Italské prázdniny

Italské prázdniny https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/15694/italske-prazdniny-15694.jpg 4 343 87

Beletrizovaný cestopis Italské prázdniny bývá srovnáván s cestopisnými črtami Karla Čapka. Werich tu zaznamenává cestu, kterou na Apeninský poloostrov podnikl v 50. letech spolu se svou dcerou Janou.

Humor Literatura česká Cestopisy a místopisy
Vydáno: , Československý spisovatel

Italské prázdniny , 1960

MaxQ
24.03.2014 4 z 5

Zajímavě podaná cesta s dcerou do Itálie. Stesky na mraky turistů u římských památek jsou veselé, nevím, co by pan Werich říkal dnes.

Bakela
13.10.2013 5 z 5

Skvělá kniha na cesty, pro mě rozhodně. Cesta vlakem mi utekla rychle a zároveň jsem se s panem Werichem hodně nasmála!

mautina7
11.09.2013 5 z 5

Můj první Werich, ale rozhodně ne poslední. Knihu jsem objevila v antikvariátu za 20,-, tak jsem si jí koupila a jsem příjemně překvapená, našla jsem dalšího skvělého a pro mě zajímavého autora :)

audrey
04.02.2013 5 z 5

Mám ráda Wericha, jeho myšlenky a styl vyprávěníl, který je jedinečný, takže jsem nečetla jen o cestě do Itálie, ...

olle3
23.12.2012 3 z 5

Není to zrovna můj šálek čaje, ale je to hezky napsané, párkrát jsem se zasmál a něco se dozvěděl.

jprst
15.12.2011 4 z 5

Do Itálie jsem se dostal dlouho po přečtení Werichovy knihy a byl jsem docela zklamaný. Podle jeho vyprávění mi připadala Itálie daleko zajímavější.

WEIL
06.11.2011

Italské toulky Jana Wericha, které později zopakoval i jeho dočasný nový divadelní kumpán M. Horníček.