Dvě mocné řeky

Dvě mocné řeky je příběh Thomase Pepsi Rolfeho, syna indiánské princezny Pocahontas. Thomas se po smrti svého otce a vypuknutí náboženských nepokojů v Anglii vydává na cestu do Nového světa, aby zde zkusil štěstí na pozemku, který mu otec zanechal. Setkává se zde s přítelkyní z dětství Jane a jejím otcem, který velí základně bělochů, i se svým indiánským strýcem náčelníkem Parahuntem. Po zkoušce dospělosti je přijat mezi indiánské náčelníky a ožení se s Jane, čímž se dostává mezi dvě mocné řeky, mezi kterými se snaží udržet mír, jelikož chápe, že války nikomu nic dobrého nepřinesou. Pro čtenáře od 10 let....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/138337/dve-mocne-reky-EI5-138337.jpg 4.615

Pocahontas 2.

Dobrodružné, Pro děti a mládež
Vydáno, Samuel

Two mighty rivers, 1995

Kniha Dvě mocné řeky

Aria131
19.03.2018

Asi se mi maliličko víc líbil 1. díl, nejspíše kvůli tomu že jsem zbožňovla Pocahontas.
Druhý díl jsem přečetla taky asi za 3 dny, rozhodně potěšil.

barík612
18.03.2018

Nádherná knížka stejně jako 1. díl. Všem ji vřele doporučuji.

kacaabba
18.04.2017

Druhý díl příběhu o Pocahontas. Respektive tentokrát o jejím synu Thomasovi. Obdobně jako u prvního dílu lze konstatovat, že se jedná o milou knihu. Není to asi něco převratného, ale máte možnost sledovat známý příběh z anglické kolonizace Severní Ameriky a dozvědět se při tom i o zvycích tamních indiánů - Algonkinů.

Poklad na ostrově
Poklad na ostrově