Holmes (1854-1891?) 3. díl: Stín pochybnosti a 4. díl: Paní ze Scutari

Holmes (1854-1891?) 3. díl: Stín pochybnosti a 4. díl: Paní ze Scutari https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/291523/mid_holmes-sv-3-a-4-XjV-291523.jpg 4 19 7

Holmes série

< 2. díl

Kniha obsahuje dvě původně samostatně publikovaná alba Holmes 3 a 4. A právě tady začíná náš další svazek... Watson pátrá ve francouzském městě Pau, kam Holmesova rodina jezdívala na letní byt, a objeví tam záhadný akvarel, který jej navede na zcela čerstvou stopu! Amatérský detektiv Wiggins mezitím hledá jistého doktora Dudleyho Parkse, mimořádného lékaře, jehož minulost je neoddělitelně propojena s Holmesovým otcem. Do hry vstupují dávná tajemství a osoby známé i nečekané: mezi nimi třeba i samotná Florence Nightingalová, živoucí britský poklad z nejdrahocenějších, všemi milovaná ošetřovatelka a reformátorka zdravotní péče. Pokračován&iacu te; příběhu o britském impériu, jeho největším detektivu a neochotě smířit se se ztrátou provleče své čtenáře spodinou Londýna i osudnými chvílemi dějin, zavede je do vojenské nemocnice ve Scutari i do přístavu v Balaklavě. Cecilovi s Brunschwigem trvalo dlouhých sedm let, než k svému fantasticky započatému holmesovskému opusu připojili další kapitoly. Přesvědčte se sami, že to čekání stálo za to. (Kniha obsahuje dvě původně samostatně publikovaná alba Holmes 3 a 4)... celý text

Literatura světová Komiksy
Vydáno: , Meander

Holmes III: L'ombre du doute, Holmes IV: La dame de Scutari

roso.mak
03.08.2021 5 z 5

Ach jo, někdo mi měl říct předem, že příběhu ještě není konec.

Nicméně jsem se ve čtení už tolik neztrácela, možná proto, že se tam střídají jenom dvě lokace a retrospektiva, která je hnědá.

Kate18
06.11.2020 4 z 5

Doktor Watson se vydává po stopách svého přítele Sherlocka. Ve svém smutku pátrá po jeho původu, pátrání ho dovede do Pau ve Francii. Tam je svědkem útoku na starou ženu. Mezitím v East Endu v Londýně probíhá vyšetřování úmrtí dvou nemluvňat. Doktor Parks má k případu co říct díky nový metodám, které někomu přijdou kontroverzní a špatné.
Kniha je navíc doplněna o skici a postup vytváření komiksu, jak probíhá kooperace scenáristy a kreslíře.

trudoš
09.02.2019 4 z 5

Přestože druhé album dějově zvolnilo, a přehledně se rozdělilo na dvě dějové linie, souvislostí kdo je kdo a co s čím jak souvisí, začínají tvůrcům přerůstat přes hlavu, takže člověk přestává tušit, kam to celé vlastně směřuje. Navíc Sherlock a jeho bratr Mycroft zde mají roli prakticky nulovou, až je otázkou zda u nich autoři vůbec hodlají zůstat, nebo přesedlali na zcela jiný charakter příběhu. Pořád je to ale fajn, Luc Brunschwig je totiž podmanivý vypravěč a Christophe Coronas fascinující výtvarník. Jen se vytratilo původní kouzlo tajuplnosti a spíš se vysvětluje, co kdo dělal tehdy a tehdy a v jaké životní situaci se právě nacházel. Dokonce by to chvílemi zasloužilo nějakou stručnou rešerši dosavadních zjištění, protože není v lidské moci je průběžně nosit v hlavě. Jen se začínám bát, aby všechny ty záhady nesměřovaly k mocenskému komplotu za prosazení feminizace.
Po redakční a technické stránce mimo jiné jeden z nejlépe vyvedených komiksů, co se mi v roce 2016 dostal do rukou.

puml
07.05.2018 4 z 5

Kresba opět výborná a precizní, ale příběh začíná být notně rozplizlý a snaží se sledovat až moc linií a ty rádoby věrné historické postavy a události (včetně dost protivného moralizování) mi přišly spíš na úkor čtivosti. Dialogy šustí papírem a momentů, kdy jsem se bavil, a kdy mě nebylo jedno, co se bude dít, bylo opravdu málo. První kniha dobrý, druhá nic moc, třetí (jestli někdy vyjde) si možná přečtu ze zvědavosti, ale mám takové obavy, že to "bratři" s těmi ambicemi krapánek přehnali. Škoda, rozjezd byl totiž slibný.

Hiragaen
31.01.2018 3 z 5

Opět zdařilá kresba, ale příběh jsem plně nepochopil. Navíc trojka bylo poměrně nepřehledná a samotný konec mi přišel dost otevřený.

JankoSvec
07.01.2017 1 z 5

Jeden z mála komiksov, ktorý som nedočítal do konca.

martinstefko
08.06.2016 4 z 5

Luc Brunschwig a Cecil vytvořili komiks, který mě dostal více než první kniha "Holmes 1 a 2". Více: http://www.comics-blog.cz/2016/06/1183-holmes-3-4-75.html

Luc Brunschwig
francouzská, 1967
2020  90%Conan z Cimmerie. Svazek II
2014  73%Holmes (1854-1891?) 1. díl: Sbohem, Baker Street a 2. díl: Pokrevní svazky
2016  77%Holmes (1854-1891?) 3. díl: Stín pochybnosti a 4. díl: Paní ze Scutari

Kniha Holmes (1854-1891?) 3. díl: Stín pochybnosti a 4. díl: Paní ze Scutari je v