Metafyzické příběhy 1, 2

Kompletní vydání mystických povídek ve dvou svazcích. Autor se ve svých prózách přirozeně spojuje autentické motivy s prvky fantastična, humor a napětí s etickým pohledem, dobrodružství a tajemnou mystickou atmosféru s poselstvím hluboké nadčasové moudrosti. Metafyzické příběhy jsou výmluvným svědectvím, že Eduard Tomáš je nejen graduovaným znalcem, učitelem a praktikem jógové filozofie, ale i neméně zdatným a úspěšným beletristou. Tomášovy příběhy překvapují svižností a vyvážeností stylu, bohatým dějem a citlivým skloubením denní reality s fantastičnem, mystického ponoru s jemným humorem a napětím. Autorovo beletristicko-metafyzické dílo, ač překypuje přitažlivými prvky abstrakce, neulétá kamsi do nevysvětlitelna, jak tomu bývá zejména u autorů sci-fi, ale svými filozofickými základy spočívá pevně v pravé skutečnosti, kterou Eduard Tomáš – jak se zdá – osobně zná a patrně i žije tajemnou zkušeností vlastního duchovního života. Příběhy jsou líčeny prostým jazykem, přístupným nejširší čtenářské veřejnosti. Upoutají brilantní formou dialogů, popisem nevšedních přírodních krás i bohatými duchovními zkušenostmi, které spolu s autorem zažijí čtenáři do všech hloubek a detailů. O pravém smyslu a poslání svých próz autor poznamenává: ... „Brzy jsem přestal hrát roli věrozvěstce a jen jsem se tiše modlil: Ať jsou šťastny všechny bytosti. To jsem si přál již od dětství. A tu se mi jednoho dne dostavila intuice. Zprvu slaboučká a málo rozhodná, pak den ode dne rostla a nakonec byla tak mocná, že jsem se jí už nemohl a ani nechtěl bránit. Když chtějí napínavé a poutavé romány, novely a povídky, mají je mít. Provedu je stopami minulých životů, vrcholících někdy i v reálné současnosti. Ukážu jim záhady astrálních i jiných lidských sfér, jak jsem je sám zažil. Vylíčím jim největší lidské dobrodružství: nalezení duše člověka i duše vesmíru. Spojím tolik jimi žádané fantastično s děním v různých úrovních lidského vědomí, aby se mé příběhy staly pro lidi přitažlivými a nutily je číst pozorně a třeba i mimoděk vnímat hlubokou metafyzickou nauku, která je do nich vtělena. Něco z tajemství univerzální lásky a neosobního dobra určitě utkví v záhybech jejich duší a oni nevědomky postoupí zas o nějaký ten schůdek dál a výš. Tato idea mi už nedala spát. Když jsem se později svěřil jednomu ze svých duchovních učitelů, řekl mi s velkým nadšením a nemalým důrazem: „Zkuste to a já vám budu pomáhat.“ Byl to velmi prozřelý, zkušený a laskavý člověk. A já jsem ještě týž den začal psát... Měl pravdu, neboť co se potom stalo, to byla přímo záplava nápadů z nejhlubšího nitra mého Jáství, i skutečně se odehrávajících událostí, že jsem je jen s námahou stačil zaznamenávat. Tento příliv inspirace trval přes dva roky...“...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/32478/metafyzicke-pribehy--32478.jpg 4.833
Povídky, Duchovní literatura, Esoterika, astrologie, okultismus
Vydáno:

išinda15

Toto jsou takové moje životní knížky, vracím se k nim čas od času už 18 let, co byly vydány. Duchovní principy vsazené jako démanty do příběhů. A příběhy mají v sobě také cosi zvláštního. Já nevím proč, ale pokaždé co jsem se povídky četla vzpomněla jsem si na K. Čapka a jeho Povídky. Ne pro obsahovou podobnost, ale pro formu zpracování.

bobecek666

Moc pěkné příběhy!

Evulinek77

Obě knihy jsem četla jedním dechem, ani se nechce věřit, že jsou pravdivé...

evanorka
29.04.2017

Baví mě, jak si pohrává s něčím, co všichni bereme jako samozřejmost. Baví mě to tak moc, že jsem se několikrát u knihy smála a říkala si: "Ten lišák jeden!"

V povídkách tolik krásných rad moudrého a zkušenostmi prostoupeného jogína. Jak líp nám to měl předat.

MarcelStrnadel
21.07.2016

Oba dva svazky knih jsem přečetl jedním dechem. Příběhy jsou čtivé a krásně napsané. Po přečtení prvního příběhu jsem věděl, co mohu od dalších očekávat, ale vždy mě každý další překvapil a to nejen svou zápletkou a jejím rozuzlením. Jako jediný jsem nepřečetl příběh Trestní spis, protože mě od něj odradila jeho formální stránka. Nejvíce se mi líbilo to, že autor nám skrze příběhy "obyčejných lidí" předkládá duchovní principy, díky kterým se příběhy stávají nadčasové.

Sláča
17.05.2015

....stejně jako u Milarepy ani tady pan Eduard Tomáš nezklamal. Skvělé čtení.

Klamm
12.06.2013

Jak jsem přečetl povídku Kamenná sekera, hned jsem musel navštívit Blansko a nasávat genius loci.
70%