Nemova říše

První díl trilogie seznamuje čtenáře s dvojicí českých techniků, kteří chtějí sestrojit ponorku a vydat se v ní na průzkum mořského dna. Za dramtických okolností se dostávají do fantastické podzemní říše kapitána Nema a stávají se jeho spolupracovníky.

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/32043/kapitan-nemo-i-nemova-rise-32043.jpg 4.4152

Kapitán Nemo (1.)

Sci-fi, Pro děti a mládež
Vydáno:, Toužimský a Moravec

scorpion10

Velmi dobré

danny_21

Knihy Trosky jsou hezkým návratem do klukovských let. Tato a následná trilogie Zápas s nebem jsou dost možná tím nejpovedenějším v díle českého Verna. V tomto případě známí hrdinové z předchozích děl Farin s Holanem uspořádají novou výpravu do mořských hlubin, nicméně se jim dostane přijetí od nejslavnější Julesovy postavy v báječné podzemní říši - 75 %

ferda

Ke knížce jsem se dostal někdy v 70.letech, ale na tu dobu to bylo něco. Četl jsem ji jedním dechem.

Blue

Jedna z knih, které se těžko objektivně hodnotí. O literární úrovni se bavit nelze, zbývá vzdálený závan klukovské romantiky, vzpomínka na knihy, u kterých jsme snili ve věku, kdy nás právě literární úroveň ještě nezajímala. Takže jde čistě o to, zda se nám při čtení ve zralém věku podaří opět vyvolat atmosféru těch let, kdy jsme se jako kluci nedokázali odtrhnout od stránek plných dobrodružství. Když se nám to podaří, může to být až dojemné.

Lessana

Som veľmi rada, že som sa na manželovu dobrú radu pustila do trilógie Kapitán Nemo od priekopníka vedeckofantastického žánru v českej literatúre. Keďže som stále istým spôsobom ostala dieťaťom (a to akoby napoly dievčaťom a napoly chlapcom), čítanie som si užila a vychutnala. Správna dávka (nielen podmorského) dobrodružstva a napätia, čestní a sympatickí hrdinovia, vynikajúci pomer opisných (pričom nie príliš vedou zahltených) a dynamických scén, tajuplná postava kapitána Nema, ktorému ide vždy o mier na svete, hoci by ho šmahom ruky mohol zničiť celý, a k tomu krásny jazyk - to je sci- fi "čtivo" podľa môjho gusta. Jednotka navodila atmosféru a ja smelo a s radosťou pokračujem dvojkou :).

bukiet
04.06.2017

Mám rád, když se kamarádí lední medvědi s tučňáky.

Stanislav
03.03.2017

Je to dobře napsané a bylo by skvělé kdyby se natočil film. Se současnými možnostmi by to nebyl problém. Ale asi by to někdo musel přeložit do Angličtiny.

hrabe.ruprecht
29.06.2016

Oproti Verneovi nebyl Troska zase až tak výrazným vizionářem.. Na Troskovy knihy člověk nemůže nahlížet moderníma očima. Jako kluk jsem jeho knihy hltal. Děj dokázal strhnout. A děj dokáže strhnout i dnes i když nad autorovými (ne)znalostmi o elektřině, materiálech a fyzice vůbec se můžeme pousmát. Trilogie Kapitán Nemo patří k nejčtivější části Troskova díla.

Kapis
29.09.2014

Jako děcko jsem to hltal i s obalem, mělo to své kouzlo, myslím, že bych se nenudil ani teď v dospělosti, i když asi dost představ je už kapku překonaných, třeba co si ještě vzpomínám - takové vrtání do špičky Everestu, odkud Nemo vypustí raketu;) Třeba se k tomu ještě dostanu s děckama, v knihovně nicméně obě Troskovy trilogie mají své čestné místo.

Ivan F
18.12.2013

Ako decko som to žral, dnes sa už len usmievam.

Ruxandra
21.11.2013

Ať už jsou tyto knihy vědecky mimo či ne, já ten příběh jako dítě milovala a s chutí si ho přečtu klidně i teď. Jedna z mých srdečních záležitostí!

Lubor123
28.10.2013

Vrátíl jsem se do klukovských let

Ječmínek
17.10.2013

Dobře napsaná trilogie. Četl jsem v dětství a moc se mi to líbilo. Je to vlastně akční příběh plný záhad. Taky dobrodružný. Docela se to vyrovná nejlepším Verneovkám. Opravdu! Nekecám!

Yalka
05.01.2013

Jedna hvězda za to, jak ten inženýr propočítával plány vesmírné lodi logaritmickým pravítkem a za ódu na logaritmická pravítka jako taková (ovšem ve kterém dílu to bylo, to už vážně nevím).
Hrozná slátanina, IMHO.

Tazz1
30.08.2011

Trilogie co se čte jedním dechem.