Marco Polo I - Karavana z Benátek

První díl dobrodružné trilogie o benátském kupci, jehož snem bylo spatřit konec světa. V tomto díle se mladý Marco, i přes otcův nesouhlas, vydává s jeho karavanou do Jeruzaléma a zažívá první radosti a strasti cestování. Potkává také své první lásky, které musí v zápětí zase opustit. Benátská karavana putuje územím, které ovládá krutá Zlatá horda, poté přes pouště a hory Dálného východu, až dospěje ke dvoru čínského vládce Kublajchána. Francouzská spisovatelka vychází ze zápisků samotného Marca a poutavým způsobem líčí jeho osudy....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/294917/big_marco-polo-i-karavana-z-benatek-it7-294917.jpg 4.319

Marco Polo 1.

Literatura světová, Romány, Historické romány

Vydáno: , Slovart (ČR)

Marco Polo: La caravane de Venise, 2001

Kniha Marco Polo I - Karavana z Benátek

mistrikova
19.09.2021

Moc pěkné zpracování života Marca Pola od teenagerského věku, kdy se ve svých rodných Benátkách zamiluje do Donatelly, své první lásky, návrat jeho otce Niccola a jeho bratra Mattea z dalekých cest a útěk Marca za cestovatelským dobrodružstvím s krásnou otrokyní Núrzad. Během dlouhého několikaletého putování s otcovou obchodní karavanou za Kublajchánem zažívá spoustu dobrodružství. Poznává zvyky cizích krajů a národů a často se ocitá na pokraji života a smrti, ať při pouti přes velehory Nepálu, poušť Gobi, nebo při setkávání s nebezpečnými nepřáteli a bojovníky Kaduem, Abakou aj. Jak získává obchodní i diplomatické zkušenosti a podléhá dobrodružné povaze, vrhá se často bezhlavě do vyhrocených situací. Můžeme pozorovat, jak se i vyvíjí jeho charakter a z naivního chlapce se stává mužem. Oceňuji nejenom popis samotného cestování, ale i zmínku o zvycích národů a politické situaci na dálném Východě a Orientu.

Bustedka
31.12.2020

Z prvu ostych, minimální nadšení, ale nakonec jsem byla docela pozitivně překvapená a těším se na další díly.

Ronnie68
17.05.2019

Líbí se mi zpracování této zajímavé cesty benátských kupců ... protože už jsem četla cestopis Marca Pola ...tak jsem věděla, kde všude byli ...a autorka to skvěle zpracovala ... jen jsem našla chybu (chyby) v překladu jména otrokyně ...ale jinak skvělá kniha ...

MOu598
22.03.2017

Zajímavá knížka. Už se těším na druhý díl a na autentické vyprávění Marca Pola. Nelíbilo se mi však, že při přímé řeči v diskusi jsem musela odhadovat, kdo co říká. ASI CHYBA PŘEKLADU.

Daku
03.09.2016

Pěkná kniha, jen překlad to trochu kazí. Jednou je otrokyně Núrzád podruhé Noor-Zade. Jinak je zde krásně vidět, jak si ve středověku vážili života a žen.