Jak balónem vylétá s Cvalíkem strýc do světa

Jak balónem vylétá s Cvalíkem strýc do světa https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/118534/bmid_jak-balonem-vyleta-s-cvalikem-stryc-do-sveta-118534.JPG 4 7 3

Cvalík, Alík, strýc série

< 4. díl

Veršované vyprávění zachycuje malého chlapce Cvalíka, který se strýčkem a psem Alíkem při prohlídce muzea uvidí balón a zatouží vydat se na cestu. Ušije si ho a všichni tři vzlétnou; prožívají mnoho vzrušujících příhod a nakonec je zanese vítr na severní točnu, odkud je zachraňují vzduchoplavci v helikoptéře.

Turlogh
03.09.2018 4 z 5

Hezké vyprávění o chlapci, jeho strýčkovi a pejskovi. Opět veršované texty a mnoho obrázků, jeden na každé straně. Tentokráte se trojice rozhodne sešít si balón a vyletět v něm do světa. Přitom samozřejmě zažívají různé příhody až po ztroskotání balónu na severním pólu. Určeno pro děti od 5 do 10 let, řekl bych. Souhlasím s tvrzením, že ne všechny rýmy jsou povedené a smysluplné. Nicméně je to milá knížka s pohodovou atmosférou při čtení. Proto dětem doporučuji.

MrKrahujec
31.08.2018 3 z 5

No, je to sice pro děti, ale to zas až tak neopravňuje k občasným viditelně odfláknutým rýmům, případně sešrotování logiky děje dle potřeb rytmu a rýmů... Takže nebýt obrázků pana Škody, občas by byl text poněkud nenavazující.

tyzik.cejka
15.05.2013 4 z 5

moc dobrá kniha ale což je u spousty knih chybou je to že je moc krátká no což hezká je tak co že jo

Jan Alda (p)
česká, 1901 - 1970
1954  91%Domove líbezný
1950  0%SSSR v československé poesii
1955  90%Jak stařeček měnil, až vyměnil
1970  78%Cvalík, Alík, strýc letí moři vstříc
1971  83%Jak balónem vylétá s Cvalíkem strýc do světa

Kniha Jak balónem vylétá s Cvalíkem strýc do světa je v