Otec musí zemřít

Otec musí zemřít https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/399353/bmid_otec-musi-zemrit-aIH-399353.jpg 5 217 78

Vidí to, co jiní nevidí. Temný italský thriller, který sklízí úspěchy po celém světě. Dante Torre je jeden z nejlepších italských analytiků. Dětství strávil zavřený v silu, kde ho věznil muž přezdívaný Otec. Z hrůzného zážitku si odnesl klaustrofobii, ale i vynikající pozorovatelské schopnosti. Když je s policistkou Colombou Caselliovou přizván k vyšetřování vraždy, při níž zmizel syn oběti, pochopí – Otec je zpět a nemůže se dočkat shledání se svým dávným vězněm. Dokáže se Dante postavit strachu a zachránit chlapce před děsivým osudem?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Plus

Uccidi il padre , 2014

Anette99
23.12.2021 5 z 5

Komplikovaný a promyšlený thriller v rozsahu 560 stran. I přesto přečteno za den. Tentokrát zde figurují dokonce dva hlavní hrdinové, kteří se musí spojit, aby zastavili tajemného Otce. Oba si prožili trauma, a oba si ze svých traumat nesou následky. Navíc proti nim stojí vrchní představitelé spravedlnosti, kteří chtějí za každou cenu prosadit svoji verzi a hází dvojici klacky pod nohy. Nakonec se z Colomby a Danteho stanou uprchlíci, podezřelí z několika vražd. Zároveň jim jde o život, Otec se je snaží zlikvidovat. V průběhu vyšetřování se objeví další a další mrtvoly, až jich je pěkná hromada. Na konci do sebe všechno pěkně zapadne, a správná dávka napětí také nechybí.

Danago
15.12.2021 5 z 5

Jedním slovem skvělé. Opravdu super příběh s mnoha zvraty a překvapením, I když už si myslíte , že všechno víte, tak nevíte nic.

Dajine
05.12.2021 5 z 5

Napínavý a zajímavý příběh, překvapení na závěr a otevřený konec.

Sofós
05.04.2021 5 z 5

Původně jsem chtěla dát 4*. Děj byl sice velmi zajímavý od samého začátku, ale tak nějak roztahaný a občas jsem se ztrácela v postavách. Ale posledních sto stran, to byl koncert. Vše do sebe zapadlo, bylo to neuvěřitelně překvapivé a dechberoucí, že autorovi tleskám. Kniha jako celek je skvělá a zaslouží si 5* :-)

Bulldog
05.01.2021 5 z 5

Tuto knihu bych si sama asi nekoupila, protože italský thriller bude určitě nuda..no a nakonec z toho bylo velké překvapení a knize dávám plný počet..

Nikol117
29.12.2020 5 z 5

Tohle byla jizda od zacatku do konce. Zajimavy a napinavy pribeh a ten konec byl rozhodne necekany.

santa1212
19.12.2020 5 z 5

Skvělá detektivka. Ke konci už trochu hodně prokombinovaná, ale ne přehnaně. Dobře se četla a nutila nepřestávat. Tak to má být:-)

raty
07.10.2020 5 z 5

Pěkný čtenářský výlet do Itálie. Velmi čtivá detektivka. Zajímavý případ, který vyšetřuje inspektorka Colomba, i když je dočasně mimo službu, a Dante, který byl jako dítě unesen a po několikaletém věznění se mu podařilo uprchnout. Příběh, ve kterém je nakonec vše jinak, než se zdá, mě moc bavil. A Colomba s Dantem se můžou směle postavit do řady vedle svých severněji situovaných kolegů. Jestli bude další kniha, rozhodně si ji nenechám ujít.

jiri77
30.09.2020 2 z 5

Na knihu jsem se těšil i díky kladným komentářům ,ale opak byl pravdou. Kniha vůbec nesplnila mé očekávání, zbytečně natáhnutý děj a hlavně ''terminátor'' inspektorka Colomba, to už bylo trochu moc. Dlouho jsem nečetl takhle nadsazenou knihu, přesto jsem to dočetl celé a tím skončilo mé čtrnáctidenní trápení. Promiňte ,ale toto opravdu ne.

Alizon
23.08.2020 5 z 5

I kdyz na samotnem konci mne nektere veci trochu vadily - hodnotim plnym poctem hvezdicek. Solidni zapletka, nervydrasajici pribeh, ctenar je stale drzen v napeti, k tomu zajimava ustredni dvojice. Presne to od detektivky/thrilleru ocekavam. Milovnikum tohoto zanru mohu jen doporucit.

broskev28
03.08.2020 5 z 5

Přiznám se, že se mi do četby knihy s tímto názvem vůbec nechtělo - představa nějaké zrůdné rodinné historie mě ani trochu nelákala. Ale jednou jsme tuhle knihu na základě nadšených komentářů do naší knihovny objednali, tak jsem sama sebe přesvědčila a pustila jsem se do této velmi objemné záležitosti.
A čekalo mě příjemné překvapení; postava Otce vůbec neodpovídala mým obavám! A po několika dnech usilovné každodenní četby, kdy na mě doma pokud možno nikdo nemluvil (a když mluvil, stejně jsem ho nevnímala) jsem dočetla a nadšeně posílám dál totéž, co většina komentářů pode mnou.
Nenechte se odradit ani tloušťkou knihy, ani nepochopitelnými kurzívou psanými zřídkavými kapitolkami, ani případnými jmennými zmatky, tím méně názvem. Čtivost knihy pochopitelně vzrůstá s množstvím přečtených stránek, postavy jsou stále (ne)sympatičtější a dějové zvraty čtenáře téměř zvedají ze židle či lenošky (v mém případě z pytle).
Dobře jsme letos nakoupili, pochvaluju si a děkuju všem nadšeným čtenářům!

Hell_Rihova
02.08.2020 4 z 5

K téhle knize jsem se odhodlávala docela dlouho, koupila jsem si ji na základě prvních dvou stran a bála jsem se, aby i zbytek knihy byl stejně dobrý. Kniha se mi líbila, přesto, že je to trochu bichlička se mi četla rychle, děj byl dobře propracovaný a na konci přišlo velké překvapení. Mou oblíbenou postavou byl Dante, chlapec, který byl několik let vězněn v silu a nyní se snaží pomáhat druhým. Kniha určitě stojí za přečtení.

Katania
30.05.2020 5 z 5

Zajímavé a napínavé! Moc povedené !

Evka27
24.05.2020 3 z 5

Taky mě bavila Colomba i Dante a i přes stovky stran jsem si docela početla a neměla jsem potřebu přeskakovat.

petula22
09.05.2020 4 z 5

Námět zajímavý, příběh dobře postavený, trochu zamotané, bavily mě obě hlavní postavy Dante a Colomba.

lenka.plaszova
29.04.2020 4 z 5

Knížka se mi četla dobře a příběh se mi líbil. Trochu se mi motala jména postav, ale zas taková překážka to nebyla. Na můj vkus byla knížka jen moc dlouhá.

Leona333
10.04.2020 5 z 5

Po přečtení některých, skandinávských detektivek - thrillerech...!? Jsem si touto knihou, opět spravila apetit na tento žánr. Tohle mělo mnohem větší šmrnc. Je tam víc toho pomyslného, jižanského temperamentu... Myslím, že není třeba urputnost a ráznost policistky Caselliové více popisovat... A Dante, je opravdu kapacita. Detektivka měla v sobě vše potřebné, aby si udržela čtenáře v neustálém napětí a očekávání...
Tento detektivní příběh k přečtení doporučuji.

Arwen777
07.04.2020 5 z 5

Příjemná změna, pokud jste již plni severských nebo amerických thrillerů, tento příběh odehrávající se v Itálii by pro Vás mohl být to pravé.
Poměrně rozsáhlá kniha, ale velice napínavá, bez hluchých míst, chytila mě od začátku do konce. Ústřední dvojice je poněkud kontroverzní, spojení dvou lidí se závažným traumatem, by se mohlo zdát až příliš, ale funguje to. Zápletka postavená na konspirační teorii, jestli je něco takového jen zlomečkem pravda, tak lepší nevědět... Možná trochu neuvěřitelný závěr, ale co jiného bychom čekali od thrilleru - chceme napětí, spád, akci a skoro nepřemožitelné hrdiny, kteří bojují za pravdu a kterým držíme palce, aby to dokázali.
A to tato kniha určitě splňuje.

MonikaV
25.02.2020 5 z 5

Dobré čtení!

poki1982
03.02.2020 5 z 5

Knížka se mi četla dobře, chvílemi byla trochu zdlouhavá, ale příběh se mi hodně líbil.

italská literatura fobie psychologické thrillery únosy dětí otcové a synové

Autorovy knížky

Sandrone Dazieri