Horká půda

Horká půda https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/234782/bmid_horka-puda-JRe-234782.jpg 4 88 18

Henning Juul série

Hluboko ve švédských lesích v první den podzimních honů je zastřelen starší muž. Nejednalo se však o náhodný výstřel. Hedda Hellbergová měla odjet na tři týdny do Itálie, aby se tam vzpamatovala ze smrti svého otce. Do hotelu ale nedorazí, veškeré její stopy končí na osloském letišti Gardermoen. Zarážející je i skutečnost, že se Heddino jméno objeví ve spojitosti s vraždou ve Švédsku. Novinář Henning Juul, kterého čtenáři znají již zpředchozích knih mimořádné série, se k tomuto případu dostane zprostředkovaně a tentokrát se ocitá na opravdu nebezpečné půdě. Brzy totiž zjišťuje, že ten, kdo chce ochránit své tajemství, které sahá až do temné kapitoly evropské historie, se nezastaví před ničím…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

Våpenskjold , 2014

bigben
20.08.2023 3 z 5

Za mě nejslabší z dílů s otevřeným koncem....propletenec dvou případů zasahující do minulosti, kterou chce hlavní hrdina vyřešit

March
02.11.2022 4 z 5

K autorovi jsem se vrátila po dlouhé době, přečtené předešlé díly, něco málo jsem si pamatovala. A udělala jsem dobře, kniha měla všechno, nekolik dejovych linek, navrat do minulosti, to je prostě dle mého gusta. Byla příjemná změna, že hlavni hrdina neni detektiv, bojujici s nějakými démony...děj byl natolik napínavý, že jsem zjistila, že jenkonec knihy a série ještě není uzavřená a zbývá jeste jeden dil. Při docteni tohoto dílu, doporučuji hned mít připravený druhý:-)

Patapuf
01.11.2022 5 z 5

Jo... tohle už bylo dobrý... zatím nejlepší, když zhodnotím předchozí díly.... přijde mi, že tamto předtím byla jenom předehra.... tady už do sebe začíná pomalu všechno zapadat... a ten vše slibující konec... paráda... s nadšením jsem se vrhnul do dalšího dílu...

Leona333
05.04.2021 4 z 5

Tento autor byl pro mě donedávna velkou neznámou... Po přečtení jeho třetí knihy, musím pouze zkonstatovat, že jeho styl psaní se mi velice líbí. I v této krimi tomu nebylo jinak. Tak nějak seversky jiná, stylisticky napsaná detektivka s velkou dávkou napětí, s rafinovanou zápletkou a dobře propracovaným koncem.

happy-smile
11.03.2021 4 z 5

Musím říct, že se mi tento díl zatím líbil nejvíce. Přišel mi takový nejdynamičtější. Předchozí díly měly pomalejší tempo a nenavnadily čtenáře tolik na další díl. Ale teď už jsem opravdu zvědavá, jak to všechno dopadne. :)

ydnac
01.09.2020 5 z 5

Dobré čtení, doporučuji :-)

KlariN
26.12.2019 3 z 5

Akční, dynamické, a díky častému střídání perspektiv nenudné. Oddechovou četbu bohužel zbytečně kazí ledabylý překlad, který je u produkce MOBA bohužel neblahým standardem.

kofola33
13.07.2019 2 z 5

Moc me to nebavilo. Mozna jsem cekala vice po precteni nadsenych komentaru, nebo mi nesedel styl, nevim, neco mi tam chybelo nebo nadbyvalo...nicmene pribeh zajimavy, i kdyz jsem se moc do cteni nehrnula. Ovsem zjisteni na konci knihy me prinutilo k premysleni o dalsim dilu. Mozna dam jeste autorovi sanci...

LutherKing
16.03.2019 3 z 5

Obstojný čtení, přečteno za dvanáct hodin.

Edlik
13.07.2018 5 z 5

Zatím rozhodně nejlepší díl! Opravdu super. Musím si hned pořídit další :-)

ddkk
19.11.2017 5 z 5

Čím dál tím lépe...naštěstí jsem nakoupila všechny díly najednou.

JezinkaJ
11.11.2017 4 z 5

Nejlepsi na tom vsem bylo, ze jsem si mohla precist tenhle a ten dalsi dil hned za sebou. Je to kazdopadne skvela serie. Pro me tak dobre napsane, ze je mi nekterych postav s tragickym koncem lito.

lenulitah
09.09.2016 5 z 5

Všechny díly se mi líbily. Jediné co mi vadilo, že po napínavém konci si musím počkat na další pokračování..Kdy už se ksakru konečně dozvím, jak to všechno bylo?:-)

vincek1
22.07.2016 4 z 5

Pěkné a povedené pokračování. Sice opět dosti, až na hraně, nebezpečné situace hlavních hrdinů, ale už si zvykám.

1v8na
05.05.2016 5 z 5

SPOILER - Příběh se mi neskutečně líbil. V knize to bylo jakoby se odehrávaly dva příběhy zároveň a ke konci se spojily v jeden. První a zároveň dle anotace hlavní dějová linka pojednává právě o rodině Hellbergových. Nicméně situace v rodině Hellbergových skvěle zapadá i do soukromého Henningova vyšetřování, o tom, kdo zapálil jeho byt.
Nutně, opravdu nutně potřebuju další díl série!!!
Jediné, co se mi trošku nelíbilo a trochu mě zaráželo, bylo to, že Nora podle mého názoru na sebe nedávala moc pozor a na můj vkus riskovala až příliš, nicméně dalo se to odpustit.

Danago
11.02.2016 5 z 5

Toto pokračování je ze všech knih super nejlepší!!! Příběh napsaný z pohledu Nory mě úplně nadchl. Nechci nic prozrazovat, ale nečekala sem tak zdařilé pokračování. Jestli bude poslední díl v tomto duchu budu velice spokojená . Škoda ,že vyjde až v roce 2017, protože knížka skončila tak, že bych potřebovala hned sáhnout po pokračování. Můžu jen doporučit.

šipek
02.01.2016 5 z 5

Tak tato série kriminálek od Thomase Engera je jak se říká šálek mého čaje. Jen mě mrzí, že jsem nečetl třetí díl série. Děj velice dobře zpracovaný. Výborně je na jedné straně sepsán rodokmen ke kterému jsem se ne jednou vracel. Hlavní hrdina Henning Juul je sympatický novinář. Moc se těším na další pokračování série již kvůli otevřenému a překvapivému závěru této knihy.

Aniga
25.10.2015 5 z 5

Zdařilé pokračování této série. Je nutné si přečíst předešlé díly, aby "okrajový a zároveň hlavní" příběh Henninga dával smysl.
Bylo velmi příjemné, že příběh byl napsán i ze strany Nory.
Samotný děj o Heddě a celé její rodině byl promyšlený a pěkně autorem zpracovaný.
Nejvíce se mi líbilo, že zápletka "Heddino zmizení" se protne z minulých knih, najednou se objevují nám známé postavy v novém světle, jak bychom je nečekali.
Na obálkách knih se dozvídáme, že by celkem mělo být v sérii šest knih, na obálce Horké půdy se najednou mluví jen o pěti knihách.... už nyní se však těším na další a uvidíme, zda bude poslední nebo se nakonec dočkáme ještě jedné :)

Thomas Enger
norská, 1973