Letopisy dračích jezdců

Letopisy dračích jezdců https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/442533/bmid_letopisy-dracich-jezdcu-gX5-442533.jpg 4 26 14

Osud si Jaevidem nešťastně pohrál. Napůl elf a napůl člověk nezapadá do žádného světa, dokud mu náhodné setkání s drakem nezajistí místo v Blybrigu, akademii pro bohaté a urozené. Jaeův případ je totiž výjimečný – už několik desetiletí si žádný drak nevybral jezdce z vlastní vůle. Jaeova výcviku se ujme Sile, muž s nevypočitatelnou povahou a tajemnou minulostí.... celý text

Literatura světová , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , Alpress

Fledgling , 2013

broskev28
broskev28
06.06.2022 4 z 5

Není mi 11, ale i tak oceňuju úspornější formát i vyjadřování, rozumnou šíři záběru i postav, takže jsem spokojená. Dobře pojatý úvod na téma šedí elfové, zajímavé poznatky o rodině Jaevida, elfského míšence, a dračí škola má své nesporné kouzlo!
Pravda, na to, jak často se dočteme o Jaevidově fyzické slabosti a neschopnosti bránit se těm silnějším, se mu daří neuvěřitelné věci a on se nad tím většinou ani nepozastaví, ale proč ne. Opravdu mi vadí jen jedna věc: kdy se od nakladatelství Alpress dočkáme dalšího dílu?

"Hned jsem měl pocit, že nikdo vlastně neví, co se mnou. Nikomu jsem se nehodil do jeho plánů. Kdybych se narodil jako čistokrevný elf, odvedli by mě rovnou do zajateckého tábora. Kdybych byl člověk, někdo by mě adoptoval. Nebyl jsem však ani jedno a zároveň jsem byl obojí."

NarcisSamec
NarcisSamec
16.08.2021 odpad!

No tohle byla škoda papíru. Chápu, že kniha je pro jedenáctileté dítě, ale i můj vnitřní jedenáctiletej kluk si trhal vlasy. Autorka je schopná v jedné kapitole zopakovat asi tak desetkrát po sobě, že náš hlavní hrdina je churavý, slabý a bůh ví co ještě a tak stále dokola. Navíc úplně si nemyslím, že pokud bude náš hrdina v pubrtě tak se bude chovat tak jak se chová v knize. Nemyslete si, že dostanete dalšího eragona. Lituju strom, který musel dát život, aby byl vyroben papír jen pro to aby to takhle s ním dopadlo.

Klárka267
Klárka267
21.02.2021 5 z 5

Moc se mi líbila. Škoda, že není další díl.

Pumacerna
Pumacerna
02.01.2021 5 z 5

Fakt super, doporučuji

Foxxx3
Foxxx3
27.10.2020 5 z 5

Téměř dokonalé, jediná co mi trochu vadí je absence hlubšího vztahu s drakem.

Ailee
Ailee
14.10.2020 4 z 5

Tohle bylo moc fajn. Takové pohodové a zároveň tak akorát akční. Některé věci byly dost zjednodušené, ale je to kniha spíš pro mladší čtenáře, takže se to dalo čekat. Trochu nedopečené a nedovysvětlené, takže to vypadá, jako kdyby se tam některé události staly čistě náhodně, ale to se jistě rozuzluje v dalších dílech, které si hodlám přečíst hned, jak u nás vyjdou!

LilianaFalcon
LilianaFalcon
06.10.2020 5 z 5

Řekla bych, že to je ten typ knížky, u kterého doufáte, že si ho jednou vaše děti oblíbí místo těch stříleček, co dávají v televizi.
Krásný dobrodružný příběh o předsudcích a přátelství.

vrana55
vrana55
01.10.2020 5 z 5

knižku jsem si koupila jen tak ze zvědavosti,nečekala jsem žadný zazrák ale byla jsem velmi mile překvapena,děj odsejpa,rozhovory jsou nutno říci že u knižky pro mládež po dlouhe době smysluplné,těším se na další díly a doufám že budou lepší a lepší.

LadyCotton
LadyCotton
27.08.2020 5 z 5

I když už je mi přes 30, s velkou chutí jsem se začetla do této knihy a nemohla se odtrhnout. Čte se velmi dobře, děj rychle odsýpá. Je to báječná oddechovka, která vás odvede do zcela jiného světa. Příběh mi přišel jako velmi zajímavý mix Harryho Pottera s Eragonem. Doufám, že budou v Česku dostupné i další díly. Mimochodem: Letopisy dračích jezdců mě bavilo číst mnohem víc než salodlouheho Eragona.

vlad77sk
vlad77sk
23.07.2020 5 z 5

Táto kniha ma uprimne prekvapila,kde je další diel,chcem chcem.....A skor by som povedal že je to aj pre dospelých.Chcem tým povedat že hned na zaciatku je tam myslienka ktorej sa držím skoro celý život.Kazdy tvor by si mal uzivat života a ak ma nechce pocuvat tak co urezem mu kridla alebo labky na nohách.To sa bohuzial vo svete deje.V dalsej casti ocakavam že hlavní hrdina nejak dokáže aby si aj ostatní jazdci vážili svojich drakovi.

Brunnetka
Brunnetka
27.06.2020 5 z 5

Krásná knížka s pěkným příběhem. Miluji Eragona a tohle jsem četla čistě ze zvědavosti. Nejdřív jsem si myslela, jak to bude kopie, ale vůbec. Celé je to postavené na jiném vztahu draka a jezdce a prostředí školy je prostě skvělé. Za mě 5* :)

LukBook
LukBook
24.06.2020 5 z 5

Za mě parádní fantasy o dracích. Nic moc originálního, ale osvědčená klasika. Doporučuji hlavně mladším čtenářům.

Atira
Atira
18.06.2020 4 z 5

Vhodné spíše pro mladší čtenáře, ale i když nejsem cílová skupina, tak se mi kniha četla rychle a příjemně. Dobré oddechové čtení na jedno odpoledne.

Peťa2110
Peťa2110
13.06.2020 4 z 5

Táto malá knižka bola prečítaná veľmi rýchlo, má málo strán ale aj dej plynie veľmi svižne a stále sa niečo deje. Cca na prvých 50 stránkach nás autorka zoznámi s hl. postavou a dozvieme sa aj ako príde k svojmu drakovi. Potom plynulo nadväzuje na prvé dobrodružstvá na akadémií. Oceňujem že tam bolo minimálne zdĺhavých opisov i keď niekde by si to zaslúžilo viac. Samozrejme vhodnejšie pre mladšie ročníky ale ako pekná oddychovka je super aj pre dospelého. Veľmi pekný začiatok serie a určite si rada prečítam pokračovanie...

draci elfové

Autorovy knížky

2020  88%Letopisy dračích jezdců

Kniha Letopisy dračích jezdců je v