Palindrom

od:


KoupitKoupit eknihu

Soukromý detektiv Frank Lamb většinou pátrá po ztracených předmětech nebo po důkazech nevěry. Jednoho dne ho osloví krásná žena a požádá ho, aby našel kazetu, na níž jsou nahraná poslední slova její sestry, která byla brutálně zavražděna. Frank chvíli váhá, jestli má úkol přijmout, ale nakonec zvítězí zvědavost a vidina pohádkové odměny. Protože od smrti mladé dívky uběhlo už několik let a stopa je vychladlá, požádá o pomoc samotářského vyšetřovatele Courtneyho Lavagnina a pouští se do složitého pátrání, při němž se ocitá v ohrožení života, je nucen krást a vloupat se do ústavu pro duševně choré. Nakonec se dostává do nebezpečí i jeho milovaná dcera Sadie, ale Frank se nevzdává. Odvážně se proplétá labyrintem šílených zločinů a postupně mu dochází, že tentokrát jde opravdu o mnohem víc než o pouhé hledání zmizelé věci…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/35_/359476/palindrom-Nxn-359476.jpg 3.918
Série:

Lamb a Lavagnino (1.)

Orig. název:

Palindrome (2016)

Žánr:
Literatura světová, Detektivky, Thrillery
Vydáno:, Motto
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (5)

Přidat komentář
BlackFun
13. června

Chtěla bych disponovat takovou fantazií jako autor této knihy .. :) Jsem z knihy taková rozpolcená - na jednu stranu je velmi čtivá a vcelku vtipná. Ana druhou stranu je v ní, na můj vkus, obsaženo příliš fantazie.

čef
26. dubna

Autor opravdu disponuje velkou fantazií a vymyslel opravdu originální zápletku. Vyprávění jde lehce, dobře se čte, jako ostatně téměř vždy při použití ich formy. Příběhu hodně pomáhají drobná grotesknost a vtip, napětí je zde také včetně jistého myšlenkového náboje. Suma sumárum velmi pěkná kniha.

karel9045
28. února

Palindrom je oddechová, lehčí literatura, kterou si občas rád přečtu. Mysteriózní thriller o věcech mezi nebem a zemí i jednom pátrání. Proč ne. Počínání dvojice hrdinů mi někdy přišlo trochu unáhlené, ale několik scén bylo opravdu velmi originálních a napínavých. Vždycky si představuju, jak by vypadaly ve filmu a i při současném množství thrillerů a detektivek, které však opakují stejné dějové vzorce, by tento příběh určitě nezapadl.
SPOILER!!! Mám jen problém s ústřední zápletkou. Dvojice hledá kazetu s nahrávkou, která zní pozpátku stejně jako při běžňém přehrávání - palindrom ( takovéto : Jelenovi pivo neleJ). Ale proč někoho vůbec napadlo pouštět nahrávku pozpátku? A hlavně, jak to udělal? Pokud by rozšrouboval kazetu a pásek v ní otočil, bude se mu jen přehrávat strana B. To je totéž, jako kdyby kazetu vyjmul a otočil. Aby slyšel nahrávku v kazetovém přehrávači pozpátku, musel by upravit postavení čtecí hlavy. Což by nebylo vůbec jednoduché - anebo se pletu? Dávám tři a půl.

Hella
18. února

Nebylo to špatné. Jen mně - obecně nevěřícímu Tomášovi - dělá problémy přistoupit na vysvětlení...

putpuda
10. ledna

Hodně dobrý thriller. Stránky plné napětí rychle ubíhají, žádná hluchá místa. Ještě než jsem knihu otevřela, mi vrtalo hlavou co znamená Palindrom....nikdy jsem to slovo neslyšela a myslela jsem, že je to nějaké místo nebo město... Tak jsem zapátrala a už to vím (a určitě nikdy nezapomenu;)) Je to v knize poměrně brzy vysvětleno, tak kdyby nějaká hlava skopová, jako já netušila, nemusíte nikde pátrat :D. Opravdu povedená kniha. Pravděpodobně série,takže se určitě budu těšit na další jízdu s Frankem a Courtneyem ;)

TIP: Máte rádi Databázi knih? Podpořte ji v Křištálové lupě (Zájmové weby) - hlasujte zde.

Štítky

thrillery soukromý detektiv

Autor knihy

E. Z. Rinsky

E. Z. Rinsky
izraelská

Uživatelé mají knihu

v Přečtených23x
v Čtenářské výzvě1x
v Doporučených1x
v Knihotéce8x
v Chystám se číst41x
v Chci si koupit11x