Nekromancer

Země budoucnosti – nemoci jsou pod kontrolou, hlad, války a strádání neexistují. Walter Blunt s tím skončí. Jeho Zádušní společenství nese heslo „ničit“ a jeho moc se přes mystické Alternativní zákony dostává do samého srdce lidské společnosti.

https://www.databazeknih.cz/images_books/28_/28405/nekromancer-28405.jpg 2.716

Childe Cycle (2.)

Necromancer (1962)

Romány, Sci-fi, Fantasy
Vydáno:, Laser-books (Laser)

mitko
16.05.2015

Paul Formain po nepríjemnej udalosti počas plavby loďou si konečne našiel prácu v bani. Ale smola ho neopúšťa a po pracovnej nehode prichádza o jednu ruku. Moderná medicína zlyháva, keďže telo mu nechce prijať nový implantát, tak poslednú možnosť vidí v tajomnej gilde, ktorá ovláda alternatívne zákony a vrchní velitelia sa nazývajú Nekromancery. A cieľom tejto gildy nieje nič iné ako zničiť svet ovládaný technikou.

No prvé čo by som vytkol bolo akým štýlom to bolo napísané, nečítalo sa to vôbec ľahko, striedali sa tu pasáže s vysvetľovaním techniky, konverzácií, ktoré my prišli strašne dementné niekedy a stavov mysle hlavného hrdinu, ktoré mi zas prišli veľmi zdĺhavé a nepodstatné. Problém som mal aj s postavami, ktoré mi prišli veľmi nevýrazné a bude vám jedno ako to s nimi dopadne. Jediné čo trocha vylepšuje hodnotenie knihy je jeho záver, kde prišlo uspokojivé vysvetlenie všetkého. Len posolstvo, ktoré nám chcel autor ukázať mi pripadá dosť nejednoznačné. Na jednu stranu ukazuje, že závislosť na technike môže spôsobiť ľudstvu katastrofu, ale na druhej strane radí, aby ľudstvo žilo tak, že každý jednotlivec si ma nájisť prečo žiť a do druhých sa nestarať. Ešteže kniha bola taká krátka, inak by to bola možno prvá kniha, ktorú by som nedočítal.

Gordon R. Dickson

Gordon R. Dickson