Krasavec

Krasavec https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/48529/bmid_krasavec-v6P-48529.png 4 9 4

Krasavec série

Román zpracoval autor na základě skutečných událostí , vycházel z vyšetřovacích spisů a z vyprávění pamětníků, román zpracovával postupně, předcházeli mu novely "Krycí jméno Krasavec,Krasavec a Krasavec se vrací a Kam jsi došel Krasavče.

ondrej.b
24.01.2019 4 z 5

Špionážní románová sága staré školy, se soudruhy z STB, s padesátými léty, ale i např. s rehabilitačními soudy. Kniha s touto obálkou je celou trilogií, takže máte všechny díly pohromadě. Čte se to dobře, děj je celkem napínavý a krásně ukazuje, kdo je na správné straně. Pokud se oprostíte od ideologie, bude se vám to líbit. Mně stačí přečíst jednou.

ronyjihlava
02.10.2018 5 z 5

Výtečná kniha. Jedna z mých nejoblíbenějších. Kniha je svým způsobem jakousi první částí volné trilogie Krasavec, Krasavec se vrací a Kam jsi došel, Krasavče. Mohu jedině doporučit všem, kteří mají rádi špionážní romány, zasahující ještě do války

Janek75
06.05.2018 5 z 5

Skvělá trilogie.
Autor čerpá z archivů. Hlavní hrdina Mirek Vrbka ve skutečnosti Mirek Olšan.
Některé příběhy z knihy nalezneme v 30ti případech majora Zemana : Vrah se skrývá v poli.
Podle knihy byl i seriál Muž, který nesmí zemřít .

Pavelpi
26.04.2013 5 z 5

Jedna z mých oblíbených knih,ke které se neustále vracím.Příběh je napsaný podle skutečné události a povedl se.Autor až do poslední chvíle udržuje napětí.Doporučuji všem k přečtení.
Slovo autora: Tento román vznikal po řadu let.Opírá se o skutečné události a vychází jednak z vyšetřovacích spisů a také z vyprávění pamětníků,jichž bylo dvanáct.Vydání této knihy se dočkali pouze tři.Celý příběh obsáhl časově tři desetiletí.

špionáž podle skutečných událostí

Vladimír Fiala