Láska přichází po špičkách

Těhotná novomanželka Marty přijíždí se svým manželem na Divoký západ. Chtějí se tam usadit a chovat dobytek. Její muž však při nehodě s koněm umírá a Marty v bezvýchodné situaci dostává od místního farmáře Clarka nabídku k formálnímu sňatku. Výměnou za přístřeší, jídlo a ochranu pro sebe i nenarozené dítě se má starat o Clarkovu dvouletou dcerku Missii, které umřela maminka. V Marty se zpočátku všechno bouří proti takovému obchodu. Nedokáže si představit soužití s úplně cizím mužem a jeho dítětem v malém srubu. Nezvládá domácí práce, neumí vařit a nedokáže plnit ani základní povinnosti farmářovy ženy. Upřímná snaha, sousedská pomoc a solidarita a také neochvějná víra v Boží lásku a podporu ji však přenesou přes všechny překážky a nakonec i zármutek z manželovy smrti. Ze zakřiknuté a bolestí otupělé Marty se za ohleduplné Clarkovy péče v přátelském prostředí soudržné bohabojné komunity pomalu stává sebevědomá farmářova družka a respektovaná členka společenství. Nejen to. Do „obchodního“ vztahu s Clarkem začíná zvolna vstupovat cit, který už Marty považovala za mrtvý a navždy ztracený. Dokáže však udělat poslední krok k nové lásce?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/35_/357431/laska-prichazi-po-spickach-0Yb-357431.jpg 3.511

Láska přichází po špičkách (1.)

Vydáno:, Triton

Love Comes Softly (1979)

Kniha Láska přichází po špičkách

IYv
03.10.2018

kniha mě neuchvátila, a to jsem si ji brala jako četbu na pláž. Je to takové příjemné slohové cvičení - vyprávění, ale moc hloubky to nemá. Další díly oželím.

markoj
20.09.2018

Knížka se mi trefila do nálady. Moc dobře se četla. Je to romantický příběh, jednoduchý, ale hezký a pozitivní.

Šánka
02.08.2018

Ke knize jsem se dostala úplnou náhodou, když jsem si prohlížela na KK připravované novinky a zaujalo mě tam pokračování této knížky (film jsem neviděla).
Je to romantika, ale taková střízlivá z doby osídlování Divokého západu. Není to špatné, příběh je hezký, takový jemný, ale podle mě psáno tak nějak prastaře, že i červená knihovna mojí babičky měla větší jiskru a spád :-).
Další díl ?, nevím...

Juditha
25.03.2018

Kniha mě ihned oslovila a přečetla jsem ji jedním dechem, ačkoliv tohle muj žanr zrovna moc není a a dostala se mi do rukou náhodou. Po přečtení jsem shledla i film, který me trochu zklamal.
Mám raději děj v knihách než ve filmech, at už se jedna o jakoukoliv knihu.
Každopádně budu číst i pokračovaní knihy

Liduka
07.02.2018

Musím se přiznat, že mě kniha trochu zklamala. Koupila jsem si jí proto, že jsem viděla film, který se mi moc líbil. Na knize mi hodně vadila Clarkova nespisovná mluva, protože se mi tak jevil jako nějaký neotesaný křupan, což ve skutečnosti nebyl. Také mi tam chyběla trocha více akce a vtipných scén, jako tomu bylo ve filmu. Tam přeci jenom byla už Missii větší dívka a dávala Marty co se týče výchovy dost zabrat. Za mě tedy tři a půl hvězdičky.