Otec musí zemřít

Otec musí zemřít https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/399353/bmid_otec-musi-zemrit-aIH-399353.jpg 5 217 78

Vidí to, co jiní nevidí. Temný italský thriller, který sklízí úspěchy po celém světě. Dante Torre je jeden z nejlepších italských analytiků. Dětství strávil zavřený v silu, kde ho věznil muž přezdívaný Otec. Z hrůzného zážitku si odnesl klaustrofobii, ale i vynikající pozorovatelské schopnosti. Když je s policistkou Colombou Caselliovou přizván k vyšetřování vraždy, při níž zmizel syn oběti, pochopí – Otec je zpět a nemůže se dočkat shledání se svým dávným vězněm. Dokáže se Dante postavit strachu a zachránit chlapce před děsivým osudem?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Plus

Uccidi il padre , 2014

ladyka
29.01.2020 4 z 5

Na Otce jsem byla dost "namlsaná" kvůli vysokému počtu kladných hodnocení a nadšení ostatních čtenářů. Bohužel se k nim po dočtení nějak nedokáži připojit a hodnotím slabými 4*. Styl autora byl sice čtivý, hrdinové mi sedli a zápletka působila dostatečně poutavě, ale knížka mě přesto nedokázala nadchnout..asi kvůli rozvláčnosti a pro mě zvláštně vyeskalovanému konci. Do dalších dílů,pokud u nás vyjdou,se nejspíš už nepustím. Nicméně knížce přeji, ať jí přibývají kladné reakce, byť já se k nim neřadím.

elenk
15.01.2020 4 z 5

Pro mě zdlouhavé...stojí za přečtení...napínavá byla jen místy.

Disease
02.01.2020 5 z 5

Podobné ingredience jako ve Skandinávii, ale je znát, že to vařil Ital. Délka vzhledem k dějové nabitosti ani trochu nevadila.

LaCoccinelle
02.01.2020 4 z 5

Knížka se četla dobře, na to kolik má stránek to nebyla nuda, byla napínavá a měla spád. Jak píší jiní, příliš mnoho jmen, ve kterých se lehce ztrácíte, ale časem se člověk zorientuje. Vadila mi jen místy překombinovanost, dále "nesmrtelnost" hlavní hrdinky (úrazy, které utržila) a příliš rychlý konec.

SimonaP
29.12.2019 4 z 5

Knížka se hezky četla, byla napínavá. Akorát mi vadily supermanovské schopnosti Colomby, která zraněná po celém těle zvládala prchat výtahovou šachtou. Ale jinak doporučuji.

Květ
16.12.2019 5 z 5

Výborné, výborné, výborné, tomuhle říkám skvělé čtení, jsem nadšená! Od první stránky mě děj chytil a nepustil, i když je knížka pořádný macek o téměř šesti stech stranách. Žádná hluchá místa, přiměřeně dávkované napětí, výborně vykreslené postavy, skvělý čtenářský zážitek. Můžu jen doporučit, tenhle příběh by si žádný milovník detektivek neměl nechat ujít.

ilčidlo
21.11.2019 5 z 5

Napínavé od začátku do konce, pro mně jedna z nejlepších, doporučuji

Olous1
19.11.2019 4 z 5

Dost dobrý. Já se přidávám k předchozímu komentáři. Dost stránek, ale určitě stojí za přečtení. Jinak inspektora Colomba mi byla sympatická.

JankaV80
15.11.2019 4 z 5

Kniha je to dobrá, to jo, ale trochu rozvláčná (pravda ale je, že se všechno postupně propojí). Dávám za pravdu všem, kdo tu napsali, že se ztráceli ve jménech. I já jsem s tím měla, až na hlavní hrdiny, dost problém.
Jak policistku Colombu (to jméno mě v souvislosti s detektivem Colombem pobavilo), tak klaustrofobií trpícího analytika Danteho, jsem si hned zamilovala. Naopak "Otce", toho člověk nenávidí s každou přečtenou stránkou víc a víc, protože na povrch vyplouvají všechny jeho zrůdné činy. A že jich není málo! Každopádně detektivka, nebo chcete-li thriller, je to nadprůměrná, protože když už má člověk pocit, že ho nemůže nic překvapit, objeví se v ději zvrat.

evask
25.10.2019 5 z 5

Dobrý, bezvadný. Akorát, jak je to trochu delší, tak jsem občas chvíli plavala ve jménech. Číst to znovu, napsala bych si jména s příslušným popisem na papírek.

Zdenas5
18.10.2019 5 z 5

Neotřelé téma, sympatičtí hlavní hrdinové, které spojují jejich fobie, napsáno strhujícím způsobem, to vše je zárukou velmi napínavé knihy. Mohu jen doporučit.

harena
18.10.2019 5 z 5

Já se určitě připojuji k nadšeným komentářům, opravdu napínavý a neodložitelný 570 stránkový detektivní thriller. Policistka Colomba je sympatická, ale fakt dost drsná ve vyjadřování i činech a při pátrání jí pomáhá analitik Dante, trpící klaustrofobií, bývalý vězeň tzv. "Otce". Pátrají po únosci malého chlapce, ale celý případ se zamotává víc a víc, že nezbývá nic jiného, než abyste si ho určitě přečetli a potěšili svoji čtenářskou duši nadprůměrným thrillerem. Věřím, že nebudete zklamáni.

Vlajdula
17.10.2019 5 z 5

Napínavé až do konce, stojí za přečtení.

anája
12.10.2019 5 z 5

Jsem z knihy nadšená,dokonale propracované , napínavé a čtivé, nečekala jsem že bude srovnatelné s Minnierem nebo Weavrem ,ale byla to jízda.

Miluska2810
27.09.2019 5 z 5

Tak toto bola pecka od prvej strany az po poslednu. Malo to absolutne vsetko. Krasa!

knihomolkadorfa
15.09.2019 5 z 5

Tak tohle je první kniha, kterou hodnotím ještě před tím, než jsem ji dočetla do konce. Ale prostě už nemůže zklamat. Pecka ! Pecka ! Pecka !

klokan.1905
30.08.2019 5 z 5

Otec musí zemřít...
Kniha od Sandrone Dazieriho... Opět musím poděkovat některým z mých oblíbených knižních kamarádů - jejich hodnocení ke knize a případné komentáře... Bez Vás, by se mi tato kniha do rukou nedostala... Jedná se o knihu, která Vás pohltí již od samotného začátku a na konci litujete toho, že nemá ještě pár stránek navíc... Aspoň mně by to nevadilo, i když se jedná o knihu poměrně obsáhlou... ;-)
Ke knize... Autor nás seznámí s Dantem Torrem, který patří mezi nejlepší italské analytiky... Téměř celé dětství strávil zavřený v silu, kde jej věznil muž, přezdívaný Otec... Z tohoto hrůzného zážitku si odnesl klaustrofobii, ale také vynikající pozorovatelské schopnosti...
Dále nás autor seznámí s policistkou Colombou Casseliovou, kterou si Dante přejmenuje na Cécé... ;-) Tato je sice v této době postavena mimo službu, ale i přesto je společně s Dantem přizvána k vyšetřování vraždy, při které zmizel syn oběti... Dante záhy pochopí, že jeho věznitel - Otec se vrátil zpět, i když policie i ostatní jsou přesvědčeni, že Dantův věznitel spáchal před více jak dvaceti lety sebevraždu, poté, co Dante uprchl...
Kniha pro mě byla naprostou peckou... ;-) Doufám, že nakladatelství Plus co nevidět sáhne po překladu dalších knih autora...
U mě jasných pět hvězd, o ničem jiném jsem ani chvilku neuvažoval... Snad jen, že bych dal šest? :-D

ddkk
29.08.2019 5 z 5

Silná kniha - a to doslova. Úctyhodným počtem stran a především svým obsahem. Děj, který se neustále vyvíjí a nedá vám oddechnout, postavy, které jsou dokonale vykresleny tak, že s nimi dýcháte i zápletka, jejíž řešení neodhadnete...Nenechte se odradit tloušťkou knihy ani tím, že zpočátku vás možná budou mást vsuvky, jimž hned neporozumíte. Postupně vše zapadne do sebe a řeknete si ...no tohle!...případně ...wow!
Plný počet a doporučení.

Kopec91
29.08.2019 5 z 5

Prostě pecka! Kniha čtivá, napínavá, plná různých zvratů.. I přes konec, pri kterém jsem snad ani nedýchala, 100% doporučuju

Lavender756
26.08.2019 4 z 5

Ze tří čtvrtin jedna z nejlepších detektivek, co jsem četla, ale nakonec padlo obrovské zklamání z překombinovaného, nepravděpodobného a co nejvíc zamotaného konce....ubiram jednu hvězdu... opravdu ten konec byl pro mě velikým zklamáním a zmatkem!

italská literatura fobie psychologické thrillery únosy dětí otcové a synové

Autorovy knížky

Sandrone Dazieri