Rosa a kouzelný sen

Rosa a kouzelný sen https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/353489/mid_rosa-a-kouzelny-sen-SfX-353489.jpg 4 19 5

Malá baletka série

Rosa se spolu s nejlepší kamarádkou Olivií zú- častní konkurzu do Královské baletní školy v Londýně. Během zkoušek se však ocitne v Zemi kouzel – jako vždy zrovna ve chvíli, kdy tamní obyvatelé potřebují její pomoc. Zlá víla se totiž touží stát královnou a jediný, kdo jí v tom může zabránit, je právě Rosa. Jenže Zlá víla ji unese a zamkne ve věži. Podaří se malé baletce utéct z vězení dřív, než Zlá víla dosáhne svého? A jak dopadne konkurz do vysněné školy?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Mladá fronta

Rosa and the Magic Dream , 2009

jarkaska
15.06.2023 5 z 5

Další kniha, která se mi díky půjčování malým slečnám dostala do ruky. Je to pěkný příběh o vílách a dívence Rose. Určitě se podívám po dalších částech této série o malých baletkách.

Atlantis
09.07.2022 3 z 5

Tahle série mne nepřestává překvapovat svojí kvalitou. Příběhy jsou tak akorát krátké, že nemají potřebu se táhnout, lehká šablonka se mi zatím neokoukala a baletní svět je pro mne natolik neznámý, že mě baví. Musím ale hodnotit lehce hůře, děj byl dost přeplácaný. 3,5*

anna.zahy
05.02.2020 5 z 5

Zlá víla chce odjakživa vládnout Zemi kouzel. Tentokrát vymyslela ďábelský plán. Rosa se objevila v lese a potkala vílu Štěstěnu (byla to ve skutečnosti Zlá víla, která se začarovala) a pozvala ji k ní do hradu. Dala jí samé dobroty. Očarovala její zámek, aby jí nikdo nepoznal. Rosa si na nic nemohla vzpomenout. Rosa zatančila a kouzlo Štěstěny bylo pryč. Rosa si na všechno vzpomněla. Před zámkem čekala Zlá víla. Dala Rosu do vězení. Rosa tam našla pavouka a ten jí dostal ven. Pospíchali, protože když nezatančí nějaký tanec, tak Země kouzel nebude mít vládce! Rosa pospíchala na louku. Zlá víla tam už byla. Rosa to stihla včas a zatančila na louce. Pak první víla zaklela Zlou vílu...

Karinka2012
01.07.2019 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. Zrovna nejsem na balet, ale i tak mne zaujala. Mám skoro všechny díly. Ty, které jsem zatím přečetla, se mi moc líbily.

Knižní střípky
05.02.2018 5 z 5

Velmi pěkná knižní série pro malé slečny, cílová skupina tak první stupeň ZŠ, nicméně i já coby maminka takové slečny jsem si knihu moc užila. Příběhy z prostředí baletní školy a z pohádkové říše, kam hlavní hrdinku vždy přenesou kouzelné baletní piškoty jsou velmi milou a povedenou ukázkou současné tvorby pro děti.