Rok čarodějnic

Čarodějnický příběh o útlaku a vzpouře V zemích Bethelu, kde je Prorokovo slovo zákonem, je samotná existence Immanuelle Mooreové hřích. Svazek její matky s mužem jiné rasy uvrhl dříve váženou rodinu v nemilost, a tak se Immanuelle snaží co nejlépe uctívat Otce, řídit se Svatým protokolem a žít pokorně, zbožně a v naprostém podrobení, stejně jako všechny ostatní ženy v Bethelu. Jenže jednoho dne ji nešťastná náhoda zavede do zapovězeného Černolesa obklopujícího Bethel, kam první prorok kdysi zahnal čtyři mocné čarodějnice a potom je tam zavraždil. Jejich duše lesem stále obcházejí, a když jim Immanuelle stane tváří v tvář, věnují jí dar — deník její mrtvé matky, která k Immanuellinu překvapení kdysi v lese hledala útočiště. Immanuelle je tajemstvími deníku fascinovaná, ale nedokáže pochopit, jak se její matka mohla s čarodějnicemi spolčit. Jenže když se začne dozvídat strašlivou pravdu o Církvi a její minulosti, uvědomí si, že skutečná hrozba pro Bethel tkví v jeho vlastní temnotě. A pochopí, že pokud se Bethel má změnit, musí vše začít u ní....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/476599/big_rok-carodejnic-X5d-476599.jpg 3.943
Literatura světová, Fantasy

Vydáno: , Host

The Year of the Witching, 2020

Kniha Rok čarodějnic

Reeny
předevčírem

Ačkoliv mám ráda knihy o čarodějnicích, tato kniha se mi líbila jen napůl.
V některých kapitolách jsem se nedokázala pořádně začíst a byla jsem ráda ,že jsem u konce.

Slůník

Mohla to být výborná knížka - kdyby autorce ta spousta lidí, jimž v závěru děkuje, poradila, ať si dá se všemi jejími částmi stejnou práci...

Dragell

Rok čarodějnic ukrývá příběh uzavřené komunity, ve které žije Immanuelle, dívka jiné barvy kůže, která je spíše vyvrhelem a to ještě netuší, že to může být jejím nejmenším problémem. Když se jí jednoho dne do zakázaného lesa zaběhne zvíře odváděné domů z trhu, spustí tím proud událostí, kterým není úniku. Rok čarodějnic započal.

Temná fantasy šmrncnutá prvky hororu točící se kolem čarodějnictví a zdejší církve. Vybudovává zajímavý svět, především s důrazem na náboženství, jeho historii a pověry, kde žena je symbolem zla. Hlavní hrdinka je mladá, má svoji hlavu a její jednání i schopnosti nejsou v poslední fázi knihy tím nejpromyšlenějším.

Kniha hraje na notu strachu, vykresluje hrůzné scenérie a situace, ale přesto mi zde chyběl nějaký ten pocit bezmoci, protože hrdinka vždy má jak situaci vyřešit, ač ne zcela ke vlastnímu potěšení.

kachnat

Zajímavý příběh aplikovatelný do jakékoliv doby. Život není žádná sranda. Velmi čtivé, konec zůstává lehce otevřený.

whiolet

Příběh se mi líbil, byl čtivý, postavy sympatické a skvělé prostředí.

avalonek

Bylo to dobré,kupodivu jsem to ani nečekala.Život v dřívější době byl krutý,to asi víme všichni,ale pro lidi s jiným názorem a i hodně ženy to bylo hodně těžké.Tady jsou vidět chyby všech a skrytá tajemství,těch, kteří baží po moci a udělají pro ní vše,i kdyby měli zabíjet a zajímavé čtení.

LenaBR

Bohužel pro mě veliké zklamání - od začátku jsem se nudila, nedokázala jsem se začíst. Ani po pár kapitolách se nedostavilo nic, co by mě donutilo číst dál. Čarodějnickou tématiku mám velmi ráda, tohle ale byla pro mě jedním slovem nuda.

terezarath

Jsem až překvapená, jak moc jsem si knihu užila. Bylo to temné, dobře promyšlené, tématicky velmi pěkně zpracované. Styl psaní čtivý. Hlavní hrdinka byla sympatická, což se o polovině postav říct nedalo. Ale zaslepenost oveček prostě k příběhu patřila, nelze to autorce vyčítat. Myslím že otázka náboženství tu byla zpracována kvalitně a poněkud podorobně. (Já s tím až takový problém neměla, ale umím si představit, že pro někoho by to mohlo být zdlouhavé.) A takovou třešničkou příběhu pro mě byl Ezra. Konečně postava, která si zbytečně nehraje na frajírka, není to hulvát, ale zároveň z něj to "rebelství" přímo vře. Ideální knižní chlap.
Jediná část, která mi tak úplně nesedla byl závěr. Celý konec kolem Proroka mi přišel moc rychlý a nereálný. Přeci jen to bylo kompletní otočení od všeho, co jsme celou dobu v knize četli. To mi trošičku vadilo. Ale kolem a kolem mě kniha moc bavila a vůbec bych se nebránila pokračování.