Příběhy ze Shakespeara (I)

Příběhy ze Shakespeara (I) https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/174430/bmid_pribehy-ze-shakespeara-kbz-174430.jpg 4 14 5

Obsah knížky vyplývá už z jejího názvu. Jsou to Shakespearova díla ne napsaná formou divadelních textů, ale jako vyprávění. Každý příběh je doplněn krásnými ilustracemi Karla Tomana. Je to vlastně Shakespear v kostce. Zjednodušené převyprávění Shakespearových her

Literatura světová Divadelní hry
Vydáno: , Aventinum

Lambs' Tales from Shakespeare , 1807

Vidlička
18.11.2020 4 z 5

Shakespeare pro začátečníky. Rozhodně užitečná forma, kterou jsem jako děcko začínala.

Květinka008
02.07.2018 5 z 5

Knížku jsem si oblíbila jako adolescent, kdy jsem potřebovala Shakespeara do školy a nejlépe co nejrychleji. A mám ji v "top" dodnes. Přece jen text převyprávěný do příběhů se čte lépe než divadelní hry. Rozhodně doporučuji pro děti i dospívající, kteří potřebují k maturitě.

alef
06.10.2016 3 z 5

Tuto knížku četl syn v rámci povinné četby pro 7. třídu ZŠ, nedalo mi to a nahlédla jsem. Pro děti cca 6.-7. třída relativně přístupná forma jak dětem přiblížit Shakespearova dramata. Knížka vypráví příběhy, děti se tak dozví "o čem, že to je", ... co přineslo tomuto autorovi jeho nehynoucí slávu :-) ... v tomto věku, kdy si děti "začínají" s literaturou, kdy už nečtou jen pohádky, je to určitě vhodná forma.

Pokud tedy pouze chcete vědět "o čem, že to je", znát obsah a děj příběhu, vystačíte si s touto knížkou, ... ovšem pokud Vám tohle nestačí a v Shakespearových příbězích chcete nalézt víc, ... pokud chcete poznat jeho jedinečnou schopnost vyjádřit neuvěřitelnou škálu lidských emocí v několika verších ... čtěte jeho původní díla ... nebo si Shakespeara užijte v divadle :-).

MirijamFrankl
10.07.2016 4 z 5

Jako dobré,moc hezky vyprávěné a ilustrované,díky této knize jsem však dospěla k názoru,že Shakespearova doba byla velmi rasistická a nábožensky intolerantní.Ale co můžeme od počátků novověku čekat,že?
Vždyť i dnes je spousta podobně předpojatých lidí.

koniklecka
25.04.2016 4 z 5

Četla jsem to jako dítě, takže jsem díky tomu poznala Shakespeara docela nenásilnou až pohádkovou formou.

Autoři knihy

Charles Lamb