Plavovlasý Hun

Plavovlasý Hun https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/45495/bmid_plavovlasy-hun-PF6-45495.jpg 3 16 3

Merovejci série

V prvním díle historické ságy se ocitneme na území dnešní Francie v dobách, kdy proti sobě bojují Frankové, Galové, Galořímané a Hunové. Za nezvyklých okolností se narodí Loup, hrdina příběhu, a jako dítě se setká se svým nadosmrti nerozlučným přítelem Ottou. Začne se odvíjet dobrodružný a napínavý děj, plný řinčení zbraní, milostných vášní, krutých i něžných příběhů na pozadí historických událostí, kdy křesťanství teprve získává pevnou půdu pod nohama.... celý text

Literatura světová Dobrodružné Historické romány
Vydáno: , Beta-Dobrovský , Talpress

Le Hun blond , 1998

braunerova
17.04.2016 3 z 5

Kniha mě překvapila hned 2x. Především je historicky velmi věrná (psal o tom historik Jiří Kovařík, odborník na dějiny Francie). Nechybí poznámky autora k tehdejším událostem, lidem a náboženství. Za druhé je plná sexu:

"Určitě viděl všechno. To je krása! Moje manželka, husa pitomá, se nechá opíchat celou bandou žlutých chcípáků a teď trůní někde na obláčku s kůlem v zadku. Každopádně jste měli tomu poserovi uříznout hlavu. Pro všechny případy.
Stalo se."

sfaticata
09.09.2013 4 z 5

Mám ráda historické knihy a tenhle byl fakt pěkně napsaný. Četla jsem jedním dechem. Drsný humor i život. Rozhodně bych se jako žena nechtěla narodit do této doby. DOPORUČUJI.

knimoll
03.08.2011

velmi dobré čtení.nectu zas tak moc jako driv,ale utehle knizky jsem dokazala vydrzet az do konce bez vyruseni. Je podana velice vtipne a zajimave.a to me donutilo precist i ostatni dily.opravdu muzu doporucit.

François Cavanna
francouzská, 1923 - 2014
2002  66%Plavovlasý Hun
2003  53%Klotildin Bůh
2003  63%Sekera a kříž
2003  73%Písmo (Boží dobrodružství, Ježíškova dobrodružství)
2004  76%Chlodvíkova krev

Kniha Plavovlasý Hun je v