Řídících Márinka - 3. díl

Řídících Márinka - 3. díl

Knížky o řídících Márince patřívaly mezi nejčtenější a nejpopulárnější vyprávění pro děti a dodnes si nalézají mezi děvčaty a chlapci svoje čtenáře. Příběhy o Márince jsou totiž zábavné, oplývají vtipem a dobře se čtou. A přitom ledacos napovídají o koloběhu života v době před více než stoletím, kdy bylo tolik věcí docela jiných....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/29648/ridicich-marinka-3-dil-I36-29648.jpg 3.926
Pro děti a mládež
Vydáno:, Papyrus

Xena011
27.02.2016

V knize se odehrává plno dobrodružství, které prožívá hlavní hrdinka, Márinka. Rozhodně příjemné čtení.

Yalka
05.01.2013

Většinu třetího dílu zabírá velmi podrobný popis slavení velikonočních svátků, daleko daleko podrobnější, než najdete v Kájovi Maříkovi. Sice možná nudné, ale na druhou stranu zajímavé.
Pan řídící, kromě toho, že učil a šéfoval ve škole, byl varhaník a církevní svátky pro něj znamenaly docela náročný čas.

Jo a právě v tomto dílu do školy zavítá nechutně vzorný a zbožný strýc Josef ze Šumavy (a usadí se tam skoro na celý 3. díl).

P. S.: Moje hodnocení celé série (a vysvětlení udělených dvou hvězdiček) je u prvního dílu.