7 návyků šťastné rodiny

7 návyků šťastné rodiny https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/149134/bmid_sedm-navyku-stastne-rodiny-fby-149134.jpg 5 11 2

Doktor Stephen R. Covey, přední americký konzultant a odborník na problematiku mezilidských vztahů, se ve své unikátní publikaci zaměřil na nejdůležitější společenskou jednotku - na rodinu. Žádná rodina neunikne problémům, ať už vycházejí z jejích vlastních členů nebo z okolního světa. Ve své poslední knize Covey ukazuje, jak Sedmero návyků vytváří mocný systém nadčasových, všeobecných a samozřejmých principů umožňujících rodině účinně se domluvit a řešit své problémy. Autor zde čtenáři nabízí moudré, často trefné a humorné zážitky z vlastního života i ze života rodin, které se podle těchto principů snaží žít. Chce nás naučit, jak se v rodině stát iniciátorem změny k lepšímu a jak žít radostnějším, smysluplnějším a dokonalejším životem.... celý text

Osobní rozvoj a styl Psychologie a pedagogika Rodina
Vydáno: , Columbus (ČR)

The 7 Habits of Highly Effective Families , 1997

Noisette73
19.05.2021

Tuto knížku jsem si přečetla docela ráda, ale nebudu ji hodnotit hvězdičkami, protože na problematiku popsanou v knize nejde aplikovat žádná šablona a člověku nestačí jen si toto přečíst, musí mít v sobě cosi zakořeněné, co ho bude motivovat na vztazích pracovat, nelze toto brát jako nějaký manuál podle kterého se musí člověk řídit, to by mu vydrželo při hodně dobré vůli tak týden a pak by to bylo odsouzeno k zániku, navíc by člověk dosáhl možná i nějakého znechucení.
To, že se má člověk chovat slušně k lidem, zvláště pak těm jemu blízkým, je snad jasné i bez této knihy, navíc je to knížka která má svá léta a to co oni považovali v 90. letech za alarmující, je dnes pro rodiny jen pohádkovou představou, času je ještě méně, peníze hýbou světem ještě víc, techniky je daleko víc a je běžná, to není nic špatného a kdo chce čas si i dnes nejde a techniku na chvílí odloží, takže ne že by to byla knížka úplně zbytečná, ale recept na šťastnou rodinu v ní nehledejte, ten najdete jen ve spolupráci s ostatními sami u sebe.

LuthyLaura
27.12.2016 5 z 5

7 návyků a základních principů aplikováno na rodinný život.