Krvavé sestry

Krvavé sestry https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/342756/bmid_krvave-sestry-Ahn-342756.jpg 4 301 90

Irské řádové sestry potřebují ochranu Katie Maguirové. V domě s pečovatelskou službou na předměstí Corku někdo ve spánku udusí starší jeptišku. Další sestra je zanedlouho nalezena mrtvá na břehu řeky Butlerstown. Souvisí tyto hrůzné činy s nálezem dětské čelisti v zahradě kláštera? Katie Maguirová je na stopě padesát let starého tajemství, které by ji mohlo přivést k vrahovi. Pokud ovšem vrah nenajde Katie a její vlastní tajemství jako první.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Host

Blood Sisters , 2015

Sahir
02.03.2021

čtivé napínavé...líbilo

pavla.ba
22.10.2020 5 z 5

Tuto knížku jsem našla založenou mezi dalšími, chtěla jsem se začít do něčeho, co neznám, nevím, co od toho čekat a začala číst. Poté jsem zjistila, že je to vlastně 5. díl a je škoda, že jsem nezačala číst od 1., protože knížka to byla čtivá, napínavá, jednotlivé díly skládačky do sebe zapadaly a zajímal mě i osobní život vyšetřovatelky, což se běžně nestává. Palec hore

Awča
08.10.2020 5 z 5

Omylem jsem začala číst od tohoto dílu, což nevadilo, ale některé kapitoly vyloženě navazují na předchozí díly, ochudila jsem se. Můj plán vrátit se k předchozím dílům vzal za své, když jsem dočetla do konce, prostě jsem napnutá, jak to bude dál!
Autor píše velmi pěkně, čtivě, kombinuje s citem, každý večer jsem se tešila, až knihu otevřu a začtu se.

marci8
28.09.2020 4 z 5

Kniha je velmi dobrá a napínavá. Předchozí díl Výkupné pro Krále byl o stupeň lepší,ale i tak je výborná.

Falda
14.08.2020 5 z 5

Tak to byla jízda. Opět pěkně nabušené, brutální čtivo :) Druhá nejlepší kniha po Bílých kostech, co se způsobů vražd týče. Opět se to moc dobře četlo, žádné díry v ději, prostě Masterton nezklamal.

capricornus
11.02.2020 4 z 5

Výborné čtení, má to spád. Nejprve případ mrtvých koňů pod útesy, dále úmrtí jeptišek. Pak se vše prolne. Katie je zase v osobním životě a v práci jako na tobogánu...
Přečtete si poslední větu a musíte číst další případ!

Misute603
25.01.2020 4 z 5

první knížka a určitě ne poslední ????
jen škoda ,že jsem začala skoro od konce..

Stiborová05
07.01.2020 4 z 5

Kniha byla ohromně zajímavá a napínavá. Dost často jsem četla i přes únavu (což se u mě moc nestává). Doporučuji

Peslik
17.12.2019 4 z 5

Tolik zvratů v jedné knize snad ani není možné. Ale jako vždy čtivé a napínavé.

Alena55
06.12.2019 5 z 5

Krásná, drsná kniha, jako celá série. Přečetla jsem ji jedním dechem.

Len2očka
26.11.2019 4 z 5

Moje první přečtená kniha od tohoto autora a určitě nebude poslední.

Tabby
15.11.2019 5 z 5

Další morbidní a zapeklitý případ, který musí komisařka Maguireová řešit.
Opět detailně popisovaný vraždy a to nejen u lidí, ale i u zvířat.
Aby to komisařka neměla tak jednoduché musí se vypořádávat nejen s hromadou případů, ale i s klacky co jí hažou pod nohy její nadřízení a s jejím osobním životem.
Musím uznat, že mi celkem už trošku překáží osobní život Katie, a to jak se do ní všichni zamilují a div se na ni nevrhnou.
Ale jinak si na nic víc nestěžuji, mělo to správný napětí, surovost a čtivost. :)

MonikaV
09.09.2019 3 z 5

Nemám moc ráda, když se odtajní pachatel, a pak se jede v dvou lajnách, kdy jejich propojením dochází k dopadení pachatele. Čtivá kniha, konec poněkud přitažený za vlasy, myslím to s tou matkou a dcerou...

moudivlacek
18.08.2019 5 z 5

Na jeden příběh několik dějových linií, které se závěrem nějakým způsobem protnou, ale pro mne nejděsivější je tajemství z kláštera. Je pravda, že každá doba má své jiné hranice pro morálku, tohle by ale mělo být odsouzeno v každé době.
A tak mě nutí tento díl položit si otázku - Je pravdou, že zlo nutně plodí zlo? Podle autorky asi ano.
Každopádně jsem v tomto díle velmi pozitivně vnímala kolegialitu týmu Katie a podporu členů týmu Katie v těžkých pracovních i osobních chvílích.
Jsem zvědavá na další díl.

Laura99
28.07.2019 5 z 5

Skvělé...moc jsem si čtení užívala.

mol378
19.07.2019 5 z 5

Dobré - jako celá série. Napínavé, čtivé, trochu drsné - a řada zajímavostí o životě v Irsku.

šipek
16.07.2019 4 z 5

Tak mé první setkání s tímto autore a nedopadlo vůbec špatně. Je znát na provedení vražd (dost brutální), že je to autor hororových příběhů. Kniha má spád a čte se velice dobře. Trošku mi vadil osobní život komisařky. Udělal jsem ale chybu chce to číst knihy postupně.

Martiiiik
11.07.2019 5 z 5

Masterton tak jak ho známe :-) superčtivé, superdrsné, supermorbidní :-) a zase musím hned začít další díl (teď by sem patřil rdící se smajlík :-D ). Milovníky Mastertona kniha jistě nezklame :-)

vencamf
10.07.2019 4 z 5

Závěr na můj vkus příliš přestřelený, ale jinak fajn kniha připomínající severská krimi. Namlsán se nejspíš vrhnu na další příběhy této sympatické komisařky :-)

Aymira
19.06.2019 5 z 5

Zajímavé téma, ke kterému seděl motiv vraha. Umím si představit, že pokud je nenávist léty živená, může pak být pomsta z pohledu oběti pěkně sladká. Koneckonců už v přírodě platí, že matky jsou pro své děti schopny nemilosrdně zabíjet. Když je tou matkou lidský tvor, kterému nechybí inteligence, může chtít ublížit ještě víc a navíc je mu opravdu jedno, zda obětuje vlastní život.

V tomto díle je těch mrtvých poněkud více a především umírají ve velkém lidé z Katiina okolí. Její osobní život se vyvíjí nečekaným směrem, ale vlastně proč ne. Vždyť ona ta postava Johna je přece jen napsaná nějak divně a vůbec se k energické komisařce nehodí.

detektivní a krimi romány jeptišky

Graham Masterton
britská, 1946