Pohádky bratří Grimmů

Kniha obsahuje následující pohádky: Sladká kaše, O vlkovi a kozlátkách, Červená karkulka, Veška a bleška, Střízlík králem, Když se spolčí kočka s myší, O králi žabákovi, O bílém hadu, Tři přadleny, Šípková Růženka, Domácí skřítkové, Jeníček a Mařenka, Dupynožka, Zlatá husa, Kubík a Kačenka, Husopaska, Ó radostné cestování, O ptáku Nohovi, Bělinka a Růženka, Lesní šedivec, Podkovák, Vřetánko, člunek a jehla, Líný Mates, Dary skřítků, Čert a jeho babička, Jednoočka, Dvojočka a Trojočka, Sedm Švábů, Modrý kahanec, Brémští muzikanti....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/54_/54490/pohadky-bratri-grimm-54490.jpg 4.561
Literatura světová, Pro děti a mládež, Pohádky
Vydáno:, Albatros (ČR)

Kinder- und Hausmärchen

Kniha Pohádky bratří Grimmů

jarki

Výborné, jsem z těch pohádek nadšená.

Ivka14
01.11.2018

Tyhle pohádky máme doma a četla mi je maminka před spaním a teď je čtu svojí mladší sestře a tohle snad nikdy neomrzí

Ďumbierka
25.08.2018

Rozprávky z knihy mi čítala ešte moja maminka a neskôr som to zvládla aj ja. Toto bola jedna s prvých kníh, ktorú som mala v rukách a možno aj odtiaľ ma začali tak priťahovať horory. Predsa len rozprávky Grimmovcov sú špeciálne

SSTknihy
15.06.2018

Klasika je klasika je klasika je klasika. A to platí nejen o sepsaných pohádkách, ale i o ilustracích Heleny Zmatlíkové.

SlamLenka
24.03.2018

Ilustrace Zmatlíkové jsem milovala už jako dítě - a baví mě dosud! =)
Známé pohádky jsou zde zpracovány mnohdy s jiným zakončením, nebo s jinými okolnostmi, neznámé pohádky překvapily ještě více. Trochu jsem si vzpomněla na celkem nedávno čtené romské pohádky - i v nich, stejně jako zde, jsou mnohdy až nevhodné věci pro děti, tím myslím hlavně popisy násilných činů (žádné vlk sežral Karkulku, více barvité). Aspoň že tu na rozdíl od těch romských pohádek nebyl žádný sex... =)

MOu598
25.07.2017

Četla jsem v březnu 2014. Podle mých poznámek:
17 pohádek, z nichž polovina je dobře známých. Doplněno mnoha pěknými obrázky.
Hezké vydání, klasika.
V příbězích je dost krutých věcí, jsem na to u pohádek háklivá.

dee7
06.03.2017

Jak ráda jsem se vrátila alespoň na chvíli zpět do dětství!
Pro mě asi ta nej, nej pohádková knížka s překrásnými ilustracemi od Heleny Zmatlíkové.

Briv
07.04.2016

Když jsem ji tady na Databázi zahlédla, tak se mi hned rozlil úsměv na tváři - krásné pohádky, krásné vzpomínky.