Pán ledové zahrady 3

Pán ledové zahrady 3 https://www.databazeknih.cz/img/books/64_/64900/bmid_pan-ledove-zahrady-3-3X7-64900.jpg 4 184 30

Pán ledové zahrady série

Vstoupíte-li, odhoďte naděje. Zhasnou obrazovky, oslepnou monitory, utichnou telefony. Zůstane jen magie a Síla. Stačí pouze čtyři Pozemšťané, kteří jsou naplněni Silou, aby z planety Midgaard stvořili učiněné peklo. Vuko Drakkainen následuje stopy jejich děsivého šílenství s jasným úkolem - zlikvidovat, poslat zpátky na Zem, nebo je pohřbít hluboko pod zem. Potíž je v tom, že oni se stali bohy. Pilíř, císařský syn, kráčí vstříc svému osudu a hledá záchranu pro svůj svět, který je odsouzený ke zkáze...... celý text

Literatura světová Sci-fi Fantasy
Vydáno: , Triton

Pan Lodowego Ogrodu 3 , 2011

DuncanIdaho
04.07.2017 5 z 5

V tomto díle se konečně spojují obě hlavní linie příběhu, což bylo jasné od začátku. Spád a fantastičnost knihy skvěle pokračuje v nastoleném duchu z prvních dílů.

Caa
06.06.2017 5 z 5

V tomto díle Vuko doputuje až do Ledové zahrady a pokouší se jejího pána přesvědčit, aby se s ním spojil proti van Dykenovi, který se stal hrozbou pro celý Midgaard. Terkej se během pouti vstříc svému osudu nechá zajmout Medvědími lidmi a stane se otrokem Smildrun Třpytící se rosou. Po různých peripetiích se obě hlavní postavy konečně setkají a společně odhalí osud Passionarii Callo a Ulrike Freihoff. Protože k setkání dojde ve Vukově kapitole, Terkej je logicky upozaděn. Přesto věřím, že ve čtvrté knize dostane stejně prostoru jako v předchozích dílech.

evka.jurca
30.09.2016 5 z 5

Konečně se nám jednotlivé děje střetávájí a podle očekávání Terkej ustupuje do hlubokého pozadí a Vuko přebírá "hlavní slovo". Autor má velice dobré vyprávění děje, jednotlivé souvislosti pomalu vyvstávají na povrch. Už se nemůžu dočkat závěrečného dílu.

Ládja
03.08.2016 4 z 5

Opět jako v druhé díle. Chvilku mi trvalo než jsem se začetl(cca 150 stránek), ale pak to zas šlo samo. Trošku lepší než druhý díl, ale na první to prostě nemá. A ten konec? Každý konec vždy tak nabudí na to začít hned číst další díl a tak do něj také jdu...

Aaron Lewis
27.01.2016 5 z 5

Hurááá, konečně se našli:).

paloma
26.10.2015 5 z 5

Mě se třeti dil libí, neni horší, možná je i o něco lepší. Spíš bych řekla,že se mi tato série díl od dílu líbí víc. A jsem ráda, že se konečně potkali.

Eire
11.03.2014 4 z 5

Ze solidarity dávám 4 hvězdičky. Nevím, co se stalo, ale panu Grzediwiczi se ta trojka prostě nevyvedla tak, jako díly předchozí. Čtvrtý a poslední díl se ale naštěstí vyvedl moc pěkně, takže se vyplatí tuto část přelouskat. I když byla četba této knihy mírným zklamáním, pořád věřím, že série Pán ledové zahrady je jedna z nejlepších v žánru fantasy.

Ben Nevis
05.11.2012 4 z 5

Třetí díl je útlejší než první dva, a tak jsem očekávala uzavření příběhu. To se bohužel nekoná, je třeba čekat na pokračování. Příběh je už víc rozmělněný, karty už jsou rozdány, takže nové překvapení se nekoná a vše směruje ke konci. Tak snad ve čtyřce konec bude a autor to nenatáhne na deset dílů.

MÍRNÝ SPOILER: Tomuto dílu trochu ublížilo, že se dvě hlavní postavy potkaly a tudíž jedna upadla do pozadí jako přicmrdávač.

Elhzar
10.08.2011 3 z 5

První dva díly jsem "schramstnul" i s deskama a šíleně moc jsem se těšil na trojku... Rok uplynul a přišla trojka. Čapnul jsem jí v knihovně a hrr na ní. Zhruba první třetina mě docela nudila a pak se to sice nějak rozjelo, ale ve výsledku to na mě neudělalo takový dojem, jako jednička a dvojka (a popravdě jsem vůbec jsem si nepamatoval která vedlejší postava je kdo a tak...). Zkrátka jestli vyjde čtyřka a kdy, tak to mi je upřímně jedno a když si jí přečtu, tak to bude spíš ze zvědavosti, než natěšením.

nightlybird
20.07.2011

Třidílná kniha Pán ledové zahrady mne zklamala. Ne snad proto, že by byla špatně napsaná - je to docela čtivé a svěží dílko, očekával jsem ale podle anonce kombinaci SF a fantasy a tohle je v podstatě jen fantasy (už jsem se přiznal, dříve, že fantasy dvakrát nermusím). SF připomíná pouze tak trochu začátek - výsadek pozemšťana na cizí planetě, která je podobná Zemi (něco jako Strugackých Těžké být Bohem). která je ale na rozdíl od našeho rodného bramboroidu funguje na principu magie a vlastně celý další děj je v důsledku toho čistá fantasy, sice dějová a docela akční, přesto mám ale řadu výhrad. Možná jsem malicherný, vadí mi ale skutečnosti zcela prosté jakékoliv logiky a vymykající se zcela pravděpodobnosti. Skousl bych ještě fakt, že pozemšťan vesele konzumuje místní zeleninu, pivo a dopřává si biftečky z místních volů (je to zkrátka tvrďák a těžký frajer). Dostávám při tom ale pocit, že mne má autor také za vola. Doslova mne ale vytáčí představa (a to nejsem prosím nijak prudérní), že hrdina vesele kopuluje s místními kráskami (mají sice divné oči, čert to ale vzal - jak pravil jistý lakýra) a nejen že mají stejný způsob rozmnožování, mají i vlastně stejný ekonomicko-sociální systém a prakticky totožnou psychologii. Svědčí to podle mne o jediném - autor není schopen si vymyslet něco, co by bylo aspoň trochu akceptovatelné a spoléhá, že čtenář se nechá jen unášet dějovou linií a vypne mozek a nebo je určena pro cílovou skupinu čtenářů, kteří se myšlením nehodlají naprosto zatěžovat. To ale není chyba jen tohoto autora - to je v převážné řadě knih žánru fantasy běžný jev a vlastně i důvod, proč mi tenhle žánr k srdci nepřirostl.
Abych ale nevypadal jako vyložený škaredohlíd, něco jsem si ze všech třech dílů přece jen odnesl. Hrdina čas od času pronáší věty v chorvatštině a finštině, které překladatel nepřeložil pro jejich zřejmou nespisovnost. Chorvatština nic moc - ve finštině jsem měl ale značné mezery a některé (zejména obsahující zmínky o sobech) mne docela potěšily.
Takže asi tak.
Po dočtení trojky jsem zjistil, že zůstal otevřený konec a to značí dvě věci - autorovi nakladatelé (a zřejmě i čtenáři) přejí a proto budou následovat další díly, pokud neochabne zájem (jak je v současnosti běžným zvykem). Bůh potěš čtenáře (ty i ty) !

science fantasy (SF + F)

2007  89%Pán ledové zahrady