Krvavé sudoku

Krvavé sudoku https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/44760/krvave-sudoku-44760.jpg 4 18 6

Sudoku série

Kate McDonaldová, uznávaná matematička a pracovnice prestižního výzkumného ústavu se vrací domů - do městečka Granville v New Hampshire. Chce pomoci svému učiteli a příteli, profesoru Avondaleovi, zachránit jeho muzeum hlavolamů, ve kterém strávila nejkrásnější chvíle svého dětství. Než ale může něco podniknout, najde profesora - milovníka nejrůznějších rébusů a hlavolamů - mrtvého za psacím stolem v jeho domácí pracovně. Starý pán má před sebou zčásti vyplněnou tabulku sudoku. Kate teď musí zvládnout dva úkoly - nejen zachránit muzeum, které by mělo padnout za oběť stavbě nového nákupního střediska, ale také najít profesorova vraha. Zjišťuje, že oblíbeného a důvěřivého profesora kdosi okradl o obrovské částky. Kromě toho mu někdo posílá výhrůžné dopisy. Při hledání zloděje, vyděrače i vraha pomáhá mladé ženě čtrnáctiletý Harry, který poslední dobou trávil s profesorem veškerý volný čas, podobně jako kdysi ona. Vlastní vyšetřování vede i nový velitel místní policie Brandon Mitchell. Jejich snaha je o to náročnější a nebezpečnější, že profesorovou vraždou dramatické události v muzeu zdaleka nekončí. Kate je přesvědčená, že klíčem k vraždě by mohla být tabulka sudoku, na které profesor zřejmě pracoval těsně před smrtí.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Baronet

The Sudoku Murder , 2007

m2056
12.11.2023 3 z 5

Kniha se čte dobře normální průměr nezklame ale nijak vám v hlavě dlouho nezůstane taková jednohubka co sníte a jdete za další knihou.

Artep25
03.09.2021 4 z 5

Já si myslím ,že to nebyla špatná detektivka .Taková příjemná oddechová knížka na léto.

čef
21.01.2021 4 z 5

Miloučká detektivka, ovšem až na tu mrtvolu pana profesora, že ano. Matematička pátrá a pátrá v prostředí amerického maloměsta, všichni jí pomáhají včetně kocoura Ala, jenom ten hnusný velitel policie se ne a ne zamilovat. Jakpak to asi dopadne? To neuhodnete!

janina66
09.09.2020 3 z 5

Čtivá pohodová detektivka se sympatickou Kate. Pátrá, proč zabili profesora a luští jeho zvláštní sudoku. Trochu pomalejší, ale mně to nevadilo, měla jsem ji půjčenu od kamarádky.

knihomolkadorfa
22.07.2020 2 z 5

Knížka mě moc nezaujala. Četla se sice dobře, ale chtělo by to větší spád a napětí.

Lemurka
28.05.2014 4 z 5

Kniha se dobře četla, jen mohla mít rychlejší spád.

Shelley Freydont
americká, 1945