Princezná a gróf

Princezná a gróf https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/228583/bmid_princezna-a-grof-228583.jpg 4 17 1

Princess Brides série

Čarovný romantický príbeh z novej trilógie o troch princeznách, ktoré spojilo priateľstvo a podobný osud. Keď princezná Emma z Rosewaldu, malého európskeho kráľovstva, dostane list od brata so správou, že jej dohodol sobáš, uvedomí si, že bezstarostné časy sú nenávratne preč a prichádzajú povinnosti. Má len osemnásť, budúceho ženícha v živote nevidela a jediné, po čom túži, je aspoň štipka dobrodružstva. Kým ju naveky uväznia v manželstve bez lásky, chce okúsiť ozajstný život, a tak utečie do Londýna...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Slovenský spisovateľ

The Princess and the Peer , 2012

modranka
28.11.2014 3 z 5

Dámy, prižmúrte oči nad historickými reáliami a príbeh sa vám bude páčiť. Je mierne originálny, lebo tu si vyššie postavená aristokratka má zobrať nižšie postaveného šľachtica. Prvá časť je trochu nudná - veď to poznáte? - tradičné krajčírky, plesy, šľachtické povinnosti, nudné dni za zatvorenými dverami, návšteva múzea ale aj krčmy... tak nejako dej postupuje, kým sa nedostane do fázy, že začne byť dobrodružný, Emma našla vlastnú vôľu a Nick má možnosť bojovať za svoju lásku. Pekná romantika, ale jednu poznámku si predsa len neodpustím.
Hoci historické romance patria ku knihám, kde veľmi nemôžeme čakať historickú pravdu, predsa len by som bola radšej, keby aspoň lokalizácia príbehu bola pravdivá - aspoň trošičku. Štát Rosewald je neexistujúci štátik, autorka ho umiestnila na severozápadnú hranicu rakúsko-uhorskej monarchie začiatkom 19. storočia, takže to by mali byť Čechy. Za to som stiahla jednu hviezdičku. Druhú za počiatočnú časť príbehu, lebo asi pri 50 strane som mala nutkanie knihu odložiť. Ale vydržte, čítajte, záver bude priam rozprávkový.