Jednadvacet magnólií aneb O lásce a jiných násilích

Jednadvacet magnólií aneb O lásce a jiných násilích https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/25540/bmid_jednadvacet-magnolii-aneb-o-lasce-a-wmo-25540.PNG 3 12 7

Jednoho dne pozve Veroniku na oběd přítel ze střední školy a oznámí jí, že si ho někdo najal, aby ji zabil. Veronika si brzy uvědomí, že nikdy nenajde místo, kam by se před Alexem mohla navždy ukrýt a žít normální život. Zabije vrah Veroniku? Má své vlastní důvody, proč to neudělá hned. Pokud ji však nechá žít, na jak dlouho? Gabriela, která si objednala Veroničinu vraždu, toho má na svědomí mnohem víc. Kniha obsahuje její zpověď adresovanou Simeonovi, kterého kdysi milovala a zradila. Na konci se příběhy všech zúčastněných, tedy Veroniky, Simeona, Gabriely i nájemného vraha, spojí. Rozuzlení napínavého příběhu se však nedozví hlavní hrdinové knihy, ale jen čtenář.... celý text

NicolMark
29.08.2019 3 z 5

Knihu jsem dostala od mé kamarádky, která ráda čte – i přes to jsem knize úplně nevěřila, že by mě mohla zaujmout. Titul jsem nikde jinde neviděla, tak jsem si říkala, co to je za ztracenou knížku. Nakonec mě ale dost překvapila, je to krátký a čtivý příběh.

Veronika je mladá, úspěšná žena a matka, mimo jiné také malířka s vlastní galerií. Jednoho dne ji pozve po letech na oběd Alex a oznámí jí, že si ho někdo najal, aby ji zabil. Smlouvat nelze a cesta zpět neexistuje. Sdělí jí však, že ji nezabije hned – mají spolu totiž ještě nevyřízené účty. Veronika nemá kam utéct, není kde se skrýt a žít normální život. Z rozmaru a nenávisti Gabriely je zahnána do koutu. Mimo to po ní Alex chce namalovat obraz jeho nočních můr a samozřejmě, Veronika nemá na výběr. Nečekaně, je to její nejlepší dílo – ale proč nebo co se sním stane, si musíte přečíst.

Dostáváme se do nitra oběti a otevírají se zde i hlubší témata. Příběh otevírá lásku, nenávist, korupci i odvahu. Největší prohry nad sebou samým způsobuje nepřítel v podobě našeho vlastního strachu. Proč se Gabriela k takovému kroku odhodlala? A zabije Alex Veroniku?

novina
15.06.2019 4 z 5

Nic jsem od knížky nečekala a byla jsem příjemně překvapená. Je to příběh a lásce, nenávisti a o tom, jak vám jedno rozhodnutí může změnit život.

MOu598
04.08.2017 1 z 5

Četla jsem v listopadu 2016. Podle mých poznámek:
Sice spousta zajímavých myšlenek, ale vůbec jsem nepochopila děj - o co vlastně jde, kdo, s kým, proč.
Nelíbilo se mi.
Citát:
"...důležitější je být šťastná na cestě životem, než čekat na šťastný konec."

MíšaS.
01.05.2017 4 z 5

Mě se kniha líbila.

Milik
21.02.2014 5 z 5

Mě osobně se kniha líbila, vede mě ke stálému zamýšlení se nad příběhem.

Barush
06.06.2013 1 z 5

Vůbec nevím, co si o této knize myslet..je to naprostá spleť různých postav, všechno je napsáno
tak abstraktně, člověk vůbec v celé knize netuší o co vlastně běží..Nedoporučuji

Márinka
30.11.-0001 1 z 5

V roce 2008 vyšlo v České republice 18 520 knižních titulů. Což je do roku 1993 nejvíce. Lépe by bylo méně a bez takovýchto slátanin ...

láska napětí nenávist malíři

Autorovy knížky