Legendy v exilu

Legendy v exilu https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/22161/mid_legendy-v-exilu-Yz9-22161.jpg 4 332 51

Mýty (Bill Willingham) série

V New Yorku existují čtvrti obývané nejrůznějšími komunitami - od Číňanů až po Italy. O všech se ví. Ovšem jedna čtvrť je přece jen trochu jiná. Bydlí v ní Mýty. Emigranti z okupovaného pohádkového světa. Bytosti, které známe jen z dětských knížek, žijí inkognito mezi normálními lidmi a mají jeden velmi nepohádkový problém. Vraždu. Vraždu, která může zničit celou mytickou komunitu. Vraždu Šípkové Růženky, která... v rozporu s pohádkami... nežila šťastně až do smrti. V této knize najdete pět prvních sešitů jedné z nejúspěšnějších a nejoriginálnějších komiksových řad současnosti a zjistíte, že i pohádkové bytosti jsou postavy z masa a krve... případně dřeva a barvy.... celý text

Literatura světová Komiksy Fantasy
Vydáno: , Netopejr , Crew

Fables: Legends in exile , 2003

Terva
28.12.2015 2 z 5

Nic, já to nedal. Knihu jsem chtěl asi třikrát zavřít a nedočíst. Nakonec jsem to vydržel až do závěrečného ...a žili spolu až do......,ale já u toho málem chcípnul nudou. Má to velmi povedenou kresbu trojice Medina, Leialoha a Hamilton, ale obsah je hrozný. Mrtvá Růženka mě vůbec neoslovila a vlčí detektiv neměl ty správné zuby. Scénárista Willingham by měl mít ještě při ruce (hlavě) nějakého schopnějšího pomocníka, hlavně v dramatizaci příběhu. Má to ještě několik knižních příběhů na podobné téma, ale já u toho rozhodně nebudu. V mýtické společnosti očekáváme, že budete s to postarat se sami o sebe........

Thaxssillissia
25.12.2015 5 z 5

Krásný příběh ve slušivém kabátku ( úžasné digitální malby jako občasné prokládání stránek ) a poměrně pohledná, jednoduchá kresba.

Říkal jsem si, že to může být všelijaké, ale nakonec mne to i lehce překvapilo a já Legendy s chutí zhltl.

( Chudák Pinokio ).

martinstefko
27.10.2015 5 z 5

Bill Willingham teprve rozjíždí svou hru, jen nám lehce představuje, co jeho svět mýtů může obsahovat. Detektivní příběh je zde podán podle tradičních zákonitostí žánru, navíc je podpořen úžasnou mytologií, která je už v tomto díle neskutečně rozsáhlá a dovíme se základní pravidla. To je ještě podtrženo prozaickým příběhem, který je na konci knihy. Propojení našeho světa s tím pohádkovým bude ještě silnější, jak nám ukázaly další díly. Už ale tenhle začátek je skvělou ukázkou toho, co bylo a bude vytvořeno.

borknagar
02.10.2015 4 z 5

Tak tu máme další sérii komiksů, která mě chytla a moc se mi líbila. Máme tu výběr pohádkových postav, kterým vládne Sněhurka, máme tu její ségru Růžu (pěkné kvítko), máme tu pana Vlka detektiva, mluvící prase, krásku a zvíře a mnoho dalších postav, které baví a nenudí (dokonce si malou roli vystřihne i Pinocchio). Je to tak trochu pohádková detektivka s finálem ála Hercule Poirot. :) Kresba nenudí, ale nějaká pecka to také není. Ale rozhodně není špatná, ke komiksu se mi hodila. Tak snad to nebude dlouho trvat a vrhnu se na pokračování......

OldaB
21.07.2015 5 z 5

Hodně jiný komiks se svébytnou atmosférou, který neslokuzne k očekávané taškařici s pohádkovými bytostmi, ale právě naopak buduje originální příběh v netradičním pojetí.

jarmik
30.06.2015 4 z 5

Příběh je postaven jako detektivka s osamělým hlavním detektivem, u něhož je otázkou, jak schopný doopravdy je, protože původním povoláním je Vlk. Jiní protagonisté o tom pochybují; na stole u postele má rozečtené laciné detektivky a špionážní trháky. Nepřekvapilo by, jestli se po večerech takto seznamuje s tím, co se od detektiva vlastně čeká.

jirincz
27.12.2014

Bavilo mě to, a to hodně. Mám rád jiný, ozvláštnění pohled na známé příběhy či mýty. Ostatně mám rád i seriál Once upon a time, který má obdobný námět - pohádkové postavy v reálném světě. U Zlého vlka a prasátka se nejde nesmát:-)

Jill
03.09.2013 3 z 5

Moc hezké po grafické stránce, ale příběhově nic moc.

Kapis
27.05.2013 5 z 5

Zasadit pohádkové bytosti do dnešního světa a problémů je vskutku originální nápad. Mám rád napětí až do poseldní chvíle, kdy všechno vyvrcholí rozuzlením, zde ten "peak" byl už ve 4/5 a paxe jen dovysvětlovalo, ať to do sebe zapadne. No na druhou stranu tento "Christio-salónovo-nasalónový-Poáretovský" způsob má taky něco do sebe a nebyl na škodu, protože to člověk nezavře dokud nezví vše jak bylo. Graficky krystalicky mainstream, což není úplně můj hrnek kafe, ale nebylo to nejhorší - obzvlášť mě zaujala dvoustrana "když začla invaze." Moc se mí líbil i několikastránkový epilog. Celé to beru jako rozjezd velké série, kde určitě přijdou i lepší díly, ale celkově obrovská spokojenost. I má milá to s velkým zaujetím zlouskala na jedno posezení. +10% za geniální obálky, nádherné, hlavně paní jak lije ten čaj;-) Po otřesných "Bájích a odlescích" příjemné osvěžení. A když už tu máme tu specialistku přes pohádky;-) unikly mi tyto postavy:
Modrák
Mucholap
Slaměnec
a s tím mečem a Žvahlavem - není to z Monty Pythonů? Ti natočili film o Žvahlavovi. Ale už aspoň tři století jsem ho neviděl;-)

Jo a dovolím si ještě k tomu Modrovousovi - taky se mohu mýlit, ale ty zabité ženy v ložnici byly jeho manželky, které ale zabíjel vždycky až v den svatby - proto se Růža bránila zuby nehty té svatbě.

No ufff to jsem se zas rozjiráskoval :-)

Lady_Ef
23.08.2012 3 z 5

Pro mě hezké, oddechové počtení. Chybělo mi v něm více akce a takové to zvláštní napětí.

Esmit
28.01.2011 5 z 5

Výborný komiks. Doporučuji všem, který mají rádi detektivky, tajemno a fantasy dohromady. Zajímavý příběh plný napětí, který se nakonci vyvrbí vcelku zajímavým způsobem. A za nejlepší bonus považuji posledních pár stránek textu o vlkovi :)

humor komiksy DC Comics Vertigo Comics

Bill Willingham