Holanďanův hrob

Holanďanův hrob https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/182339/holandanuv-hrob-182339.jpg 3 27 8

Špicberky série

Skupina turistů se účastní okružní plavby kolem Špicberského souostroví. Loď přes přísný zákaz zastaví u výběžku, kde se nacházejí staré náhrobky Holanďanů. V otevřeném hrobě objeví zvědaví turisté kromě starých kosterních pozůstatků i mužskou hlavu. Hrůzný nález začne okamžitě vyšetřovat místní policie. Zdá se, že se na Špicberkách nikdo nepohřešuje. Stopy zdánlivě neřešitelného případu postupně ukazují pouze na jednoho pachatele. Nezbývá než se postavit vrahovi tváří v tvář…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Motto

Hollendergraven , 2007

Kyri
24.04.2022 2 z 5

Přečetla jsem kousek a pořád jsem měla pocit, že to znám. Teď, když si čtu recenze, tak si říkám:"Proboha, proč jsem tohle kupovala?" a ještě k tomu, že jsem to už četla. A bylo to hrozné. Už od začátku plné klišé, nepravděpodobné...

santa1212
13.02.2022 3 z 5

Za me průměr. Nebyla to špatná detektivka, ale místy se dej dost táhl, opakovalo se totéž, nikam se zápletka neposouvala. Rozřešení bylo pro mě patrné hodně dlouho dopředu. Předtím jsem četl druhou autorčinu knížku (pátrání) a z té jsem byl nadšený mnohem víc.

jarin58
03.09.2019 3 z 5

Dal bych lepší hodnocení,ale pachatel se zastřelil.To mi nepřišlo jako originální řešení.Jinak dobrý.

MarianP
03.06.2019 3 z 5

Holanďanov hrob je rozporuplná kniha, aspoň pre mňa. Autorkina kniha Pátranie sa mi fakt páčila a dávam jej plný počet. Táto kniha je omnoho slabšia. Či za to môže preklad do čestiny, alebo proste autorka nemala svoj deň. Kniha sa číta celkom dobre, ale nemá takmer žiaden dej a dialógy. Postavy prichádzahú "na plátno" a odchádzajú bez toho aby sme vedeli, kto je vlastne hlavnou postavou. Úvod bol skvelý, tá mrazivá atmosféra Špicbergov sálala z knihy, aj nájdenie "tela" bolo opísané fajn, no potom prišiel zlom. Tentoraz autorka nezabodovala. Knihu však odporúčam každému, kto má rad mrazivý sever a lákajú ho také miesta ako Špicbergy....Také akurát 3 - žiadna sláva, žiadna katastrofa!

Modesty
12.06.2018 4 z 5

Moc se mi líbí spisovatelčin styl vyprávění, s úsporným použitím přímé řeči a nenápadným humorem, kterým je detektivka protkána. Překlad paní Vedralové je skvělý. Hezky jsem si početla. Už se těším na druhou knihu autorky Pátrání, která u nás, bůhví proč, vyšla před Holanďanovým hrobem, i když dějově následuje až po něm.

Oksalakka
08.05.2015 4 z 5

Ono je to vlastně docela suché a děj místy slátanina, ale tak nějak mi to sedlo do nálady. Mám rád exotiku ledového Severu a tak tomu pár nelogičností odpustím. Rozhodně mě to bavilo víc než seriál Fortitude. :)

šipek
09.05.2014 2 z 5

tak jedna z nejslabších knih které jsem četl ( ne počtem stránek). Až poslední stránky staly za přečtení.

Marie F.
19.02.2014 3 z 5

Exotické prostředí, nějaké zajímavé postavy, ale tím to nezachránila. Vraha typne každý:-)

norská literatura severská krimi Špicberky

Monica Kristensen