Pocahontas

Jímavé vyprávění je volnou variací na příběh o setkání indiánské dívky s kapitánem Johnem Smithem, který zakotvil v 17. století s prvními britskými osadníky u břehů Nového světa. Příjezd neznámé lodi náčelníka kmene i jeho jeho lid zneklidní. Pak se však půvabná Pocahontas setkává s Johnem a zrodí se láska, která by mohla zabránit krveprolití mezi původními obyvateli a kolonizátory......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/28_/28842/pocahontas-9hI-28842.jpg 4.554
Pohádky
Vydáno:, Egmont (ČR)

BooksAnd_me
21.12.2018

Knížka se mi líbila, akorát mi tam nesedl Smith, ale nevadí, doporučuji.

Annkag
19.06.2018

Jednoducho další krásny príbeh z dielne Walta Disneyho...pamatám si ked som ju dostala na narodeniny a hned si ju oblúbila.

Aniday
29.12.2017

krásný příběh s půvabným zpracováním z dílny mistra W. D. ...

hroneczek
30.10.2017

Disney je pro děti prostě klasika - krásný příběh, většinou s mravním poučením doplněný krásnými ilustracemi. U Pocahontas se mi vždy líbily její vlasy a oblečení.

Burakove maslo
15.03.2016

Jedna z mých nejoblíbenějších pohádek! I dnes si jí ráda přečtu nebo jen prolistuji.

jaja1989
17.04.2015

Krásná indiánka, kdo by si to s ní nechtěl vyměnit a lítat celý den po lese se zvířecími kamoši.

petka-2007
20.01.2013

Krásná pohádka, nejen pro děti :-)

RoseDawson157
18.09.2012

Pocahontas,jak já tento příběh o odvážné indiánce miluji.Knížka i film jsou naprosto nezapomenutelné.