Školák Kája Mařík 5. díl

Koupit

Kájovy příhody od maturity přes vysokoškolská studia až po svatbu se Zdeňou.

https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/13873/skolak-kaja-marik-dil-13873.jpg 4.5158
Dobrodružné, Literatura česká, Pro děti a mládež
Vydáno, Občanská tiskárna

Kniha Školák Kája Mařík 5. díl

archandelka
15.07.2018

Dost velký dějový skok a najednou jsou Kája a Zdeńa dospělí a paní lesní hrábne. Ale nevadí, četlo se to skvěle ☺️

Ivo1973
10.12.2017

Nejoblíbenější knihy mého dětství.

lapagerie
13.05.2016

Na Káju Maříka nedám dopustit. Máme doma prastará salátová vydání, která čekají na nové svázání. Ale i přesto si sem tam některý díl vezmu a přečtu. Líbí se mi jak dětská období, tak i knížky z doby, kdy Kája a Zdeňa dospívají a následně vychovávají děti. A co se týká "sňatkového" dílu, čtu ho ráda. Řekla bych, že hezky ukazuje tehdejší vliv rodičů na výběr partnera pro dceru, snahu sehnat "dobrou partii" i vztahy v některých manželstvích.
Samozřejmě mi s odstupem času přijde přístup Káji k tehdejší moderní době dost konzervativní, ale při čtení mi to nevadí.

Xena011
27.02.2016

Krásný příběh odehrávající se v Mníšku pod Brdy, který stojí za přečtení nejen dětem. Kája je veselý chlapec prožívající plno dobrodružství v lesích se svojí kamarádkou, s níž postupně roste.
Příběh je podložen skutečným životem syna spisovatelky. Škoda, že už se tehdejší chování a vztahy nenajdou v naší době.

tisha8409
24.07.2015

Z této knihy si odnáším neustálé rýpance okolí - budou spolu nebo ne? kdo si koho vezme??
Taky mě naštvaly postoje rodičů a to dost a jediným frajerem tu byl pan lesní.
Jinak je kniha pořád o dopisech Zdeni z kláštera, o Kájových úspěších a cestách domů, kde předstírají, že se nesetkali, i když se hubičkují v lesíku, kde na něk ouká pan lesní zpoza stromu.
Je to určité ... rozčarování. Z dětsky vedených knih, které jsou teplé a čisté, najednou dospělácky konzervativní kniha plná odmítání a zákazů.
V tomto díle jsem paní lesní nesnášela, protože já to pravidlo " co by tomu řekli lidi" nectím . :)

jaja1989
17.04.2015

muj idol detských let.

_sjuu_
28.05.2013

v době, kdy jsem ještě neuměla číst, to byla moje nejoblíbenější "uspávací" knížka :) v té době to byla pro mě nejlepší volba - a bylo jedno, jaký díl se zrovna čte ♥))

Bet
16.02.2013

Kniha mého dětství povině jsem jí musela číst u babičky :o)

Když Duben přichází
Když Duben přichází