Otec musí zemřít

Otec musí zemřít https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/399353/bmid_otec-musi-zemrit-aIH-399353.jpg 5 217 78

Vidí to, co jiní nevidí. Temný italský thriller, který sklízí úspěchy po celém světě. Dante Torre je jeden z nejlepších italských analytiků. Dětství strávil zavřený v silu, kde ho věznil muž přezdívaný Otec. Z hrůzného zážitku si odnesl klaustrofobii, ale i vynikající pozorovatelské schopnosti. Když je s policistkou Colombou Caselliovou přizván k vyšetřování vraždy, při níž zmizel syn oběti, pochopí – Otec je zpět a nemůže se dočkat shledání se svým dávným vězněm. Dokáže se Dante postavit strachu a zachránit chlapce před děsivým osudem?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Plus

Uccidi il padre , 2014

RennaS
23.08.2019 5 z 5

Čtení detektivek nebyl nikdy můj šálek kávy, ale díky této knížce jim dávám druhou šanci. Kniha je napsaná velmi čtivě, děj je zapeklitý a hlavní postavy jsem si oblíbila = Vše co od knihy očekávám. Doporučuji všemi deseti a nejspíš nebudu čekat, až někdo přeloží další knihy autora, ale sáhnu po anglické verzi.

astroweb
20.08.2019 5 z 5

Velmi, velmi výjimečná četba. Zajímavá a super čtivá po všech stránkách, moc se mi líbilo vykreslen vztahů hlavních postav. Poslední třetina trochou konspirativní, finále ohromně napínavé. Doufám, že nakladatelství v blízké době uvažuje o dalších překladech od tohoto autora.

invocation11
22.07.2019 4 z 5

Jo, tomu říkám PŘÍBĚH! Po všech těch detektivkách a thrillerech, které jsem měla možnost v poslední době číst, je tohle skutečně pecka! A to ani nemá přeceňovanou nálepku „bestseller“. Děj je dobře vyvážený/dávkovaný, na správných místech zpomaluje, na správných naopak zrychluje, zároveň ale nikam nepospíchá, nepřestává udržovat napětí. Příběh čtenáře opravdu pohltí, původní zápletky se mění, vyvíjejí, gradují... je doslova těžké se od knihy odtrhnout.

Postavy výborné – Dante je opět něco nového, originálního a neokoukaného. Dokonce mi ani nevadilo trochu kritizované (neurvalé) chování Colomby. Vzhledem k tomu, čím si Danteho postava prošla, chápu, že musel být v tomto vztahu tím na pohled slabším (nicméně vnitřně odolnějším), zatímco jeho ženský protějšek to musel dotáhnout silou na první pohled fyzickou. I výběr jmen hlavních postav je vcelku zajímavý – Dante a Colomba. Zajímalo by mě, zda to byl nějaký autorův skrytý žert.

Konec, ať už závěrečné rozuzlení nebo finální odstavec, jsou perfektní! Spousta detektivek bohužel chybuje v tom, že po dlouhém napínání na čtenáře najednou všechno vybalí a v nějakém prostém doslovu sdělí sem tam nějaký ten závěr, aby se neřeklo; ale tady pocit z příběhu trvá, má opravdu dloooouhý dozvuk a nutí k zamyšlení. Dokonce přimhouřím oko i nad častými překlepy v rodě (řekl/řekla). Já jsem opravdu spokojená a mohu pouze doporučit!

PS: Kdykoli cestou někde vidím silo nebo vodárnu, představuju si v ní člověka... brrr...

astra3
05.07.2019 5 z 5

Velmi dobrá detektivka. Doporučuji. Hrozně zamotaná, ale zajímavá.

Kerberos
23.06.2019 5 z 5

Kniha napínavá od začátku až do konce,plná zvratů a na pachatele jsem přišla opruvdu až na konci.Škoda,že je to jeho zatím jediná kniha,která byla přeložena do češtiny.

pm...
21.06.2019 5 z 5

Precizně promyšlené vraždy, únosy malých dětí, pedofilní úchyláci s naditou prkenicí, bombové výbuchy. Vše namíchané do osvěžujícího koktejlu, který především v létě chutná tak, že pijete, pijete a pijete...

ArwenAragorn
09.06.2019 5 z 5

Dante strávil dětství vězněný mužem, přezdívaným Otec. Z těchto důvodů trpí klaustrofobií, ale má i vynikající pozorovatelské schopnosti. Inspektorkou policie Colombou je požádán o pomoc při pátrání po zmizelém chlapci a postupně se spolu dostávají do vzrušujících a životu nebezpečných situací.
Nezapomenutelný thriller s mistrovsky popsanými postavami, který má spád, spoustu zvratů a byl přečtený skutečně jedním dechem. A konec? Velká nepřerušovaná jízda.
Pokud chcete zjistit, jestli Otec ještě žije a nejen to, přečtěte si tuhle knihu, které dávám bez váhání plný počet *. Čeká vás nevšední čtenářský zážitek!

Dumicek
07.06.2019 5 z 5

Jooo tak tahle kniha to je jizda na horske draze! Naprosto dokonale, napinave az nervy drasajici a proste vam stranka za strankou utika jak blazen,protoze proste nelze prestat cist! Dvojce ktera se tu honi za dobadenim Otce je vskutku povedena a nemuzete si je nezamilovat..pribeh ve kterem to vse zaclo je uz 25 let stary a najednou jako by se vse opakovalo znovu jako kdysi..norime se hloubeji a hloubeji do pripadu,ktery nam muze pripadat az opravdu neskutecny,ale nakonec se to vse tak vysvetli a vse do sebe tak dokonale zapada,ze zirate jen s otevrenou pusou a rikate si: no paaani! Opravdu teto knize nemuzete nic vytknout,protoze je naprosto exelentni!

Léňa2510
11.05.2019 4 z 5

Výborna!

Valeyman
30.04.2019 5 z 5

"Otec musí zemřít" dokazuje, že i kniha bez masivní reklamy, neopatřená dvaceti samolepkami nejlepší bestseller atd. může být skvělé počtení. Za mě osobně jeden z nejlepších thrillerů co jsem za poslední dobu čet. Postava Otce mi přišla mysteriozní a skvělé vystavěná, stejně tak osoba Danta Torreho. Jedinej kdo mi tam trochu vadil byla Colomba, její neustálé záchvaty vzteku. Snad ani jednou kolegovi z řad policie neodpověděla normálně a bylo to jenom : Po tom ti neni o hovno atd. To bylo pro mě trochu rušivým elementem, jinak nemám moc co vytknout :-)

RADOST
14.04.2019 5 z 5

Výborná detektivka. Napínavá, akční, obsáhlá, zajímavá tématem i hlavními postavami, odhalující nejen OTCE, ale i další skrytá tajemství.

Mandlevest
06.04.2019 5 z 5

Nebojte se počtu stran, kniha není vůbec zdlouhavá anebo zbytečně natahovaná, opak je pravdou. Je to jízda , ze které se těžko vystupuje. Zajímavý námět v kombinaci s tandemem Colomby a Danteho Vás vezme, i přes místy jadrný slovník Colomby, spoustu neduhů Danteho a traumat z minulosti pronásledujících oba dva, jednoznačně za srdce a budete jim hodně fandit . Psychothriller, bez reklamy a placek na obalu, přesto absolutně skvělý. Nedočkavě čekám na další knihu autora.

ivousekk
31.03.2019 5 z 5

Pani, bylo to dlouhe. Ale kazda z tech 560 stran stala za to, ani chvili jsem se nenudila, zadne hluche misto. Napinave od zacatku az do konce. A zapletka byla vynikajici, stejne tak skvela byla hlavni dvojice. I kdyz oba "postizeni" traumaty z minulosti, pusobili mnohem realneji nez jejich "rozervani" seversti kolegove. Take jsem si nekolikrat rikala, tak co, bude mezi nimi neco? :) Rozhodne doporucuji a tesim se na pokracovani!

alexis818
29.03.2019 5 z 5

Velmi pěkné,opravdu až nevšední čtenářský zážitek.Vůbec nevadilo,že kniha čítá asi 570 stran,rychle se to četlo a moc se mi to líbilo.Ráda si přečtu i další díla tohoto autora,jestli budou.

Jiparis
25.03.2019 5 z 5

Skvělé, skvělé. Další autor, na kterého se budu těšit.

zuzana2599
27.02.2019 5 z 5

Skvělá italská detektivka ! Vynikající čtenářský zážitek. Dante Torre a policistka Colomba, hlavní hrdinové knihy, jsou správný pár, při čtení se mi občas na tváři objevil úsměv, chvílemi jsem se zase zcela ponořila do vyšetřování a do napínavé atmosféry. Kniha je pěkná tlustice, ale nebojte se toho, příběh vás chytne hned od prvních stránek a bude se vám líbit. Doporučuji!

kneslova
24.02.2019 5 z 5

Velice zajímavá detektivka, správně praštění vyšetřovatelé - tím to celé získává grády a vždycky, že myslíte, že to končí a o čem bude propána dalších 200 nebo 100 stran se to zaplétá dál. Možná by knize prospělo méně stránek, a dalších pár drobností, přesto - 5 hvězdiček, pro mne zas nad hranicí průměru..

Trustty
15.02.2019 5 z 5

Tak tohle byla opravdu paráda. Přesně takové thrillery bych mohla číst pořád.
I přes počáteční malou nesympatii k Dantemu a Colombě (oba jsou fakt padlí na hlavu díky prožitým traumatům) jsem si je zamilovala :)).
Kniha je chytlavá už od začátku. Je zde plno akcí a zvratů.
Když jsem knihu kupovala, nebyla jsem nadšená z 560 stran. Nakonec jsem jí přečetla na dvakrát.
Super. Doporučuji

italská literatura fobie psychologické thrillery únosy dětí otcové a synové

Autorovy knížky

Sandrone Dazieri