Krvavé sestry

Irské řádové sestry potřebují ochranu Katie Maguirové. V domě s pečovatelskou službou na předměstí Corku někdo ve spánku udusí starší jeptišku. Další sestra je zanedlouho nalezena mrtvá na břehu řeky Butlerstown. Souvisí tyto hrůzné činy s nálezem dětské čelisti v zahradě kláštera? Katie Maguirová je na stopě padesát let starého tajemství, které by ji mohlo přivést k vrahovi. Pokud ovšem vrah nenajde Katie a její vlastní tajemství jako první....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/34_/342756/krvave-sestry-Tn1-342756.jpg 4.3140

Katie Maguireová (5.)

Blood Sisters (2015)

Literatura světová, Detektivky, Thrillery
Vydáno:, Host

Kniha Krvavé sestry

Pepina19

Na mě hodně drsné... příběh dobrý, ale ty vraždy uf, navíc za nimy byla pomsta ženy.

Johanka22

Drsnější, ale dobře se četlo. Sympatická hlavní hrdinka

Drahuš

Jednu hvězd odebírám za překombinovanost. Těch linií bylo už trošku moc. Jinak kniha čtivá, napínavá a určitě stojí za pozornost. Osobní život komisařky...tak na tom se autor vyřádil, jako vždy. Těším se na další díl.

miuk

Perfektní!

Cuprinka
27.12.2018

Za mě nejlepší knížka z celé série, přečteno jedním dechem. Bylo to napínavé, je pravda že jak už to u autora bývá, tak i dosti morbidní. Rozhodně pět hvězd!

JaKa1974
29.11.2018

Tato kniha je opravdu hororová krimi. Najde se tam i trochu erotiky. Hlavní hrdinka vyšetřuje kolik případů, které se pak spojí v jeden velký. Autor to krásně všechno propojil a je vidět, že to je autor hororů, napínavé čtení. Za mě super.

Jordyz
29.10.2018

Další skvělá kniha ze série. Už se těším na další :-)

orinka3
03.10.2018

Uff. Šílený krvák. Knihu plnou takových surovostí jsem snad ještě nečetla. Napsané je to dobře, chápala jsem pohnutky mstitelky, ale provedení pomsty....nevím. A ty koně k tomu. Dočetla jsem to, ale nemůžu říct, že by se mi to kdovíjak líbilo.

Danago
18.09.2018

Sérii mám ráda, přesto se mi tento díl zdál námětem slabší. Pachatel je jasný od začátku motiv také a bohužel mi to připomínalo knížku Dívky od Svaté Magdalény , i když to thriller rozhodně nebyl. Prostě tentokrát mi přišel námět málo originální i když brutalita zůstává stále stejná.
Zápletka s koňmi , tam být nemusela . Osobní život Katie , no to je kapitola sama o sobě nebudu nic prozrazovat.

Peršanka
06.09.2018

Jak být krutý v Irsku.

Akimus
21.08.2018

Dobrý námět, poutavě podáno a upřímně řečeno jsem matka... rozhodně byla autorka k jeptiškám docela mírná.

hruskovalucie93
19.08.2018

Super detektivka. Trošku jsem se bála, že mě to prostředí jeptišek nebude moc zajímat, ale nakonec mě to překvapilo. Za mě jen trošku zklamání, že jsem zjistila, že se jedná o sérii. Asi se do toho teď pustím od začátku.

Ajrad1981
16.08.2018

U první vraždy jsem si myslela, že byl autor zrovna nemocný, přišla mi na jeho dosavadní styl dost nudná. No, ale u těch dalších už jsem nepochybovala o tom, že to napsal Graham Masterton. A tentokrát mě kupodivu zajímal i soukromý život hlavní hrdinky.

JezinkaJ
10.08.2018

To se ale máme, že žijeme teď a tady. Před pár lety jsem viděla film, takže povědomí o převýchově padlých dívek v Irsku mám, ale i tak. Krutost ve jménu církve. A nejen církev za to mohla, co ty rodiny, které se dívek zřekly a do klášterů je dovláčely?
Téma dobré, jinak mi celý příběh přišel lehce přitažený za vlasy. Chápu, že čtenáře je potřeba zaujmout až šokovat. Což se povedlo. Příběh měl spád, bavilo mě si číst až na ty koně, kteří za nic nemohli. Doufám, že to nebylo inspirováno ničím a šlo jen o drsný autorčin nápad. Tyhle pasáže jsem fakt četla nerada.
(za mě 3,5, půlky se nedávají, takže 4 a příště zase uberu) :-)

ellescorpio
07.08.2018

Hvězdička dolů za ty mrtvý koně, to jsem fakt nedávala, paradoxně mi nevadí jakékoliv vraždy, ale násilí na zvířatech nedávám. Po přečtení prvních asi pěti stran jsem se musela hodně odhodlávat, jestli vůbec budu pokračovat, ale stálo to za to. Linie se sestrami super, jak již zde bylo řečeno, líto mi jich nebylo, pěkní vlci v rouše beránčím.

veveronka
02.08.2018

Kniha byla napínavá a musím přiznat,že mi těch sester nebylo líto.Jak je vidět a to i ve skutečnosti i církev je prošpikovaná zlýma lidma

kaffa
27.07.2018

série pokračuje ve stejném brutálním duchu a drží si svou kvalitu... přesto mi ale tenhle díl přišel jako nejslabší - hlavně motivem, který se mi zdál dost podobný s druhým dílem.... chápu, že náměty pochází přímo z místních reálií a vykresluje to dobře náladu a atmosféru drsné země na severu u moře.... déšt a mlha vám zalézají pod nehty a v dálce slyšíte krákání havranů....
ale přesto se nějak nemohu zbavit dojmu, že by možná ta obvyklá "kostra" příběhu mohla dostat aspoň trochu jiný hábit.... a to i přesto, že mě baví, jak se nabaluje jedna skutečnost za druhou a má to spád... byla bych moc nereda, kdyby mě katie začla nudit nějakým stereotypem, je to s ní fajn :-)

konicekbily
21.07.2018

Rozsáhlá krimi kniha, někdy až moc natahovaná, ale čte se pěkně. Kniha obsahuje hodně odkazů k předchozím událostem série. Doporučuji číst knihy v pořadí. Velice dobré odpočinkové čtení.

Zrzavá_Tereza
19.07.2018

Autor se evidentně vyžívá v kritizování církve a v co nejbrutálnějších způsobech zabití, ale mě baví! Tohle je třetí, co jsem od něj četla a rozhodně se vrhnu na další! Zajímavé zápletky i prostředí, sympatická hlavní hrdinka/vyšetřovatelka, já jsem spoko :)

zdendula31
12.06.2018

Strhující a odehrává se v pro mě tajemném prostředí...kdo by si pomyslel,že někdo bude masakrovat jeptišky:-)

Nelly
15.05.2018

Kniha mne nezaujala - nepříliš napínavá, roztáhlá. Poměrně brzy se čtenář dozví, kdo a proč za vším stojí. Možná zbytečně morbidní popis scén s mučením a vraždami jeptišek...

aluskacz
12.05.2018

Super, super, super. Jeden z nej dílů a už se těším na další :)

moni-zbuzi
07.05.2018

opět stejně dobré jako předchozí jen ty konce by mohly být nějaké hezčí

kikies
04.05.2018

Pořád skvělé, v rámci série možná lepší a lepší. Ponuré, brutální, chytré a napínavé. Už mi docházejí slova chvály :-) Prostě čte se to jedna báseň!

Prateri
01.05.2018

Vražedné řádění mezi starými jeptiškami. Co udělaly tyto zbožné ženy z jednoho kláštera, aby jejich život krutě skončil? Motiv musel být opravdu silný. Rozhodnutí o jejich soudu tentokrát nebylo v božích rukách. Komisařka Katie má co dělat a já budu mít co číst, protože tento pátý díl mě nalákal na předchozí knihy série.

happy-smile
30.04.2018

Musím uznat, že tato série nemá klesající tendenci a kvalita se od prvního dílu drží zhruba na stejné hladině. Jediné, co můžu vytknout, je, že všechny díly mají podobné schéma. A protože jsem knihy četla hned po sobě, tak mi to už docela dost lezlo na nervy. Snažím se ale tuto knihu hodnotit samostatně a z tohoto pohledu je to slušný thriller.

PetraBery
08.04.2018

Kniha je opravdu krvavá, jak napovídá již sám název. Vyšetřování smrti jeptišek se ujímá komisařka Katie Maguireová. Souvisí s jejich smrtí i nález dětských koster v zahradě kláštera a záhadná smrt dostihových koní? Moje první kniha od autora a nebylo to vůbec špatné. Trochu drsné, ale rozhodně čtivé. Podívám se v knihovně i po předchozích dílech.

LutherKing
03.04.2018

Nečetl jsem od tohoto pána zatím žádnou nudu. Všechno jsou krásně odvyprávěné příběhy, které se čtou samy.

Azmodan
01.04.2018

Masterton rozehrál několik příběhových linek a ve mě začala klíčit zoufalost. První díl mě moc bavil vším co v něm bylo s výjimkou výletů do soukromého života komisařky. Ve čtvrtém mi zase vadilo, že prakticky celou knihu ani náznakem netušila, kdo by mohl vraždit a najednou lusk lusk bylo po všem. V tomto díle však Masterton dospěl a podařilo se mu všechny příběhové linky splést do jedné krásné velikonoční pomlásky a ušlehat s ní krásnou koledu :o) Vše do sebe krásně zapadlo a i když je příběh opět plný krutostí a brutálního násilí zde nějak dává smysl, člověk tak nějak chápe proč (myslím proč tak brutálně, to, že jsem nechápal "proč" byl zase problém druhého dílu). A tak se z Krvavých sester stala krásná detektivka, čtivá, strhující a zajímavá, která vás nenechá vydechnout dokud ji nepřečtete. První díl pro mě zůstává tím "top" v serii, tento je však hned za ním a navíc rozpletl několik příběhových linek, s nimiž se ještě setkáme a na které se navíc začínám těšit. Snad jen škoda, že na konci knihy není doslov ve stylu O. Potzsche, který na konci "Katovi dcery" rozebírá svou motivaci k napsání románu, u tohoto dílu by mě souvislosti s realiemi a motivace autora zajímaly (a možná i u dalších...)

Olous1
28.03.2018

Komisařka Katie Maguirová je prostě fajn nebo spíš celá tato řada se autorovi moc povedla.Jen doufám, že bude další díl.Za mě mohu jen doporučit, ale jen otrlejším čtenářům...je to poněkud morbidní a krvavé.

detektivky jeptišky

Graham Masterton