Kája Mařík 3

Kniha Kája Mařík 3

Matematicka

Pořád trvám na tom, že se mi nejvíc líbil první díl, ale souhlasím s dalšími komentujícími v tom, že v tomto díle bylo nejzajímavější "vzájemné poučování" pražského "brusiče jazyka českého" pana Karbulky a Káji. Pobavili jsme se u toho celá rodina. Naše děti milovaly oslovení "synu otcův".

"Vzácný pane, to ještě vypijete litr mléka? Počkejte, jak vás bude bolet bříško!"
"Jdi od stolu, když se neumíš slušně chovat," řekl tatínek, "a tu prostořekost si vyřídíme potom."
"Toť nesprávné, pane hajný! Zdehle moje metoda. Synu otcův, není třeba vyjadřovat se tak vulgárně. V takovém případě říkáme: Možno, že požitím většího množství mléka mohla by vzniknouti vám porucha na zdraví."

Vidlička
03.09.2020

V prvním díle je Kájova upovídanost a povaha ještě roztomilá. V druhém už čtenář začína o chlapcově mentální způsobilosti pochybovat. A třetí díl mě vrátil do dětství, kdy jsem se o četbu Kájových příběhů pokoušela poprvé, kdy jsem ho absolutně nesnášela, pil mi neskutečně krev a vytáčel mě doběla. No, ale čtyřku, co mám doma, přece ještě jen z určitého druhu masochismu asi dám...

Messilina
28.12.2019

Nejlepší část je ta s panem Karbulkou. Když odjel, měla jsem trochu dojem, že už to není ono.

archandelka
15.07.2018

“Ó mluvo mateřská, zahal tvář svou šlojířem smutečním.” Pan Karbulka byl ovšem jednoznačný top celé knihy

Ivo1973
10.12.2017

Nejoblíbenější knihy mého dětství.

karolina1733
19.03.2016

Kája Mařík je moje dětství. První tři díly jsem četla nespočetkrát a ráda se k nim vracím.

sarahmoon
17.03.2016

Příběhy naprosto skvělé ... akorát už vím, proč jsem si dřív pletla ty mláďátka lesních zvířat. Kolouch, laň, srna? :-D no co ... všechno nemůže být bez chybičky.

1. díl je stejně nejlepší

Xena011
27.02.2016

Krásný příběh odehrávající se v Mníšku pod Brdy, který stojí za přečtení nejen dětem. Kája je veselý chlapec prožívající plno dobrodružství v lesích se svojí kamarádkou, s níž postupně roste.
Příběh je podložen skutečným životem syna spisovatelky. Škoda, že už se tehdejší chování a vztahy nenajdou v naší době.