Láska na první steh: Šití není žádná věda

Láska na první steh: Šití není žádná  věda https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/234860/bmid_laska-na-prvni-steh-3cp-234860.png 4 24 12

Šití není žádná věda Staňte se sebevědomou švadlenkou. S touto knihou to zvládnete! Obsahuje šicí postupy krok za krokem, názorné fotografie i srozumitelnou střihovou přílohu.

Literatura naučná Hobby
Vydáno: , Svojtka & Co

Love at First Stitch: Demystifying Dressmaking , 2014

LadyCotton
21.11.2022 3 z 5

Není to špatná kniha ale pro úplné začátečníky... no já nevím.
Kniha má krásnou grafickou úpravu, z každého odstavce autorky čiší nadšení pro šití. Jenomže ony projekty mi přijdou pro naprostého začátečníka zbytečně složité - začala bych třeba polštářkem, obalem na knihu, chňapkou do kuchyně apod. a ne hned jako druhý projekt kalhoty...

VránaŠedá
16.10.2021 3 z 5

Kniha obsahuje spoustu praktických tipů, několik střihů a velmi dobře popsané návody s názorným foto-návodem. Většina šatů mi stylově příliš nesedí, pas posazený poměrně vysoko, krátké sukně, styl mi připomíná 60. léta. Do tabulek se nevejdu, takže u většiny střihů musím dělat úpravy, naštěstí i k tomuto kniha poskytuje návod. Pro začátečníka spíše doporučuji, mně se podle knihy s minimální znalostí šití podařilo ušít krásné pyžamové kalhoty a šaty.

Feliska764
01.07.2021 2 z 5

Jsem totalni zacatecnik u stroje, takze knizka je takova moje ucebnice. Prvni siti - satek, super, druhe siti - pyzamove kalhoty, horsi, musela jsem na sebe upravit strih, protoze jsem se proste nevesla do tabulky a uplne se mi to nepovedlo. Knizku uplne nezavrhuji, ale budu ji používat jako jeden ze zdroju inspirace a tipu jak na to.

ecila13
25.03.2021 3 z 5

Šití je zaměřené hodně žensky - na šaty a sukně. (Neobsahuje např. dámské kalhoty a košile.)
Fajn knížka pro začátečníky na rozjezd :-)

jennefer
10.06.2020 4 z 5

Jedna z těch lepších knížek o šití a jak na něj - a to včetně střihů. A druhý díl je o pružných látkách. Za mě přehledné zpracování, jasný postup a přidané vychytávky, tedy skvělá volba ;-)

Eorin
26.11.2018 5 z 5

Skvělá kniha pro všechny začínající i mírně pokročilé švadlenky. Má první skládaná sukně s kapsami dopadla na výbornou a šila se jedna báseň :)

tereza2317
14.03.2017 5 z 5

Podle mě super kniha. Na počtvrté u stroje jsem si ušila super pyžamové kalhoty - viz má recenze v recenzích (sedí skvěle!)

Jonna
08.04.2016 3 z 5

Kniha vypadá skvěle, ale pokud podle ní začnete šít, už to tak úplně skvělé není. V prvních třech kapitolách jsou to jen, sem tam, nějaké drobnosti, ale ve chvíli, kdy jsem se dostala k šití šatů, jsem zjistila, že absolutně neodpovídají velikosti, a už vůbec ne rozměry hotového výrobku. Chyba bude asi někde v převodu jednotek - přestože jsem dokonce na živůtek nějaký ten centimetr přidala, po jeho sešití bylo jasné, že tyhle šaty mi nikdy nebudou :-( Rozdíl činil více jak 5cm! Takže pokud podle knihy postupujete, ještě před stříháním z látky si zkontrolujte rozměry střihu! Také tak úplně nechápu schéma rozložení střihu na látku - rozhodně to jde udělat lépe, a úsporněji.
Knihu úplně nezavrhuji, ale také ji, bohužel, nemohu plně doporučit úplným začátečníkům, kterým je vlastně určena.

ladyba
21.01.2016 5 z 5

Super popis pro začátečníky :-)

vikina75
12.04.2015 5 z 5

Kniha je suprová, náhodou jsem jí potkala v knihovně, asi si jí i časem koupím domů, ač jsem opravdu nešička, řekla jsem si, že zkusím ušít šaty, měla jsem tady komplet, který jsem nenosila a tak jsem ho rozpárala a nastřihla šaty a jsou suprový, i skrytý zip jsem vsadila, jsem na sebe hrdá :-)

zylla
02.03.2015

Kniha vypadá výborně a srozumitelně, jsem z ní nadšená. Skutečně pevně věřím, že podle ní něco ušiju:D

akneleh
28.02.2015 5 z 5

Skvělá knížka pro začínající švadlenku. Vše dostatečně vysvětleno, moc se mi líbí

hobby šití, střihy

Tilly Walnes (p)
britská, 1980
2015  85%Láska na první steh: Šití není žádná věda
2018  83%Láska na první streč!

Kniha Láska na první steh: Šití není žádná věda je v