Opeřený had

Opeřený had https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/25332/bmid_opereny-had-mo0-25332.jpg 4 78 8

Akta NUMA série

Potopil se italský luxusní parník Andrea Doria skutečně nešťastnou náhodou, jak se téměř půl století věřilo? Jakou vzácnost ukrývalo obrněné vozidlo na jeho palubě? Kdo byli muži, kteří těsně před katastrofou údajně napadli stráže hlídající vzácný náklad? Zmocnili se jej, nebo dodnes leží v chladných hlubinách u Nantucketu? Vše napovídá tomu, že na první z řady nastolených otázek lze odpovědět záporně. Andrea Doria se v roce 1956 nepotopila náhodou, byl to šikovně nastrojený záměr. To však otevírá nepřeberné množství odpovědí i na zbylé otázky - a je na odvážných archeolozích, aby je našli. Nina Kirovová je ta pravá. Artefakt, nalezený pod vodou u marockého pobřeží, by ji mohl přivést ke správným odpovědím. Než však stačí dojít k závěrům, které nabízí, stane se archeoložka i její tým cílem brutálního útoku. Předmět, který by ji mohl dovést k převratným objevům, zmizí, její tým je povražděn. Ji jedinou zachraňuje Kurt Austin a Joe Zavala.... celý text

Literatura světová Dobrodružné Thrillery
Vydáno: , BB art

Serpent , 1999

TeaPeter
22.12.2023 3 z 5

Docela zmatená pohádka o tom, kde může skončit megalomanské šílenství.

wlado
13.10.2023 3 z 5

Trochu moc rozťahané. Akčné scény sa striedajú s miestami nudným a dlhým popisom bežných dní.

Luigi1
12.09.2023 4 z 5

Docela jsem si počet a byl jsem spokojen se zápletkou

Pavlnka
07.01.2022 4 z 5

Dobrá kniha, skvělá zápletka. Kdo má rád historii a záhady, tak se touto knihou trefí.

Jája92
16.03.2018 4 z 5

Od knihy jsem toho příliš neočekávala, ale mile překvapila. Některé pasáže byly obtížnější na čtení, velké střídání postav, míst, občas jsem se v tom docela neorientovala, ale celkově kniha byla poutavá.

babicka_amalka
26.01.2017 5 z 5

příjemné čtení, zajímavé prostředí; stojí za přečtení;

Elea
23.09.2016 3 z 5

Zajímavý děj, ale také hrdinové buď jednoznačně kladní nebo úplně záporní a navíc mimořádně mizerný překlad.

lampernaqui
17.07.2015 4 z 5

První díl série NUMA a hned příjemné počtení. Máme tu vše, co od Cusslera chceme - a ještě k tomu v dobrém příběhu. Pro mě noví hrdinové, kteří se za čas přidají po bok Juana a Dirka. Určitě se hned vrhnu na další díl. Však zachraňovat svět je třeba každou chvilku.