Simeral v plamenech

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Po úspěšné obraně planety Sinaj se vývoj války v sektoru Hirano začíná obracet ve prospěch Obranné aliance proti Kasimirskému císařství. Aliance má novou flotilu a s ní se chystá osvobodit Simeral, hlavní planetu, která byla okupovaná více než tři roky. Jenže Kasimir má jiné plány. Rozkaz císaře zní jasně: „Simeral smí padnout do nepřátelských rukou pouze jako radioaktivní pustina.“ Pod pečlivým dohledem velitele okupace jsou pod každé velké město na planetě umisťovány jaderné nálože. Kdyby selhaly, na oběžné dráze čeká flotila připravená bombardovat povrch planety. Zatímco se schyluje k bitvě ve vesmíru, na planetu musí být vysazeny speciální jednotky Commandos. Jejich úkolem je zabránit katastrofě. Kasimiřané jsou na ně ale připraveni. Ať už Commandos uspějí nebo ne, Simeral skončí v plamenech....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/288501/simeral-v-plamenech-zqH-288501.jpg 4.624
Série

Sektor Hirano 7.

Žánr
Romány, Válečné, Sci-fi
Vydáno, Fantom Print
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Simeral v plamenech

Přidat komentář
Tazz1
19. června

Už bych se opakoval, ale díl od dílu lepší. Zde mě zaujala i dějová linka seržanta Obeho. Zde si autor vypůjčil linku z Bernarda Cromwella a jeho série o Sharpovi. Zde seržant Obadiah Hakeswill dělá to samé. Jan Kotouč opravdu umí pracovat s napětím a dávkováním scén v jednotlivých kapitolách své military scifi série. No nic, vzhůru do posledního dílu.

Franc
20.12.2016

Na knihu jsem se velice těšil. Nicméně tentokrát musím v hodnocení ubrat jeden rychlostní stupeň dolů. Asi za to může pomalý začátek knihy. Možná jsem to u předchozích knih ve svém nadšení z jejich četby neshledával toliko zásadní. Toto byla první kniha, u které jsem to zaregistroval. Proto bych toto dílo z pohledá čtenářova rozdělil do dvou částí.

První polovina je startovací a více méně se točí kolem událostí minulých. Kdo nečetl předchozí knihy, ocitne se ve víru odkazů na události, které nezná. Nicméně nenechte se odradit, pro četbu této knihy to není zásadní. Kdo má již s předchozí autorovou tvorbou zkušenosti, připomene si události jemu známé.

V druhé polovině jsem již našel starého známého mistra Kotouče, jehož knihy mám tolik rád. Jak už je patrno z názvu, je jasné, kam se budou soustředit ústřední události knihy. Milovníci militari sci-fi dozajista budou nadšeni. Staří známí z knih předchozích se do toho opět pustí s plnou vervou a o akci nebude nouze. Pakliže na začátku knihy autor sundal nohu z plynu, zde ho naštěstí přidal na tu správnou míru.

Co dodat. Kniha se mi líbila, to zase ne že ne. Ale poprvé jsem při její četbě pocítil jisté rozpaky. Přeci jenom je to již 7 díl ze stejného prostředí a chtě nectě, jisté stereotypy se musí objevit. Možná by neuškodilo ubrat pár stránek, trochu omáčky, a přidat více masa z druhé poloviny knihy. I přesto knihu doporučuji. Zklamáni dozajista nebude, nakolik nadšeni, to si nedovolím soudit.


Doporučujeme

Hvězdná pěchota
Hvězdná pěchota
Jatka č. 5
Jatka č. 5
Mariňáci
Mariňáci
Enderova hra
Enderova hra