Pocahontas, Indiánská princezna

Pocahontas, Indiánská princezna

Statečné indiánské princezně Pocahontas bylo v době, kdy zachránila život Johna Smithe, sotva 12 let. Napínavá kniha vypráví na základě historických pramenů pravdivý příběh nejoblíbenější dcery náčelníka Powhatana o její cestě k víře v Ježíše Krista. Podaří se Pocahontas udržet křehký mír mezi bílými tvářemi a kmenem Algonkinů? Pro děti od 10 let....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/51_/51317/pocahontas-indianska-princezna-51317.jpg 4.820

Pocahontas (1.)

Pocahontas: True Princess (1992)

Dobrodružné, Pro děti a mládež
Vydáno:, Samuel

Aria131

Knihu jsem přečetla skoro jedním dechem. Velmi sympatická hlavní hrdinka, fascinovalo mě že v tak "malá" dívka by schopna takových věcí. Doporučuji

barík612

Úžasná knížka. Všem ji doporučuji stejně jako 2. díl DVĚ MOCNÉ ŘEKY.

ThrisaManx
23.04.2017

Jako malá jsem měla tuhle knihu hrozně ráda a Pocahontas byla má nejmilejší princezna. Krásná a velmi čtivá kniha.

kacaabba
27.12.2016

Hodně mi bylo líto, že Pocahontas se do své rodné země už nevrátila. I kvůli jejímu muži, který ovdověl již podruhé... Nedá se nic dělat, druhý díl o jejím synovi si budu muset přečíst.
P.S.: s postavou Pocahontas se můžete setkat i ve filmu Nový svět od T. Malicka.

Evus
03.03.2013

Jako malé se mi kniha velmi líbila, pěkně zpracovaná historie, bohužel ne pravdivá, nicméně velmi čtivá

Katrys
12.08.2012

Velmi pěkná kniha o životě indiánské princezny Pocahontas.

Mari Hanes

Mari Hanes