Než odejdeš

Než odejdeš https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/345035/bmid_nez-odejdes-HNk-345035.jpg 4 210 77

Láska někdy přichází pomalu. Zoe a Ed se znali od mládí, vždy si byli poblíž, ale nikdy spolu. Až po letech se mezi nimi cosi změní a jejich budoucnost se začne ubírat po stejné cestě. Ale kromě radosti je čeká nejedno klopýtnutí, a jednoho obyčejného dne Zoe řekne svému manželovi pár zlostných slov… Toho dne, který je Edův poslední. Zoe je zlomená žalem a lítostí nad tím, co Edovi řekla, a co mu naopak říct nestihla. Pak ale dostane zázračnou šanci postavit se s ním znovu na začátek. Poučí se ze svých chyb, anebo se minulost změnit nedá?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Before You Go , 2016

Anička.pa
06.02.2018 5 z 5

Za mě tedy skvělá kniha! A konec mě tedy úplně dostal, stále jsem doufala v jiný konec, v lepší konec.. Kniha ve mě určitě něco zanechala. Žijeme jen jednou, a měli by jsme si všeho vážit, protože bohužel nedostáváme další šanci jako hrdinka..

blazkoma
05.02.2018 2 z 5

Tak tohle se nepovedlo, mám pocit, že dlouho jsem nečetla nic tak frustrujícího. Kniha měla potenciál, ale hlavní hrdinka mi byla neuvěřitelně protivná a neustále se opakovala. A ten konec.. vskutku nečekaný.

karbulka
05.02.2018 5 z 5

Takhle to přece nemůže skončit?!

Hayley_Wilson
19.01.2018 4 z 5

Ne nadarmo se říká, že si začínáme vážit života, až když umíráme. A tak to podle mě platí i o životě našich blízkých. Jakmile odejdou, přemýšlíme, co jsme mohli udělat a říct jinak, lépe. A o tomhle je tahle kniha.

Lejdus
15.01.2018 3 z 5

První kapitola a poslední byly naprosto skvělé! Myslím, že kniha měla obsahovat pouze tyto části, protože ten prostředek nestál za nic. Jak již bylo řečeno v ostatních komentářích, občas šlo o blábolení a omílání jednoho a toho samého. Nicméně jsem se donutila k dočtení, abych zjistila, jak to teda dopadne! :)

sonča94
11.01.2018 5 z 5

V životě hraje roli osud. Tato kniha to jen potvrzuje. Kniha mě od začátku bavila, fajn krátké kapitoly což mám u knih ráda. Občas mi tam připadalo moc plácání, a omílaní pořad věci dokola. Ale za mě super, u konce knihy jsem měla husí kůži. Určitě doporučuji a stojí za to si tuto knihu koupit.

jluky
04.01.2018 odpad!

Ľutujem, do tejto knihy som sa nedokázala začítať....

anonym411
27.12.2017 4 z 5

U této knihy i slza ukápla.Předvídala jsem jak to dopadne ,ale doufala jsme že to jinak dopadne.
V Knize jede o druhou šanci ,ponaučuje nás všechny ,že si mame vážit to co máme.Život dává každemu jednu šanci ,ale my mužeme dat člověku druhou šanci kterou si zaslouží.Stačí jen věřit a doufat v nejlepší.Tohle všechno jsem pochopila z teto knihy.
Skvělá kniha:)

Sobotikova
16.12.2017 4 z 5

Děj je předvídatelný, ale člověk si uvědomí, jak důležití jsou všichni jeho blízcí a musíme si chvilek strávených s nimi vážit. Ve skutečnosti nikdo z nás druhou šanci totiž nedostane...

zdehan
16.12.2017 5 z 5

Moc pěkná kniha opravdu stojí za přečtení.

leny.wood
14.12.2017 4 z 5

I když jsem tušila, jak to bude, přesto jsem v koutku duše doufala (i já mám holt svá slabá místa). Slzy osušeny, na řadu přichází thriller, aby se můj svět dostal do rovnováhy. Hlavně už žádný čaj s mlékem! Jak to jen hlavní hrdinka mohla donekonečna pít?

Katulik86
08.12.2017 5 z 5

Komentuji s odstupem,protoze hned bych to nedala... Na rovinu jsem to prorvala a myslim,ze nejen zaver... Pro me to byl asi jeden z nejvetsich letosnich masakru pro moji romantickou dusicku,kdy jsem nemohla prestat cist,ale zaroven me to vlastne vnitrne bolelo a naprosto jsem soucitila s hlavni hrdinkou a chapala ji. Taky mi knizka pomohla znovu se presvedcit,ze do tehle situace uz se podruhe dostat nechci...

petra5585
02.12.2017 2 z 5

Jistě to bude hezká kniha, ale za mě ne. Odradilo mě vyprávění, kdy se vrátí do minulosti a nahlíží na celou situaci s tím, co už prožila a napravuje chyby. Ja knihu odkládám, tento způsob příběhu mi není sympatický.

vsvobo
20.11.2017 4 z 5

Lehká, oddychová kniha. Dojemný příběh a pěkný závěr.

klarinka9974
19.11.2017 5 z 5

To bylo smutný. Čekala jsem, že to dopadne maličko jinak ale je jasný, že se nedá budoucnost změnit. Kniha byla příjemný oslazením studeného dne. Jen je to prostě škoda.... ale Zoe dostala aspoň to maličké štěstí, které si rozhodně potom všem zaslouží. Úplně jsem si uvědomila ,během čtení svoji lásku ke své drahé polovičce, což je hrozně moc důležité!

kikies
10.11.2017 5 z 5

Jak byste naložili se svou druhou šancí Vy? Zkusili byste něco změnit? Udělali byste něco jinak? Krásný příběh o lásce, manželství, o proměnách a problémech, ke kterým každý vztah jednou dospěje. A hlavní myšlenka, možná spíše poslání téhle knihy? Nebrat lásku jako samozřejmost? Nezapomínat, že za každým dlouhodobým vztahem je spousta práce? ... Hlavně neodcházejte z domu, aniž byste políbili toho, koho milujete :-)

Kayla
09.11.2017 5 z 5

Moje srdcovka ❤️❤️❤️

Lenka_83
05.11.2017 odpad!

Naprosto příšerný zážitek. Celá četba byla vlastně utrpením. Dějová zápletka, která je Vám zřejmá po pár prvních stranách, naprosto nepravděpodobné dialogy a nudné popisy každičkého zbytného detailu prostředí, ve kterém se postavy vyskytují. Dočíst toto dílo dokonce byla vyložená tortura.

Tereziee
01.11.2017 5 z 5

Opravdu krásný a dojemný příběh o lásce a manželství. Člověk si při čtení uvědomí, jak je důležité dávat domu druhému najevo lásku každý den. Nemůžeme nikdy vědět, co se kdy pokazí a šance na druhý pokus jako měla Zoe je minimální.

Aneleh
30.10.2017 5 z 5

Kniha není jen romantickým příběhem dvou mladých lidí, ale především ukázkou toho, jak moc je třeba si vážit dobrého vztahu, který nikdy není samozřejmostí. Na to lidé často zapomínají, a tak se zapomenou ráno rozloučit, večer si dát dobrou noc a vůbec se snažit lásku rozvíjet a pečovat o ni. A právě tahle nádherná kniha nám ukazuje, jak moc bychom se někdy chtěli vrátit v čase, dostat druhou šanci a chovat se k druhému jinak. I když osud nezměníme, přece jen můžeme udělat hodně pro to, abychom měli ty nejhezčí vzpomínky. Smutné je, že chceme často bojovat o svoji lásku, až když už je pozdě. Možná už máme ten nejvzácnější dar na světě, jen si jej neuvědomujeme. Zoe si to ve své druhé šanci, jenž dostala, uvědomila a možná právě proto byla odměněna.