Palba od boku (Portrét Quentina Tarantina) / Pulp Fiction

Palba od boku (Portrét Quentina Tarantina) / Pulp Fiction https://www.databazeknih.cz/img/books/69_/69083/palba-od-boku-portret-quentina-tarantina-69083.jpg 4 18 2

Dvojkniha: Portrét od boku: Zasvěcená sonda do života a tvorby režiséra a scénáristy Quentina Tarantina. Q. Tarantino: Pulp Fiction (scénář)

Literatura naučná Biografie a memoáry Umění
Vydáno: , Jota

Quentin Tarantino: Shooting from the Hip / Pulp Fiction , 1995

Pítrs85
05.05.2022 3 z 5

Mírně bulvárně napsaná biografie nejvýraznějšího režiséra současnosti, navíc ukončená dobou, kdy celý svět zachvátila mánie filmem Pulp Fiction. Tudíž nejzajímavější části jsou ty, které popisují docela divoké Quentinovo dětství a pak ty, které ukazují, jak těžké je se v továrně na sny uchytit, přestože máte talentu na rozdávání a že bez cizí pomoci by se vám to nepodařilo asi nikdy. Nejvíc se mi líbí ten fakt, který z knížky vyznívá, že samotný Tarantino si jde stále svou vlastní cestou, pořád je tím "vyvrhelem" a nejšťastnější chvíle jeho života byly ty, kdy pracoval ve videopůjčovně a byl obklopený stejnými filmovými maniaky, jako je on sám.

gogo
07.08.2013 5 z 5

Moje první a dosud nepřekonaná publikace o Quentinu Tarantinovi. Podrobně mapuje jeho život od dětství až do poloviny devadesátých let. Doufám, že jednou někdo na fantastické dílo pana Clarksona naváže...

scénáře režiséři Quentin Tarantino, 1963-

Autoři knihy