Mezi dvěma světy

Mezi dvěma světy https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/262149/bmid_mezi-dvema-svety-262149.JPG 4 87 27

Darcy Patelová odložila vysokou školu a i všechno ostatní jen proto, aby mohla vydat svůj young adult román, který se jmenuje Zásvětí. Dostane šanci, o jaké se spoustě mladých dívek může jen zdát. Stěhuje se do New Yorku, kde nemá žádné přátele a přemýšlí, zda to opravdu bylo správné rozhodnutí. Pak ji ale pod svá křídla vezme parta jiných začínajících i zkušených spisovatelů. Druhá linie příběhu se odehrává právě v Darcyině románu, což je napínavý thriller o Lizzie, náctileté holce, které se podaří proklouznout do „Zásvětí“, místa mezi životem a smrtí, a přežije tak útok teroristů. Tato nová schopnost Lizzie zaskočí, Zásvětí je nebezpečné, plné potulujících se duší, které čekají na své rozhřešení. Může jim někdo pomoci? A co všechno musí dát Lizzie všanc?... celý text

Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , CooBoo

Afterworlds , 2014

Michelle2M
19.04.2016 2 z 5

Kniha je naprosto přesným důkazem toho, že když děláte najednou dvě věci, neděláte ani jednu pořádně. Spojných bodů obou příběhů je pramálo, společné propojení je mizivé, i když se člověk sebevíc snaží číst mezi řádky. Osobně je mi nepříjemné, když si umělci stěžují na svou řeholi, ať to dělá režisér (já diváky nepochopený), dramaturg (já režisérem nedoceněný) nebo třeba v tomto případě spisovatel (já chudák nakladatelem utlačovaný a dalších příkladů se v knize dá najít víc než dost). Z hrdinky je prostě fňukna a nezachrání to ani povrchní pokus autora o zachycení její dospívající proměny. Ale ani fiktivní příběh nejde do hloubky a nenabízí zásadní zvraty, postavy i motivace jednání nejsou dostatečně propracované a celý příběh v mnohém nedotažený. Na to, aby mohly být ty dvě části samostatné, nedosahují, ale společně jim to taky nejde.

AnnieMarie
03.02.2016 3 z 5

Tahle knížka by byla zábavná, nebýt jednoho vztahu, který mi to zhnusil a nebýt jisté vraždy. Jinak by to šlo...

LilianaFalcon
28.01.2016 3 z 5

Samostatně by ty příběhy nefungovaly a spolu jsou moc zdlouhavé.
Chvíli mě bavila Lizzie, chvíli Darcy. Oboje mělo něco do sebe, ale...
Začátek byl perfektní. Rychlé vtažení do obou dějů. Moc se mi líbilo, jak se Darcyiny osobní zážitky odráží v jejím díle. Thrilerový začátek Zásvětí neměl chybu. Téma autorského i osobního hledání bylo pěkné. Jen tomu celkově něco chybělo. Možná kdyby byl děj více nahuštěný.
A měla jsem problém uvěřit Darcy i Lizzie tu zamilovanost.
Ale moc moc se mi líbily reakce Drcyiných čtenářů, jak by měla pokračovat :-D

Kllara
10.01.2016 4 z 5

Hodně originální a zajímavá kniha, dýchala na mě takovou zvláštní atmosférou... hlavně co se týče příběhu o Darcy Patelové. Ani Zásvětí nebylo špatné, hezky se tak doplňovaly dva odlišné příběhy, i když jsem měla občas co dělat, abych četla knihu po pořádku.

Určitě bych tuto zvláštní knížku doporučila i dalším lidem, kteří mají dlouhé chvíle.

Misi78
21.11.2015 2 z 5

Prvni cast knihy super, pak uz se to jen divne vleklo. Koncem jsem se musela vylozene prokousat. Vadila mi naivita hrdinky.

ElisR1
17.11.2015 4 z 5

Zajímavá kniha, víc se mi líbila část o Darcy, kde se řešilo spisovatelství. Ale jediné, co mi na příbězích vadilo, bylo to, že se obě hrdinky zamilovaly až příliš rychle.

Arianne
23.10.2015 5 z 5

Zvláštní a úžasná kniha. Nemůžu říct, která část se mi líbila víc. V jedné linii sledujeme mladičkou Darcy, která po přistěhování do New Yorku zjišťuje, že psaní je trvdý job, kde musí mít autor hroší kůži. A že skloubit lásku a práci vyžaduje spoustu úsilí, notnou dávku dospělosti a umění kompromisu.
A pak tu máme TEN román. Kdyby to vyšlo samostatně, nebylo by to nic převratného. Ale jeho prostřednictvím sledujeme, jak Darcy dospívá, začíná si uvědomovat život a mění se z naivní rozmazlené holčičky v pravou newyorskou autorku.
Příběh Lizzie je plný temnoty a naděje, vypráví fantasy o dívce, která se musí během krátké doby vyrovnat se svou novou mocí, prožitým traumatem a etickým dilematem. Celou dobu čekáme, jestli se rozhodne pro život nebo smrt. A z duchařských scén občas běhá člověku mráz po zádech.
Obě dívky jsou si na jednu stranu podobné a zároveň tak odlišné, že nemáme šanci se mezi příběhy ztratit. Svou úlohu zde odvádějí odlišní vypravěči. Kniha nás udržuje v neustálém napětí, jakmile se začteme do jednoho příběhu, už ho střídá další, ale kapitoly nejsou tak dlouhé, abychom zapomněli, na co navazují.
Oba příběhy do sebe krásně zapadají, chvíli jsem dávala přednost jednomu, pak se mi zase víc líbil ten druhý. Rozhodně zajímavý počin a moc krásná kniha.

spisovatelé

Scott Westerfeld