Navždy v decembri

Navždy v decembri https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/483749/bmid_navzdy-v-decembri-fEo-483749.jpg 4 16 6

Horúca láska v mrazivej zime. Nechajte sa zahriať horúcou láskou Josie a Maxa v romantickom vianočnom príbehu ako stvorenom na dlhé zimné večery Každý rok v decembri posiela Josie list rodičom, ktorých stratila v jednu vianočnú noc pred mnohými rokmi. Píše doň vždy rovnaké slová: Navždy mi budete chýbať. Tento rok jej však pravidelnú cestu k poštovej schránke prekazí sympatický Max, ktorý plánoval tráviť sviatky s rodičmi v New Yorku, no všetky lety zrušili. Aby neboli na vianočné sviatky sami, Josie a Max sa dohodnú, že ich strávia spolu a poriadne si ich užijú. Korčuľovanie sa na ľade, varené víno, nakupovanie darčekov aj bozk pod imelom. Josie verí, že je to len začiatok niečoho špeciálneho... Lenže Max zrazu bez rozlúčky zmizne a Josie nezanechá žiadnu možnosť, ako ho kontaktovať. Na to, čo urobil, má síce závažný dôvod, no ani on nevie na Josie zabudnúť. Napriek presvedčeniu, že sa už nikdy nestretnú, osud ich cesty znova spojí... A nielen raz...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Metafora

Always in December

Knihochod
04.01.2023 3 z 5

Po prečítaní anotácie a vety: "Horúca láska v mrazivej zime", ktorá na vás kričí z obálky, som očakávala nádherný zimný milostný príbeh, ktorému čaro Vianoc ešte dodá na magičnosti a romantičnosti ...

Och, aké veľké je moje momentálne sklamanie!

Pritom celý príbeh začal veľmi sľubne - obdobie Vianoc, zlomená hlavná hrdinka, klišoidné stretnutie s hlavným hrdinom, vianočný Londýn, ... Skrátka všetko, čo čitateľ pravdepodobne od celého príbehu očakáva. Žiaľ, pravdepodobne nepočíta s faktom, že tu celé naše dlhé decembrové putovanie končí.

Ostatné časti síce neboli zlé, ale skrátka som nedostala toľko toho Decembra, koľko by som dostať chcela a koľko by som (áno, budem sa opakovať) podľa názvu dostať mala.

Čo sa dejovej linky týka, zhrniem to asi jedným jediným slovom: predvídateľná. Reálne som pri čítaní približne odhadla, čo sa ešte stane a v drvivej väčšine prípadov som sa aj presne trafila.

Postavy boli také nijaké - nemastné, neslané, ... Žiadne hlbšie emócie, ktoré knižka chcela predstaviť, sa ma nijako extrémne nedotkli a skôr som ich prešla s takou tou myšlienkou v hlave, ktorá znela: "Hm, smutné ... Čo máme ďalej?"

Príbeh to ale rozhodne nie je zlý, len proste dostanete niečo, čo ste úplne nečakali, že dostanete. Ale za mňa teda rozhodne slabší priemer, ktorý neurazí, no ani nenadchne.

bookcase
14.12.2022 5 z 5

Moc hezký příběh, miluju takový typ knížek, v nichž se hrdinové potkávají jakoby náhodou.

Sixtínka
11.11.2022 4 z 5

Pekný príbeh, hoci smutný. Začiatok ma úplne pohltil. V druhej tretine ma príbeh až tak veľmi nebavil - bolo tam príliš veľa opisov toho, kto má čo oblečené a dialógy, ktorých význam som v príbehu nevidela -, ale potom sa Max a Josie opäť stretli a znova sa to rozbehlo.

Tento príbeh nie je sladká romantika, ako by človek podľa anotácie a názvu čakal. Áno, je tam romantická linka, no je zahalená do plášťa smútku, ktorý je v závere už taký ťažký, že máte chuť ho zo seba čo najrýchlejšie zhodiť a zbaviť sa jeho tiaže.

Ale taký je život - nie všetko sa končí rozprávkovým: "... a žili šťastne, až kým nepomreli..."

Každopádne, kniha stojí za prečítanie.

nina3905
26.03.2022 5 z 5

Príbeh začína a aj končí v decembri. Za ten čas si vás hlavné postavy, Josie a Max, jednoznačne získajú a budete fandiť ich láske, s ktorou sa osud riadne pohral. Príbeh je o silnej láske, o najťažších životných voľbách, o smútku, utrpení. Horko-sladký príbeh vám chce ukázať, aká silná je sila okamihu, že odkladať niečo na neskôr sa nevypláca.

bupilla
29.12.2021 3 z 5

Podľa anotácie som dúfala v príbeh, ktorý pohladí po duši a oddýchnem si pri ňom po všetkých vianočných prípravách... nemohla som viac mýliť.
Po prečítaní som citovo vyčerpaná a ešte som urobila tú chybu, že som knihu dočítala v noci a potom nemohla spať.
Cítim sa trošku oklamaná anotáciou: "Horúca romantika v mrazivej zime"? No áno, ale to je úplne mini časť príbehu, ktorý sa odohráva v priebehu celého jedného roka a tej romantiky tam zas toľko nie je... príbeh je v prvom rade smutný. Aj keď je výborne napísaný, nemôžem povedať, že je krásny. Isteže, ponúka nádej a posolstvo, že všetko sa dá zvládnuť... ale predovšetkým je smutný.
Úprimne, ja som sklamaná a knihu posúvam ďalej.
Dávam tri hviezdičky, lebo príbeh nie je zlý (aj keď podľa mňa dosť predvídateľný - klišé), taký priemerný román pre ženy.
Ak by som ho ale mala hodnotiť ako "horúcu romancu", tak by dostal ledva jednu hviezdičku, je mi ľúto...

lucia9213
21.12.2021 4 z 5

Ach, ten život. Krásny a krátky, no hlavne ťažký. Nevyspytateľný... Prečo sa deje to čo sa deje? Z akého dôvodu? A prečo práve mne? Veď ja len milujem a chcem byť milovaný. Nič viac, nič menej.

Všetky tieto otázky si kládla aj naša hlavná hrdinka Josie, ktorá od malička nesie so sebou bolesť zo straty svojich blízkych a nedokáže si predstaviť, že by stratila aj niekoho ďalšieho. No prišla k nej láska. Len tak, sama od seba, za veľmi vtipných udalostí. No predstavte si, že zrazíte svoju druhú polovičku na bicykli. Nie je to osud? A či chcela, či nechcela musela sa tomu poddať. Snažila sa, no nešlo to. Láska si ju jednoducho našla. Len či im to bude dopriate? Možno áno, možno nie.

Tento príbeh nie je obyčajným vianočným príbehom. Je to príbeh plný lásky, straty, bolesti. Príbeh, ktorý nám má otvoriť oči a donútiť nás uvedomiť si, že si treba užívať čaro prítomného okamihu, pretože nikdy nevieme, či taký okamih ešte niekedy príbeh. A ak nepríde, tak to budeme celý život ľutovať.

romantika

Emily Stone