Krstný otec sa vracia

Krstný otec sa vracia

Pred viac ako tridsiatimi piatimi rokmi vyšiel veľký americký príbeh Maria Puza Krstný otec, ktorý zanechal v populárnej kultúre nezmazateľnú stopu. Uznávaný spisovateľ Mark Winegardner teraz v knihe Krstný otec sa vracia dopĺňa rozprávanie: opisuje roky, ktoré neboli zachytené ani v Puzovom bestselleri, ani v klasických filmoch Francisa Forda Coppolu... Je rok 1955. Michael Corleone vybojoval krvavé víťazstvo vo vojne medzi newyorskými zločineckými rodinami. Teraz si chce upevniť získanú moc, zachrániť manželstvo a presunúť podnikateľské aktivity rodiny do zákonných medzí. Musí sa preto stretnúť so svojím úhlavným protivníkom Nickom Geracim, bývalým boxerom, ktorý je rovnako úskočný ako Michael. Ich súkromná studená vojna potrvá v rokoch 1955 - 62 a ovplyvní životy bossov amerického podsvetia aj ich blízkych....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/31_/31060/krstny-otec-sa-vracia-31060.jpg 3.238

Kmotr

The Godfather Returns

Vydáno:, Ikar (SK)

dasi
13.10.2014

Knihu jsem přečetla jen silou vůle. Autor se přiživuje na Kmotrovi a nemá na to! Nikdy vice!

Lefty86
07.03.2014

Dočetl jsem ji pak už spíše abych věděl jak to skončí, vůbec tam Michael nedělal pořádný šmeliny :-) je to jen pokus navázat a vydělat na Puzovo Kmotrovi.

kenjirocz
13.02.2012odpad!

Kvalitě M.Puza se nepřibližuje ani na dostřel, což ostatně není nic snadného. Za daleko horší považuji snahu navázat na geniální dílo M.Puza. Jak již bylo uvedeno, říká se, ze kdo četl Kmotra, tak tuto knihu nepochopí, s čímž nelze než souhlasit. Puzo byl původem Ital, znal prostředí italských přistěhovalců, stejně jako italskou/sicilskou povahu. To se o autorovi říci nedá, naprosto chybí věci, které dělají Kmotra kmotrem - lsti, geniální tahy mafiánů, pomsta snědená "za studena", chladná vypočítavost, ledový klid Michaela atd. U některých pasaží budete kroutit hlavou a říkat si "snad není tak hloupý, aby to udělal takto" případně "tak takhle by se mafián nikdy nezachovat, taková slova by nikdy nepronesl". Odpad!

Komnenos

O tejto knihe mnohí hovoria, že je celkom dobrá, ale vyčítajú jej to, že kto nečítal Krstného otca od Puza, nepochopí túto. Ale buďme k sebe úprimný. Po tejto knihe nesiahne človek čo nečítal pôvodnú knihu. Podľa mňa obstojné pokračovanie, možno aj na päť hviezdičiek, ale z úcty k pôvodnej knihe dávam "len" štyri.

Mark Winegardner

Mark Winegardner