Meče a čertoviny

od:


KoupitKoupit eknihu

První kniha série Fafhrd a Šedý Myšilov. První kniha sebraných povídek zakladatele žánru Meče a magie, první setkání dvojice tolikrát neúspěšně kopírované, až originál připomíná vlastní parodii. Seveřan Fafhrd, mohutný skáld čisté duše, a Šedý Myšilov, čarodějův učeň odkudsi z jihu, na sebe řízením neblahé sudby narazí v Lankhmaru, největším a nejzkaženějším městě na světě, který nikdY (Ydkin) nebyl. A nechat se zkazit je tak příjemné… V Leiberově světě poznáte, jak nepříjemně se od těch dřevních dob zkazila hrdinská fantasy....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/29250/mece-a-certoviny-DMV-29250.jpg 3.626
Série:

Fafhrd a Šedý Myšilov (1.)

Orig. název:

Swords and Deviltry

Žánr:
Povídky, Fantasy
Vydáno:, Triton
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Přidat komentář
mira.k
06.04.2017

Klasika fantasy. Spisovatel, který umí psát. Nečte se to lehce. Je o čem přemýšlet. Bohužel pro rychločtenáře hledající jen zábavu se to moc nehodí. Kdo si chce pošmáknout na kvalitní knize, tomu doporučuji. Škoda, že zůstalo jen u tří knih povídek. Bojím se, že dopadne jako Gene Wolfe.

Alma-Nacida
16.10.2016

Ježkovyvoči, no to snad opravdu autor nemyslí vážně! :) Za sebe jsem teda ráda, že se fantasy posunula tam, kde je dnes. :-) Knihu jsem si půjčila, protože je v Sapkowského seznamu stěžejních fantasy, ale mít s sebou jinou možnost, tak s ní praštím.

TIP: Máte rádi Databázi knih? Podpořte ji v Křištálové lupě (Zájmové weby) - hlasujte zde.

Autor a jeho další knihy

Fritz Leiber

Fritz Leiber
americká, 1910 - 1992

Uživatelé mají knihu

v Přečtených34x
v Doporučených1x
v Knihotéce15x
v Chystám se číst7x
v Chci si koupit1x
v dalších seznamech4x