Mrtvý klíč

Mrtvý klíč https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/304723/bmid_mrtvy-klic-oF8-304723.jpg 4 244 70

ŽÁDNÝ TREZOR NEOCHRÁNÍ VAŠE NEJSKRYTĚJŠÍ TAJEMSTVÍ… Rok 1978. Nad největší clevelandskou bankou, která spravuje peníze nejvlivnějších obyvatel města, se vznáší podezření z obrovských účetních podvodů souvisejících s bezpečnostními schránkami. Neviditelná kancelářská myška Beatrice se shodou náhod dostane ke všem indiciím potřebným k odhalení obrovské sítě plné korupce, lží a krádeží zasahující do nejvyšších špiček městské hierarchie. Kdo jiný než dívka, jejíž jméno nikdo ani pořádně nezná, by mohl správně naložit s univerzálním „mrtvým klíčem“ ke všem schránkám a tajemstvím ukrytým uvnitř? Rok 1998. Ambiciózní stavební inženýrka Iris dostane za úkol zakreslit plány budovy banky, která byla za záhadných okolností zavřena před dvaceti lety. Interiér budovy připomíná časovou kapsli. Nábytek, dokumenty i veškeré vybavení zůstaly na svém místě, jako by se zaměstnanci měli každou chvíli vrátit. Když Iris v zásuvce stolu objeví záhadný klíč, myslí si, že ji čeká pouhé vzrušující dobrodružství. Netuší, že právě roztočila smrtící kolotoč událostí, které vzápětí naberou prudký spád…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Mystery Press

The Dead Key , 2015

hanulka26
31.12.2017 3 z 5

Průměrná kniha, nijak zvlášt mě nezaujala, hlavní hrdinka mi nebyla moc sympatická a důvody proč jednala tak jak jednala nepřesvědčivé. Nejlepší thiller to teda nebyl ani náhodou, spíš taková limonáda

Imis
29.12.2017 2 z 5

Téma knížky je nepochybně zajímavé, ale děj byl příliš natahovaný dlouhými a často zbytečně podrobnými popisy budovy banky (myslím, že by stačila tak polovina). Některé výrazy se opakovaly (např. že hrdinka něco držela v ruce až jí zbělaly klouby tam bylo snad 4x). Taky bylo trochu náročné pochytit kdo je kdo, protože z vedení banky tam bylo těch postav docela dost. Zachránil to závěr, který byl docela napínavý a udržel mě u poslechu audioknihy. Pro mě teda takový průměr - zajímavé téma a slušně napsaný i když docela očekávaný závěr.

Jupijow
14.12.2017 3 z 5

Střídání slabších i silnějších kapitol, z tohoto pohledu mě přišla kniha trochu nekonzistentní. Zajímavý námět, místy zdlouhavý děj, poněkud rozporuplný závěr, trochu ve stylu Deus Ex Machina. 60%

Izu
20.09.2017

Zkousela jsem cist do 80.stranky.Nakonec zaklapla knihu.Nezaujalo.

Zuzu88
19.09.2017 5 z 5

Autorky první kniha a podle mě výborná. Po tunách thrillerů s brutálními vraždami, hektolitrech krve, bezpočet mrtvol a nesmrtelných kladných hrdinů se jí podařila detektivka s originálním námětem,notnou dávkou tajemství, napětím, která se prolíná dvěmi časovými liniemi, velmi čtivá.

pobijecmuch
25.08.2017 3 z 5

Podle anotace opravdu knihu nelze vybírat. Také jsem propadl pěkně napsanému textu, který vám slibuje super čtení. Bohužel, kniha žádný velký spád nemá a pouze konec knihy si hraje na něco, co mělo přijít už v avizované půlce. Knihu jsem dlouho četl, ale konce této průměrné knihy nakonec dočkal.
Otázka zůstává, za co tato kniha dostala nějakou literární cenu?

PetraBery
05.08.2017 3 z 5

Na knihu jsem byla dle anotace opravdu zvědavá a nejedná se dle mého o klasickou detektivku. Příběh vyprávěný ve dvou časových rovinách, dvě hrdinky, které spojuje místo, kde se kniha odehrává - První clevelandská banka a její tajemství. Kniha se četla dobře, jen tam na mě bylo těch klíčů a lidí asi moc, takže jsem se trochu ztrácela. Lepší průměr, na vyšší známku to bohužel dneska nevidím.

Akimus
25.07.2017 5 z 5

Po delší době zapamatovatelná kniha!!

veronika4918
22.03.2017 4 z 5

Zezačátku jsem se bála, že s knihou seknu - pro mne moc pomalý rozjezd. Ale pak jsem se nemohla odtrhnout. Skvělá zápletka, děsivé tajemno (občas jsem se bála číst, když jsem byla sama doma :D), propracované časové roviny ... Jen ten konec! Opravdu nechybí ještě jedna kapitola? :D

dorkas
01.03.2017 3 z 5

priemerný triller - na to, že kniha získala cenu Amazon Breaktrough Novel Award som čakala trochu viac. zo začiatku som si dlhšie zvykala na prelínanie prítomnosti a minulosti, v hlavných postavách sa však orientovalo bez problémov. Trošku duchariny, trochu detektívky a ku koncu vynikajúco vystupňované napätie, ktoré držalo čitateľa v "šachu" a nútilo ma knihu dočítať svetelnou rýchlosťou.

sona8058
13.02.2017 5 z 5

Tak tohle se vážně povedlo! Tahle kniha vás vtáhne do labyrintu První clevelandské banky a vypustí vás po dočtení poslední stránky. Není dobré probouzet duchy, ti by se totiž měli nechat raději spát...

ankaras
05.02.2017 5 z 5

Moc pěkná kniha. Prvně jsem chtěla být na místě, o kterém jsem četla a pořádně si ho sama projít, nakouknout za každé dveře a prohrabat se kartotékama.

Miriam-věštkyně
19.01.2017 4 z 5

Knihu jsem už přelouskala do zdárného konce ... Kniha měla zajímavý námět a stejně tak byla zajímavá i dvojí časová rovina, která udělala knihu zajímavější. Místy byl děj trochu vleklý a jindy ubíhal jako voda ... pár pásaží jsem měla chuť nejraději přeskočit, ale neudělala jsem to. Mé hodnocení knihy je rozporuplné, přesto však převažuje více pozitiva :-)

Magnovak
08.01.2017 3 z 5

Knihu jsem dostala od knihomolné kamarádky, která byla nadšená. Já už tedy tolik ne. Kniha mě bavila, líbí se mi více časových rovin, ale často jsem se v ději trochu ztrácela, chvílemi mi to přišlo utahané a o ničem, aby následovaly třeba tři super kapitoly za sebou. Takže jsem tak trochu na vážkách, jak hodnotit. Obě hrdinky mi lezly na nervy, na druhou stranu námět byl originální.. Takže pro mě takový průměrný thriller :)

bosorka1044
01.01.2017 5 z 5

Velmi originální prostředí jedné americké banky ve dvou časových rovinách, které dělí dvacet let. Dvě hrdinky, které spojuje tajemství, které v bance odhalí. Bankovní schránky, které skrývají důkazy o podvodech sahajících do nejvyšších míst. A jeden mrtvý klíč.
Dávám pět hvězd a doufám, že od D. M. Pulley u nás vyjde další kniha!

Hella
27.12.2016 3 z 5

Nebylo to špatné, jen na můj vkus příliš zamotané a proplétání jmen, klíčů, událostí a roků mě docela zmáhalo :-) .

Lukkos
19.12.2016 5 z 5

Hodně dobré čtení. Více zde: https://www.youtube.com/watch?v=GtaCWMvrPWQ

DariDerek
30.11.2016 4 z 5

Kniha, která pro mě měla atmosféru. Dokázala jsem s hrdiny utíkat před padouchy, schovávala doličné předměty, měla strach, ale i cítila napětí a vzrušení z trezoru... Příběh, který se odehrává v bance. Velmi dobrá detektivka.

TheSarcasm
24.11.2016 3 z 5

Tak já jsem se v tom úplně ztratil. Ty mraky všemožných klíčů, schránek, dokumentů a Tedy, Randy, Billy, Tony... dříve a po dvaceti letech... Ano, občas to bylo i docela napínavé, ale kniha postrádá spád, nedokázal jsem se vcítit do děje. Děj se odehrával ve dvou časových liniích oddělených dvaceti lety, nicméně v obou se většinu času jedna z hrdinek plíží opuštěnou budovou banky nachází pořád nějaké klíče, otvírá různé šuplíky, občas na ní někdo vybafne a zase tak moc se děj neposunuje. V podstatě jsem ani pořádně nepochopil jaké ďábelské spiknutí za tím vším vlastně stálo a kdo byl vlastně kladný hrdina (snad tedy s výjimkou obou děvčat).

Nikolaoss
21.11.2016 5 z 5

Od knihy jsem toho moc neočekávala, prostě jsem jen byla zvědavá, co to bude. A nebyla jsem zklamaná. Dostala jsem skvělý napínavý příběh s tak akorát děsivými situacemi, pěknou záhadou a neskutečně zajímavým a pro mě přitažlivým prostředím. Kdo má toto všechno v knize rád, měl by si ji určitě přečíst.

thrillery klíče, klíčky banky

D. M. Pulley