. Jako by autor tušil... jistě, některé pohnutky a motivy v ději nemusí být úplně reálné, ale to ničemu nevadí, to záleží na autorově fantazii. Zajímavá je taky linka z minulosti, která dost vysvětluje. Nechybí ani akční pasáže, které jsou dobře zpracované.
Velmi slušný román, čtení mě celkem bavilo a hodnotím 3/5.

ondrej.b
06.12.2019 5 z 5

Maximální zážitek pokud milujete téma Jacka Ryana již od začátku a tohle je další skvělý příběh do mozaiky skvělých zápletek, které mistr tohoto žánru dokázal vytvořit. Ani na jedné stránce se nenudíte a čtete a čtete a čtete, až zjistíte, že už je vlastně konec. Ale chcete pořád další a další příběh. Dočkáme se ještě slibované poslední knihy, která je zde v databázi uvedena, že se chystá na jaro 2020? Kéž by Tom Clancy mohl žít věčně, napsal by jistě ještě řadu skvělých knih a pokud by v nich účinkoval Jack Ryana junior a senior, Domingo Chavez, John Clark, Dom Caruso a další, tak bych je četl určitě všechny. Takhle nezbývá než začít hezky pěkně znovu od začátku a Bez výčitek:-)

hana4834
13.02.2019 4 z 5

Skvělá kniha hlavní postaví jsou proste úžasní

mira.k
26.12.2018 3 z 5

Pokračování série s oběma Ryany. Jde to, ale přece jen je poznat větší ukecanost a trochu nepravděpodobný závěr.

MilošKvětoň
07.08.2015

Skvělá kniha, která mi chyběla pro dovršení kompletní řady Jack Ryan . Všem čtenářům Toma Clancyho vřele doporučuji a je obrovská škoda, ze již není mezi námi.Pane Clancy, je mi obrovskou ctí, že jsem Vás mohl poznat alespoň formou Vašich knih .

danekdj
21.04.2015 5 z 5

Skvělá kniha, mrzí mě že nemohu sehnat starší díly s Ryanem a třeba i něco ze série Splinter Cell. Bylo by fajn kdyby se ve psaní takových knížek pokračovalo. :-)

Reddy52
09.03.2015

Tom Clancy byl skvělý spisovatel a serie s Ryanem je to nejlepší co napsal. Souhlasím s "Lucifrid". S každým jejím komentářem.
Jen se divím, že se někdo nepustil do recenzí na Clancyho romány. Po přečtení "Já, poutník" ( na Clancyho nemá ani omylem) jsem je po recenzích na ,,poutníka,, hledal. Marně. Tady. Wikipedie to napravila. Reddy
Mám "Ryanovky" všechny a často se k nim vracím. "Skrytou moc" jsem si koupil vázanou, přesto, že dávám v poslední době přednost čtečce.

Dejvid
02.03.2015 4 z 5

Povedený politický thriller, souhlas s AlesXXX, že člověk má v současném kontextu pocit, že čte reportáž a ne román (z čehož trochu mrazí). Trochu mi ale vzhledem k rozsahu, které knihy od Clancyho mají obecně, přišel konec takový "uříznutý", nevím, jak to bylo s touto knihou v souvislosti se smrtí Toma Clancyho, ale trochu mi přijde, jako by to nedopsal a samotný konec byl tak nějak splácnutý, aby se neřeklo.

AlesXXX
16.02.2015 4 z 5

Osobně mám radši prostředí Blízkého východu, ale jinak musím říct, že se jedná o perfektní ryanovku. A hlavně skoro máte pocit, že čtete aktuální reportáže a ne román. Demonstrace na Majdanu, zabrání Krymu, "speciální ruská privatizace", propojení Kremlu, obchodu a mafie...
Ani se nechce věřit, že kniha vyšla před tím, než se tyto události staly realitou.

A nějaké předsudky, že to nepsal Clancy jsou úplně zbytečné. Novější díly jsou sice psány trochu jinak, ale zase nabízí zajímavější a hlavně aktuální témata. Přeci jen KGB a studená válka už je dnes trochu mimo.

lucifrid
26.01.2015 5 z 5

Pokud se někdo z vás zařekl, že nové díly číst nebude, tak změňte názor. :) Skrytá moc mě tak dostala, že ji s chutí zařadím mezi ty nej. Od vydání Medvěda a draka nevyšlo žádné pokračování, které by se dalo k té první skvělé jedenáctce bez váhání přidat. Tenhle díl mě naplnil takovým uspokojením, jako už dlouho žádná kniha, a v Ryanovkách naposledy ten už zmiňovaný Medvěd a drak. Kdo sérii nezná, vřele doporučuju, považuju ji za své nejoblíbenější knihy. Překlad se vyloženě povedl, jeden z nejlepších, se kterým jsem se u Clancyovek potkala, i přes pár překlepů a dva faktické kiksy, které mileráda odpustím, protože jako hardcore fanouška Ryanovek, které čtu všechny minimálně jednou ročně, mě tenhle díl opravdu hodně překvapil kvalitou a zabrousením do minulosti, jako bych se vrátila o 10-15 let zpátky, kdy to byl ten starý dobrý a nepřekonatelný Clancy.
Sérii doporučuju číst v chronologickém (ne vydávaném) pořadí, P.S. Ten modře svítící Čestný dluh - naopak je to jedna z nej knížek v sérii. A ta první (Bez výčitek) stojí trochu mimo; nevadí, když ji dáte později (hlavní hrdina není Ryan, ale jiná postava), ale jinak nepřeskakovat.

Autoři knihy

Tom Clancy