Pavoučí síť

Volně navazuje na publikace Tichý svědek téhož autora. V tomto případu za podivných okolností zemře při autohavárii chlapec, který přes internetovou síť získával pro sebe a své kamarády levné počítačové vybavení. Při pitvě se prokáže, že byl chlapec zavražděn a hrdince dá velikou práci přesvědčit policii, že došlo ke zločinu. Následují další vraždy, které souběžně s lékařkou už vyšetřuje i policie a oběma stranám se nezávisle na sobě podaří shromáždit dostatek důkazů k usvědčení naprosto nenápadného vraha. Thriller s kriminální zápletkou je pokračováním volné série příběhů, jejichž hrdinkou je vynikající soudní patoložka, úzce spolupracující s policií...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/19_/198592/pavouci-sit-usr-198592.jpg 3.412

Samantha Ryanová (3.)

The Spider's Web (1998)

Literatura světová, Thrillery
Vydáno:, Ikar (ČR)

barbarera
20.09.2016

kniha mě moc nezaujala, nedočetla jsem ji do konce

kristyna2349
10.02.2016

Neurazí ani nenadchne. Podle ukázky na zadní straně obálky jsem myslela, že to bude napínavější a to bohužel nebylo.
Souhlasím s "trudošem", pohled do roku 1998 je pro nás v roce 2016 trošku úsměvný. Holt doba se mění.

trudoš
22.10.2015

Nijak extra zajímavá zápletka kombinovaná s nijak extra zajímavými postavami. Řemeslně zvládnuté a o to víc ta nudná šedivá výplň zamrzí. Přestože děj poměrně šlape a není rozsáhlý, vsuvky ze života hlavní hrdinky a jejích milostných pletek s policejním inspektorem, jej pouze zbytečně rozmělňují. Když k tomu přičtete předvídatelnost, která by mohla být autorovým druhým jménem, vyjde vám z toho kniha, u které jste prostě jen rádi, že po dvě stě čtyřiceti stranách skončí.
Ale z jiného pohledu příjemné retro. Příběh je z roku 1998 a podstatou roli zde hrají počítačové technologie a zločiny přes internet, čemuž se z dnešního pohledu nejde jinak než usmívat. Což není chyba autora, ale pouze času. Aneb chcete-li aby váš román byl pět let po svém vydání důchodcem, pište o současných moderních technologiích.

Nigel McCrery

Nigel McCrery